פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פליפ פלופ: הפה הגדול מכה שנית

   אגדת הפוקר המפוקפקת טוני ג'י ידוע בכיסיו העמוקים ובכך שהוא נע על הגבול שבין כבש עשיר למקצוען פוקר אמיתי. תוסיפו את הברברת האינסופית שלו ותקבלו שחקן מסוכן בכל קנה מידה, למרות המגרעות שלו בפוקר "נטו"

   פוקר, כידוע, הוא משחק שהחלק המכריע של הפעילות הקהילתית שלו מתנהלת אונליין. אתרי הדרכה, קליפי יוטיוב, פורומים, אתרי חדשות, קבוצות סקייפ וכמובן אתרי ההימורים עצמם: השיח של הפוקר הוא שיח אינטרנטי, גם אם חלק גדול מהמשחק עדיין מתנהל בלייב. ובמסגרת שיח הפוקר, ישנו ביטוי קצר וממצה המתאר בצורה מושלמת סיטואציות פוקר מסוימות: MBN, או must be nice, או בתרגום (מעט עילג): זה צריך להיות נחמד. ומה אותו ביטוי מתאר? ובכן, פגעת בסט מול יריב אגרסיבי עם אסים וכל הכסף נכנס? MBN. הפלפת סטרייט מול יריב עם זוגות? MBN. והיד שהבאנו היום, שהיא, ובכן, האמ-אמא של הMBN.

   פוקר (צילום מסך , יוטיוב)

   היד לקוחה מהיי סטייקס קאש גיים מהשנה האחרונה, ומאכלסת את אגדת הפוקר המפוקפקת טוני ג'י, אוסטרלי-ליטאי שידוע בכיסיו העמוקים, ובכך שהוא נע על הגבול שבין כבש עשיר למקצוען פוקר אמיתי. השמועות על טוני ג'י מספרות על משחקי פוקר מול אוליגרכים רוסים בסכומים דמיוניים: אמנם ביחס למקצועני-על טוני הוא סוג של מטרה, אבל במשחקים בהם הוא משחק הוא לרוב עדיין פייבוריט. תוסיפו לכך את הברברת האינסופית שלו, שמעניקה לו תדמית מופרעת ומכניסה אנשים לטילט די חולני, ותקבלו שחקן מסוכן בכל קנה מידה, למרות המגרעות שלו בפוקר "נטו".

   היד מתחילה ברייז ל-150 פאונד, שמקבל רי-רייז מהקאט-אוף ל-700 על ידי בוב יאנג, שמחזיק בזוג מלכות. בכפתור, מרטינס אדנייה, עם AK יהלום, רק משלם את הרירייז. והופ, אנחנו לטוני ג'י, בסמול בליינד, שמתעורר עם אסים. טוני המתוחכם, שמודע לתדמית המופרעת שלו, הולך על מהלך די הזוי: הוא דוחף אול אין (מעל 80,000 פאונד), ונראה כאילו הוא בעיצומה של השתוללות כוללת. גם הדיבור שלו במהלך היד, נראה כאילו מדובר בבדיחה עבורו, ולא במהלך פוקר. יאנג, עם המלכות, אחרי מחשבה קצרה, מחליט גם הוא לדחוף אול אין, קצת מעל 20,000 פאונד. האקשן חוזר לאדנייה, עם האס קינג שלו, שמתחיל לחשוב. כל זאת בזמן שטוני ג'י לא מפסיק לברבר לו בשכל, ולצלילי הצחוק של השולחן.

   פוקר (צילום מסך , יוטיוב)

   אדנייה נמצא כאן בספוט די מכוער: הקול שלו לרי-רייז די הסתיר את עוצמת היד שהוא מחזיק, ג'י נראה כאילו הוא מתפרע, וכל השולחן (במהלך חסר אתיקה) כבר די חשף את העובדה שליאנג יש מלכות. תוסיפו לכך את העובדה שאדנייה צריך לשלם כמעט 20,000 בשביל לזכות בקופה של 40,000, ותקבלו סיטואציה די נוראית. הנקודה המרכזית כאן, לדעתי, היא התדמית המעולה שטוני ג'י יצר לעצמו: טוני מדבר הרבה, אבל בסופו של דבר, כשהוא מתאים את אגרסיביות הפוקר שלו לאגרסיביות הדיבור, הוא לרוב מלא. ובכלל, טיפ: כשכבש עשיר ודברן מחליט לדחוף "פתאום" המון כסף לאמצע, זהו לא בלוף ברוב המוחלט של המקרים: הוא פשוט מחזיק בנאטס. אדנייה גם הוא משווה לבסוף, ובאמצע יש קופת ענק של 63,500 פאונד. טוני עם אסים, הבורד יורד חמוצים 9-2-3-9-8, וקופת הענק הולכת לאוסטרלי המעצבן, שהצליח לקבל אסים מול אס קינג ומלכות, למנף את יכולת הדיבור המרגיזה שלו ולגרום ליריבים שלו להכניס את הכסף פנימה פרה פלופ, ולקחת קופה עצומה. או בקיצור - MBN.

   פוקר (צילום מסך , יוטיוב)

   עוד בוואלה! גבר:

   פליפ פלופ: מדור הפוקר שאף פארטייה לא נפתחת בלעדיו

   אבאלה, אתה סוטה או סתם חסר חיים?

   מעושרים: ההודי המטורף ששפך 120 מיליון דולר על חתונה