פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פליפ פלופ: האס הוא עירום

   אם בשבוע שעבר היללנו את יכולתו של נגראנו דווקא ביד שהוא הפסיד, אז השבוע ניכנס בו דווקא ביד שהוא ניצח. בגדול, היא אחת הידיים הגרועות ביותר שראיתי משוחקות על ידי מקצוען

   והמטולטלת ממשיכה להתנדנד, ואיתה דניאל נגראנו. כן, כוכב הפוקר הגדול בעולם הוא סוג של אובססיה עבורי, ואחרי שראיתי את היד של היום, לא הייתה שום אפשרות אחרת: אם בשבוע שעבר היללנו את יכולתו של נגראנו דווקא ביד שהוא הפסיד, אז השבוע ניכנס בו דווקא ביד שהוא ניצח. היד של היום מדגימה את אחת מהמגרעות הכי גדולות של הסופרסטאר הקנדי, שהיא בעיקר הנטייה שלו למשחק מתוחכם מדי, שמכניס אותו לסיטואציות כמעט בלתי אפשריות. והיד של היום, בגדול, היא אחת הידיים הגרועות ביותר שראיתי שמשוחקות על ידי מקצוען.

   פוקר (צילום מסך , יוטיוב)

   אנחנו שוב בEPT ברצלונה של לפני כמה חודשים, בשלבים המוקדמים של הטורניר. נגראנו בעמדה מוקדמת פותח לרייז עם A-J ל-400. ישר אחריו, אלק טורלי, מקצוען אמריקאי מוצלח למדי, משווה עם זוג חמש. דריו סמרטינו עם זוג שלוש משווה, וגם הסמול והביג בליינד נכנסים, עם 8-6 יהלום וJ-7 אוף. חמישה שחקנים לפלופ, שמפספס את נגראנו בצורה מוחלטת: Q-5-2 עם שני תלתנים. אחרי שני צ'קים אליו, דניאל מחליט לירות הימור המשך של 1,150 לתוך ארבעה שחקנים, על בורד שפוגע לא רע בטווח שלהם; הימור ההמשך של נגראנו הוא החלטה נוראית, אבל מה שקורה אחר כך הרבה יותר גרוע: טורלי, שפגע בסט 5, חוזר עליו ל-2500. שאר השולחן פורש, האקשן חוזר לנגראנו, שעם אס בגובה מחליט להשוות. עכשיו, הקול הזה הוא נוראי לא רק בגלל שאין לו כלום, אלא בעיקר בגלל שהרייז של טורלי, כשיש עוד שלושה שחקנים אחריו, מראה שיש לו מפלצת. ומפלצות כאן זה פחות או יותר סט או ריצה רצינית לצבע. נגראנו, בלי עמדה, בלי ריצה לכלום, עם אס בגובה מול מקצוען שמייצג מפלצת, מחליט להשוות ולהכניס פנימה רבע מהערימה שלו.

   פוקר (צילום מסך , יוטיוב)

   הטרן הוא קלף מוזר עבור דניאל: J תלתן, שסוגר את הצבע (ועכשיו יש לנגראנו גם ריצה לנאט פלאש). עם ה-J שלו נגראנו מחליט לצאת בהימור של 3,100 לתוך טורלי; גם את ההימור הזה אני שונא: אם טורלי עשה רייז בפלופ עם ריצה לצבע, אז הוא שם עכשיו ונגראנו בעצם מנסה להוריד אותו מפלאש. אם טורלי עשה רייז בפלופ עם יד אמיתית, אין כמעט שום סיכוי שהוא זורק את היד שלו. לדניאל יש לכאורה עוד ערך ביד, אבל למעשה זוהי משימת התאבדות, כשיותר מחצי מהערימה שלו באמצע. טורלי, עם הסט שלו, רק משווה.

   הריבר הוא A, ולדניאל יש זוגות, קופת ענק באמצע, צבע על הלוח, ואין לו מושג מה לעשות. וזה אולי הרחוב הכי מביך ביד: נגראנו דוחף אול אין בריבר, כשאין לו מושג אם הוא מבלף או מצפה לקול. כלומר, רוב הסיכויים שאם הוא מקבל קול, הוא מפסיד, כי אילו ידיים באמת ישלמו לו? ואם הוא חושב שהזוגות שלו לא טובים, אז מה לעזאזל אתה עושה? מנסה להוריד את היריב שלך מצבע או סט? נגראנו, ביד הזאת, מבולבל לחלוטין, ומגיע לסיטואציה שבה עם ראנר ראנר הוא הצליח לצ'נס זוגות בריבר, והוא עדיין אבוד לגמרי מול טווח הידיים של טורלי. למזלו הרב, הליין שהוא לקח כל כך חזק, שטורלי איכשהו לא יכול להאמין שמישהו יבלף בספוט הזה, וזורק את הסט שלו. עכשיו, יבואו ויגידו שנגראנו ידע מה הוא עושה, והפך את הזוגות שלו לבלוף. לדעתי, זו הייתה יד "דניאל נגראנו נגד מקצוען אחר" קלאסית: נגראנו ניסה להתחכם, איבד אוריינטציה, עשה כמה שטויות ויצא מזה בנס בגלל פולד די חולני של טורלי. שלא תטעו: זהו לא בלוף של דניאל, זה פשוט חוסר אונים. כן, דניאל נגראנו, לפעמים הוא אחד הטובים בעולם, לפעמים הוא כבש גדול. המטוטלת ממשיכה להתנדנד.

   פוקר (צילום מסך , יוטיוב)

   עוד בוואלה! גבר:

   פליפ פלופ: מדור בפוקר שאף פארטייה לא נפתחת בלעדיו

   חיים של אבא: הצ'ופר הכי מפנק שגבר יכול לקבל

   מעושרים: הילד הרע של וול סטריט עיצבן את ג'ורג' קלוני