פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פליפ פלופ: קרב טיטאנים

   בשביל פגישה אלילית שכזו צריך סטינג אלילי: טורניר עם דמי כניסה של מאה אלף דולר. היד ששוחקה בין שני הענקים האלה עלולה להיראות כסטנדרטית, אבל חייבים לשים לב לניואנסים

   היד שהבאנו היום מפגישה בין שניים מהגדולים במשחק: פיל אייבי, השחקן הגדול ביותר של דור הזהב של הפוקר, וככל הנראה הגדול בכל הזמנים (למרות שמועות לא מעטות על כך שהצליח לאבד את רוב ממונו, בעיקר על שולחנות הרולטה), מול דניאל "ג'אנגלמן" קייטס, אולי הנציג המצליח ביותר של ילדי האינטרנט של הדור החדש (כן, כן, יותר אפילו מתום דוואן האליל). ובשביל פגישה אלילית שכזו צריך סטינג אלילי: טורניר סופר היי רולר באוסטרליה, עם דמי כניסה של מאה אלף דולר. היד עצמה ששוחקה בין השניים עלולה להיראות כיד הסטנדרטית ביותר, מההתחלה ועד הסוף, אבל צריך לשים לב לניואנסים. המטרה (היומרנית למדי) של הטור שלנו הפעם היא לעקוב אחרי תהליך המחשבה של שני השחקנים.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   היד מתחילה ברייז סטנדרטי של קייטס עם זוג חמש; אייבי, עם עמדה, רק משווה עם A-Q. ההשוואה של אייבי היא מעניינת: עם ידיים חזקות יותר הוא ככל הנראה עושה רי-רייז, בשביל להוציא ואליו מהידיים של קייטס ולהכניס סחורה במקרה שקייטס חוזר עליו. עם ידיים חלשות יותר, כמו A-9, A-8 או כל מיני סוטד קונקטורס, אייבי ככל הנראה עושה רי-רייז, כדי לשחק יד בינונית עם יתרון האגרסיביות; הוא גם כנראה מעיף אותן בקלות להתנגדות של קייטס. A-Q היא בדיוק יד שאתה לא רוצה להגיע איתה לאול אין, אבל לעולם לא תזרוק לרייז בודד בספוט הזה. על כן אייבי משווה ושאר השחקנים משווים.

   הפלופ נופל A-2-8 בלי ריצה לצבע. קייטס ממשיך בהימור די גבוה של 4,000 לתוך 6,500 שיש בקופה. קייטס מהמר שם בערך את כל טווח הידיים שלו; הימורי המשך הם סטנדרט על פלופ יבש (כלומר שקשה להתחבר אליו) עם A. אייבי יודע שקייטס מהמר כאן המון ידיים, ולכן רייז פשוט יגרום לו לזרוק את רוב הידיים שלו, ולדחוף עליו את הידיים שכן מובילות עליו (AK, זוג 8 או A8, למשל) ולכן אייבי משווה ולא חוזר על ג'אנגלמן.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   הטרן הוא סוג של בלנק: 9, וקייטס מהמר עוד הימור גדול, הפעם 11,000, ואייבי משלם. עכשיו, אם בפלופ אייבי משלם עם טווח די רחב, הרי בטרן הוא כבר צריך משהו רציני בשביל לעמוד בהתנגדות של קייטס. הקול של אייבי מעיד על בדיוק סוג היד שלו: AQ, AJ או A10 (ובמקרים נדירים A9): עם אסים חלשים לפני הפלופ אייבי חוזר או זורק, ככל הנראה, מה שמותיר בעיקר את הידיים האלה. הריבר הוא עוד סוג של בלנק, 7. ג'אנגלמן מהמר שוב, הפעם 28,000. עכשיו מגיעה הנקודה המעניינת ביד. קייטס הוא שחקן מספיק טוב בשביל להמר AK בריבר, ולכן אפשר לחשוב על פולד מכיוונו של אייבי. מול הרבה שחקנים ההימור בריבר הוא מקוטב: או בלוף או מפלצת. במקרה של עילוי כמו קייטס, די ברור שהוא יכול גם להמר בצורה הזאת AK ואפילו AQ, מה שהופך את ההחלטה של אייבי לקשה יותר.

   בסופו של דבר, ולא במפתיע, פיל מקבל את ההחלטה הנכונה ומשווה. מעבר להילולים המצופים ליכולת הפוקר הדי מיסטית של אייבי, הקול שלו נובע (לעניות דעתי) בעיקר מכיוון שהיד שלו הרבה יותר חזקה מהצפוי (כלומר, אם היה לו A10 אז יש סבירות גבוהה יותר שהוא יזרוק) ומכיוון שהפלופ, הטרן והריבר היו מושלמים בשביל בלוף של קייטס. יד סטנדרטית לחלוטין לכאורה של בלוף שנתפס, אבל מאחוריה (גם אם הניתוח שלי הוא לגמרי אוף) ים של מחשבה והיגיון.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   עוד בוואלה! גבר:

   פליפ פלופ: מדור הפוקר שאף פארטייה לא נפתחת בלעדיו

   ספיריטס: ככה מערבים פוליטיקה ומוזיקה - בלי פחד

   הדוגמנית הלוהטת שהלכה אחרי הכדורגלן שלה אל הקור