פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פליפ פלופ: כבש בפיתה

   הוא אחד השחקנים הרווחיים בעולם, הוא עושה טעיות של טירונים. הוא אישיות חיוביות ומשעשעת, הוא נוטה ליהירות מעצבנת. אבל אף אחד לא יודע לזהות כבשים בשולחן הפוקר כמו דניאל נגראנו

   מערכת היחסים של המדור הזה עם דניאל נגראנו היא כמו תנועת מטוטלת: אני דואג להשמיץ אותו ולשתות את דמו, רק בשביל לחזור ולשבח אותו. דניאל הוא באמת סוג של בעיה בשביל חובב פוקר אמיתי: מחד, הוא אחד השחקנים הרווחיים בעולם, וכזה שמנצח טורנירים מלאי תותחי על באופן עקבי. מנגד, הוא משחק כל טורניר, מה שאומר שיש לו ים הזדמנויות, וכן הוא עושה טעיות של טירונים. מחד, הוא אישיות חיוביות, משעשעת ותקשורתית, מה שבולט בעיקר למול המראה הקפוא והמשעמם של שחקני אינטרנט רבים (עיין ערך מייק מקדונלד); מנגד, הוא נוטה ליהירות מעצבנת. בקיצור, משהו בהקשר שלו לא פתור אצלי. והיום, תנועת המטוטלת הגיעה לצד המפרגן, להצביע על אחת התכונות הטובות ביותר של נגראנו: היכולת לשחק מול כבשים.

   פוקר (צילום מסך , יוטיוב)

   היד שלנו, שלקוחה מטורניר הסופר היי רול מברצלונה (דמי כניסה 50,000 יורו). היד מתחילה ברייז סטנדרטי של נגראנו עם Q-10 לב. בכפתור, כבש הונגרי עשיר בשם שנדור דמיאן משלם מהכפתור, ועוד מקצוען נורדי משלים מהביג בליינד. הפלופ פוגע ישר ביד של דניאל: Q-10-J, נגראנו, ממשיך בהימור של 22,000 לתוך 40,000. דמיאן משווה די מהר והביג בליינד פורש.

   הטרן הוא 3, שמשנה בדיוק כלום ושום דבר. נגראנו ממשיך להמר, הפעם 55,000 לתוך 82,000. ההימור הזה מעניין בעיקר בגלל שהוא מאוד גבוה: דניאל יודע שהוא משחק מול כבש, וכבשים לא אוהבים לשחרר ידיים, ולכן אפשר להמר מולם הרבה ולצפות לקבל קול מידיים חלשות יותר (כל K, לדוגמה, וכל מיני A-J, A-10, A-Q, 10-9 וכדומה). הבעיה מתחילה כשדמיאן פולט איזו אנחת אכזבה, ואז משווה. עכשיו, כפי שהפרשנים שמים לב, ברגע שהיריב שלך בשולחן מגלה חולשה באופן מופגן, ואז משלם, כנראה שהוא סופר חזק. אותה אנחה הייתה צלצול אזהרה עבור נגראנו.

   פוקר (צילום מסך , יוטיוב)

   הריבר הוא 2, ונגראנו יודע שהוא עומד מול החלטה. דניאל שם לב לטל של דמיאן, ויודע שסיכוי טוב שאין לו את היד הכי טובה. מנגד, מול כבשים, הטקטיקה הטובה ביותר היא בט-פולד למוות: כלומר, תהמר לוואליו כל היום עם ידיים חזקות, וברגע שהם חוזרים עליך, אתה יכול לזרוק בקלות את היד. נגראנו מהמר בריבר 90,000, פחות מחצי קופה (הימור נמוך הפעם), וברגע שדמיאן עושה את הרייז שלו, 150,000 נוספים, הוא יודע שאין לו את היד הכי טובה. פרק הזמן שלוקח לדניאל לזרוק את היד הוא רק נאום פרידה: הוא יודע שהוא לא משווה, הוא יודע שדמיאן טוב עליו, ובהרבה. וכמו כבש טוב, ההונגרי מראה לו את היד: A-K, נאט סטרייט בפלופ.

   נגראנו שיחק את היד הזו מצוין, הימר גבוה לוואליו מול כבש, זרק כשהכבש הראה אגרסיביות, הבין את הלייב-טל שהכבש שחרר והפסיד סכום די נמוך ביד שיכולה הייתה לסבך אותו. וזו, אולי, הגדולה של נגראנו: הוא מנצל באופן מושלם כבשים. לוקח מהם הכול כשהוא טוב, מפסיד מינימום כשהוא לא טוב, ומבלף אותם בהזדמנויות הנכונות. יכול להיות שבזה, דניאל נגראנו הוא באמת השחקן הטוב בעולם.

   פוקר (צילום מסך , יוטיוב)

   עוד בוואלה! גבר:

   פליפ פלופ: מדור הפוקר שאף פארטייה לא נפתחת בלעדיו

   ספיריטס: מה אתם באמת יודעים על האיש ששינה את העולם?

   חיים של אבא: קבוצת הוואטסאפ שהרסה לי את החיים