פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פליפ פלופ: אופס, עשיתי זאת שוב

   מה לאתיקה ולפוקר? די הרבה. ישנם לא מעט אזורים אפורים במשחק, ואנשים שהוגנות היא ערך בעיניהם משתדלים שלא לחצות אותם. דניאל נגראנו, כפי שתראו ביד שהבאנו, אינו אחד מהם

   הגיע הזמן לחזור קצת לדניאל נגראנו. לא, הפעם לא נבקר את כישורי הפוקר שלו. נגראנו ממשיך לשחק את כל הטורנירים, ממשיך לקחת חלק מהם ובעיקר להיות הפרצוף המאוד עשיר של אתר הפוקר הגדול בעולם, פוקרסטארס. ולא, אפילו לא התכנסנו כאן בשביל לבקר את השתלת השיער המגוחכת שלו. העניין שלנו כאן הוא עניין אתי. מה לאתיקה ולפוקר, אתם שואלים? ובכן, די הרבה. ישנם די הרבה אזורים אפורים במשחק, ואנשים שספורטיביות או הוגנות הם ערך בעינם, משתדלים שלא לחצות אותם. דניאל נגראנו, ככל הנראה וכפי שתראו מהיד שהבאנו היום, אינו אחד מהם.

   דיפולט (מערכת וואלה! NEWS , דיפולט)

   היד לקוחה מטורניר ה"סופר היי-רולר" של EPT ברצלונה בשנת 2013, טורניר עם דמי כניסה צנועים של 50,000 יורו. אחרי כמה פולדים, כשהבליינדים 2,000-4,000, האקשן מגיע לדניאל בכפתור, שמרים AK. נגראנו מתכוון לעשות רייז רגיל ל-,9000, אך "בטעות" מכניס 45,000. זוהי, כמובן, אינה טעות. דניאל תכנן את המהלך הזה, ורצה להיראות כאילו הוא עושה רייז גדול בטעות, בזמן שיש לו יד ענקית. לכל מי שרוצה להתווכח על זה – דניאל הודה לאחר מכן שהוא התכוון להיראות כאילו סתם התבלבל בצ'יפים, כדי להטעות את השחקנים האחרים.

   העניין עם רייז גדול כזה הוא לא שעכשיו קל לו יותר לגנוב את הבליינדים, אלא שהוא למעשה יוצר המון כסף "מת". נגראנו עושה הרבה פעמים רייזים כשמקפלים אליו את האקשן בכפתור, מה שאומר שחלק עצום מהידיים שהוא עושה איתם רייז הם ידי זבל. אם הוא אכן עשה רייז פי 11 מגובה הבליינדים "בטעות", הרי שעכשיו כל מי שמחזיק יד חצי סבירה יכול לדחוף מעליו ולקחת קופה די גדולה בלי מאמץ.

   דיפולט (מערכת וואלה! NEWS , דיפולט)

   ויד חצי סבירה זה בדיוק מה שקיבל סטיב סילברמן, שהתעורר בבליינדים עם K-J תלתן, כשמולו ערימות של כסף מת ודניאל נגראנו מגחך. סילברמן, שקנה את ההצגה, דחף אול אין. נגראנו הזחוח השווה מיד, הבורד לא הביא J אלא ארבעה בלנקים ו-A בריבר, נגראנו לקח את הקופה הגדולה בטורניר עד לאותה נקודה והפך לצ'יפ לידר מאסיבי. הכול בזכות אותו מוב.

   לשחקני פוקר מקצוענים העניין ברור: מה שדניאל עשה הוא פסול. מה שנקרא "אנגל שוט" באנגלית, הוא מהלך חוקי אמנם, אבל לגמרי לא בסדר. השאלה הבולטת שנשארת היא למה מישהו כמו דניאל נגראנו, שיש לו יותר כסף מאלוהים ויותר תארים מרוג'ר פדרר, צריך לעשות טריקים מלוכלכים בשביל לנצח? אבל הקארמה, במקרה הזו, עשתה את פעולתה: נגראנו, שהשחיר טיפה את שמו, עשה זאת לשווא וסיים את הטורניר הזה בלי להגיע לכסף. קצת צדק קוסמי, הפעם.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   עוד בוואלה! גבר:

   פליפ פלופ: מדור הפוקר שאף פארטייה לא נפתחת בלעדיו

   חיים של אבא: מתי ישנת לילה שלם בפעם האחרונה?

   ספיריטס: היהודי שהפך את אירופה למקום טוב הרבה יותר