פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   חיים של אבא: קבוצת אמזונה

   היה שם טראש טוק אימהות שלידו "בית הקלפים" נראית כמו הגרסה האמריקאית ל"3, 4, 5 וחצי". ארגנתי מיד גרעינים ותחבתי כרית מאחורי הגב. אם יש משהו מעניין יותר מהיאבקות נשים, זה היאבקות נשים שאתה מכיר

   חיים של אבא (יח"צ , ארז מיכאלי)
   (צילום: ארז מיכאלי)

   היה שם טראש טוק בין האימהות שלא תמצאו באף "כתום זה השחור החדש". פוליטיקה ולכלוכים שלידם "בית הקלפים" נראית כמו הגרסה האמריקאית ל"שלוש ארבע חמש וחצי". באיזשהו שלב התחשק לי להעמיד באמצע השרשור האינסופי של המייל בריכת בוץ מקוונת ולכתוב לאימהות, קדימה, תעשו את הצעד הנוסף. תהיתי אם בקצב הזה יוציאו את פורים מחוץ לחוק או שרק יטילו סנקציות וסגר ימי על החג הזה, שעבור הילדים הוא אחד מרגעי השיא בשנה אבל עבור ההורים - סליחה, האימהות - בגן של הילד, הוא עוד משהו שאפשר להתווכח עליו.

   זה התחיל במייל שבו הוועד מסר שבמסיבת פורים הילדים יבואו מחופשים, ויקבלו בבוקר את משלוחי המנות שיהוו את ארוחת הבוקר שלהם. מיד אחת האימהות שלחה מייל בנוסח "מה פתאום במבה ושוקולד לארוחת בוקר?!", ונפתח דיון מנומס אך תקיף על גבולות לילדים, כישוריה של הגננת וחשיבותה של האחידות בגן. אשתי נשארה בחוץ. היא לא אוהבת להתווכח, אני הראשון להעיד. מהר מאוד זה הידרדר ל"יש אנשים שעובדים, ושימו לב מי האימהות שמתעסקות בשטויות כל היום!!", שירתה אימא בשם ורד. אאוץ'. מישהי הורידה את הכפפות. ארגנתי לי מיד גרעינים וסודה ותחבתי כרית מאחורי הגב, כי ידעתי שאם יש משהו מעניין יותר מהיאבקות נשים, זה היאבקות נשים שאתה מכיר.

   חיים של אבא (יח"צ , ארז מיכאלי)
   (צילום: ארז מיכאלי)

   "לא יכול להיות שאותן שלוש אימהות ירימו כזה בלגן בכל פעם שיש עוד עוגייה או ממתק, יכול להיות שהילדים שלכן במסגרת לא נכונה!!!!! אף אימא בגן שלנו לא מרעילה את ילדיה בממתקים כל היום, והטרחנות הזאת כבר עברה את כל הגבולות", המשיכה אימא-ורד להפגיז, ולא היה צריך לחכות שבוע כדי לקבל את הפרק הבא בסדרה. אצלנו בגן עובדים בשיטת נטפליקס. "המייל שלך כה חצוף ומנוסח בצורה גסה ומגעילה, מי לעזאזל את חושבת שאת שתדברי לאחרים ככה?", הגיבה אימא בשם יעל. יא רבאק, כל מייל פה נגמר בקליף האנגר מטורף.

   "גברת יעל היקרה!! אני אימא אחת מקבוצת אימהות שלא נעים לה להגיב לך!! האפשרות שלכן היא או לא לשלוח את הילד לגן או ללמד אותו גבולות ודחיית סיפוקים, לא על גב הילדים שלנו!!", השיבה ורד באש. ואימא בשם אודליה השתמשה בנשק שובר שוויון ושלחה טיל בליסטי לעבר ורד. "בתור אימא 'משועממת' שלא עובדת וכל היום רק מתעסקת בדברים שוליים כדברייך, ונמצאת במיעוט כמו שאת חושבת, השגתי את מה שרציתי בדיוק!!!". כן ילדים, זה מה שאימא ואימא עושות בזמן ששיחקתם בקוביות. מסתבר שאימהות הן בסך הכול ילדות עם חשבון אימייל.

   האבות בגן מן הסתם נחשפו לכל השרשור הזה, אבל נמנעו מלהתערב. אחד האבות, איציק, ניסה להנמיך את גובה הלהבות עם "צריך להתייחס גם להורים שרוצים לגדל את הילדים שלהם בצורה טבעית ומידתית בלי כל האסור והמותר, בפורים אוכלים ממתקים כי זה פורים". הוא זכה לתגובה אחת ולא יותר, משום שגם האימהות ידעו שהוא נכנס לטריטוריה לא שלו. הרי מבחינתנו כולכן צודקות, בטח כשאתן זועמות. כן, זה לא בסדר לאכול שוקולד לארוחת בוקר. אבל לא נורא אם זה קורה פעם בשנה, או פעם בשבוע בתוך חצי פיתה. טוב, נכון, זה לא בריא. ובכל זאת, אפשר לפנק את הילדים. ואולי עדיף שלא, כי הפשרה של היום זאת הנורמה של מחר, ואז נצטרך להסביר להם שנה שלמה שלא כל יום פורים.

   חיים של אבא (יח"צ , ארז מיכאלי)
   (צילום: ארז מיכאלי)

   אבל האמת היא - בהכללה גסה - שפשוט לא אכפת לנו, הגברים. או כמו ששלומי, אחד האבות מהגן, נדחף לשרשור האימהות והגדיר זאת: "אותי מעניין דבר אחד, והוא בבחינת ייהרג ובל יעבור: האם במשלוח המנות יהיה במבה או שוש". כלומר, אכפת לנו הגברים, אבל לא באמת. לא ברמה של דו-קרב מקוון בצהרי היום לעיני כל עיירת הג'ימייל של הגן. יש גננת, היא כבר 30 שנה השריף של המקום, אז מה שהיא אומרת איז ג'אסט פיין. מצדנו הילד יכול לפתוח את הבוקר בשחור חזק או לרדת על איזה מלאווח טוב לארוחת עשר - לא על בסיס קבוע, אבל בין פעמיים לשלושים בשנה זה בסדר - ואם לחילופין הגננת תדרוש להביא להם רק מנות ע"ש גארי יורופסקי עם קינואה ופטרוזיליה אז נביא. אולי כי אנחנו יודעים שלא משנה מה הילד יאכל בגן, בעוד 40 שנה הוא ממילא יאכל משכנתה.

   בסוף נמצא פתרון לבעיה. הילדים יאכלו ארוחות בוקר רגילות, ואחר כך יקבלו אוזני המן שתאפה אחת האימהות, וגם רעשן קטן כדי שייכנסו לאווירת החג. האימהות התרצו, לפחות עד פסח. ככה זה, הורים תמיד חושבים שהילד שלהם הכי מיוחד, הכי חשוב, הכי הכי, ורק להם הזכות לקבוע עבורו מה נכון ומה לא. עקרונית זה נכון, גם אני כזה. רק שיש כאלה ששוכחים, או שוכחות, שכששמים את הילד בגן בין עוד 30 ילדים שהם הכי הכי, הוא הופך לקצת פחות הכי הכי. וזו סיבה טובה לסמוך על הגננות, משום שעבורן כל הילדים מיוחדים פחות או יותר באותה מידה, מה שהופך את כולם לרגילים. יהלום בערימה של יהלומים. וייתכן שלגברים יותר קל לקבל את זה. טוב, לא משנה, סליחה שדיברתי, אתן צודקות.

   חיים של אבא (יח"צ , ארז מיכאלי)
   (צילום: ארז מיכאלי)

   עוד בוואלה! גבר:

   חיים של אבא: ארז מיכאלי מנסה להתמודד עם העולם החדש

   אלה ברדק מסבירה איך פייסבוק הרס לכם את חיי המין

   אשת הכדורגלן שנבחרה להכי סקסית בספרד