פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   המדריך השלם לדושבג המתחיל

   במקום לשבת ולהמשיך לקטר על כמה המוח שלכם קטן משלי, הגיתי את המדריך המלא - איך לא להיות דושבג ורבאלי. לפניכם המשפטים שהכי מעצבנים אותי ומספיק נשים נוספות. מוגש לכם בחסות המועצה לשלום בית

   אילוסטרציה (ShutterStock)

   מיגל דה סרוואנטס כבר אמר "הכל מותר באהבה ומלחמה" וכנראה ממש לא ידע כמה נוראים אתם יכולים להיות. לא רק שלא הכל מותר, יש דברים שאסור, פשוט אסור להגיד לאישה, לפחות כזו שאתם מעוניינים לשמור איתה על מערכת יחסים סבירה ומעלה. במקום לשבת ולהמשיך לקטר על כמה המוח שלכם קטן משמעותית משלי, הגיתי את המדריך המלא - איך לא להיות דושבג ורבאלי. יש סיכוי לא רע שאתם יודעים את זה היטב ופשוט נהנים נורא להיות מעצבנים, אבל עבור אלה שבאמת אין להם מושג מה ביציאות שלהם עלול להטריף לנו את הדעת, זה עשוי לעשות שירות טוב. לפניכם המשפטים שאתם אומרים על בסיס קבוע והכי מעצבנים אותי, את חברותיי, ואני מאמינה שגם מספיק נשים נוספות. מוגש לכם בחסות המועצה לשלום בית.

   "מה את רוצה שאני אעשה?"

   זהו, שאני לא רוצה שתעשו כלום. אולי פשוט תמותו, זה תמיד רעיון. טוב, אם אנסה להיות רצינית רגע, יש משהו במשפט היחסית פשוט וסטנדרטי הזה שממצה את כל הווית הניו אייג' הגברית: עצלנות, זלזול, חוסר מאמץ מכוון, אטימות. אני כמובן לא מתכוונת אליו כשהוא נאמר בטון שאלתי וכן, אלא כשהוא נזרק כלאחר יד באופן מעליב. לא רוצה שתעשו, בחיי, כלום, רק אל תגידו לי את המשפט הזה, אתם עלולים למצוא את עצמכם עם מזלג בעין. Just saying.

   זוג מאוהב (ShutterStock)

   "לא רוצה עכשיו חברה\לא בשל לזוגיות\ עוד לא עברתי לשלב הבא בחיים"

   אני לא משחקת איכם קנדי קראש. עזבו אותי מהשלבים, מהבישולים, אפילו מההגדרות. אולי כאן אני בדעת מיעוט אבל אני ממש מעדיפה שיגידו לי את האמת מאשר את ערימת הקלישאות והתירוצים המטופשת הזו. גם אם באותו רגע אפגע, זה יעזור לי להעביר דף הרבה יותר מהר ממה שאתם חושבים ולהפסיק לתהות על קנקנכם. מה גם שצר לי, אני פשוט לא קונה את זה. יש לי הרגשה שאם בר רפאלי תיקלע לאזורכם, השלב הבא כבר יעמוד מוכן ומצוחצח מחכה לה עם שלט ענק ובלונים. זה לא שאתם לא רוצים חברה - אתם לא רוצים אותי. אתם לא בשלים לזוגיות איתי. אתם לא רוצים לעבור לשלב הבא - נחשו מה יבוא עכשיו - איתי. אז די עם זה, תגידו למה זה לא זה ותפסיקו לבלבל את המוח.

   "אני לא מבין למה את בוכה"

   אוי. אבוי. כמה שאתם לא מכירים אותנו. אני אעשה את זה קל: אני בוכה בגללכם. הרי לא ייתכן ששוב פגעתם בי, נכון? בחייכם, אני בחורה, זה מה שאנחנו עושות. בשנים האחרונות אני באמת משתדלת לבכות בבית בחושך כמו פולניה טובה ולא לידכם כי אני מבינה כמה זה מעצבן ומלחיץ אתכם. אבל אם מישהי כבר נמצאת בהתקפת דמעות שלרוב אי אפשר לעצור, להגיד לה שאינכם מבינים למה היא בוחרת לבכות לא יעזור. זו לא בחירה. היא לא שולטת בזה. זו התגובה הרגשית שלה למצב הנתון. מותר ואף רצוי לחבק ולסתום.

   "אי אפשר להיות פשוט ידידים?"

   לא. אי אפשר. נקודה. ידידים שמדידים. כשהמשפט הזה נשלף כלפיי הוא בדרך כלל בשלב שאני יותר מידי בעניין ואתם יותר מידי לא. וזה בסדר. זכותכם המלאה לא לרצות אותי. אז לאן בדיוק נדחוף את הידידות הזו? איזו תועלת תצמח ממנה? אין לי סבלנות להאזין לסיפורי הזיונים שלכם בקשב רב תוך כדי שאני ממשיכה לצפות שתבחינו שאני קיימת מתחת לאף שלכם. אם לא הייתי ידידה שלכם מלכתחילה, או אם הייתי ידידה שלכם וזה חצה את הגבול, זה גם לא יחזור לשם. יש נשים בקהל? זה מופנה גם אליכן. פשוט אמרו לא. הייתי במקום הזה יותר מידי שנים, תאמינו לי, אתן לא רוצות להיות שם. אפילו הביוב של צבי הנינג'ה, כולל ספלינטר והחלוק קומפלט קצת פחות נמוך.

   אילוסטרציה (ShutterStock)

   "מה את, ילדה?"

   הקלאסיקה האהובה עליי. אלתרמן פראייר לידכם. פעם מישהו שלף לי את הגירסא הקצת יותר סחית: "מה זה פה, בני ברק?". די נו. אני לא ילדה, ונחשו מה, זה לא אומר שבא לי לשכב אתכם או שאני מוכרחה להתפשט אם אני לא רוצה או לעשות שום דבר שלא בא לי לעשות, כנגד רצוני. גם לא באמתלת כאב הביצים המפורסם שלכם. אם כבר ילדים, למה עדיין כל כך קשה לכם לקבל את המילה לא? זה לא אומר כלום עליכם, זה אומר שכרגע, אני לא רוצה. אז אם אפשר להימנע מקלישאת הסמי פדופיל המאיימת הזו, מאוד אודה לכם. חוץ מזה, לנופף בתירוץ הילדה כבר לא עובד היום. תשאלו את אייל גולן.

   "בואי אליי\ שנמשיך אצלי?"

   זה קצת טריקי, ודאי שאחרי זוגיות קיימת ומוצהרת אין כל בעיה במשפטים האלה. אגיד לכם מתי יש. אחרי\ לפני דייט ראשון. אני לא רוצה לצאת בהצהרות אנטי פמיניסטיות אבל אני לא באה אליכם יותר. לא בהתחלה לפחות. אין לי כוח לאינספור ניסיונות להשכיב אותי והפרצופים החמוצים הנלווים שמגיעים אחר כך. כדאי שתפנימו שנשים לא חייבות לכם שום דבר, גם אם שילמתם על הבירה. בעשור האחרון לחיי דווקא באתי אליכם והמשכתי אצלכם יותר מידי פעמים. מעולם, אבל מעולם לא התקשרתם אליי יותר אחר כך.

   "את יודעת שאני מת עליך"

   לא ממש. כרגע אני לא יודעת כלום. בעיקר לא כשאני עצבנית. הרי אתם נזכרים לשלוף לי שאתם מתים עליי רק כשאתם באמת עמוק בבוץ ומחפשים את ידי הנאווה שתושיע אתכם. סביר להניח שפישלתם, חנופה היא בהחלט רעיון מצוין, אבל לא כשזה כל כך שקוף. אולי פשוט תמחקו את "את יודעת". אולי תגידו לי שאתם מתים עליי, זה נשמע אחרת לגמרי כשאתם לא משליכים עליי שוב את האשמה והאחריות שלכם.

   אילוסטרציה (ShutterStock)

   "איזה חמודה את\ את כזאת חמודה"

   לא, לא ועוד פעם לא. הרי אתם אלה ששולפים כל הזמן את "חמוד אומרים על כלב" השנוא. אז לפעמים אומרים אותו גם על כלבה והכלבה ממש, אבל ממש, אם אנסח את זה בעדינות, לא אוהבת את זה. יש למשפט הזה גם טון נלווה מאוד לא סקסי. בכלל, שום דבר לא סקסי במשפט הזה. למעשה הוא אומר לרוב שבא לכם לנוס על נפשכם. צאו לדרך, המפתחות בפנים, רק אל תרחמו עליי ותגידו לי שאני כזאת מתוקה וחמודה. זה ייגמר רע.

   "עם כמה גברים היית?"

   כמה זה 806 לחלק ל-20? ואם כבר במספרים עסקינן - בכמה נשים בגדתם? לכמה נשים שיקרתם? כמה בחורות בכו בגללכם? לכמה מהן שברתם את הלב? כמה זמן נמשך הקשר הכי רציני שלכם? כן. מעצבן. תמיד שנאתי מתמטיקה. אולי אחרי זוגיות ממושכת תהיה לכם הזכות להתעניין, מכיוון שצמד המילים "זוגיות ממושכת" ודאי הבריח מהכתבה הזו עשרות גברים, נראה לי ששני הצדדים מסכימים שכדאי להימנע מהשאלה הזו. מה זה כבר ייתן לכם, קזנובות? חוץ מזה, אני תמיד אשקר. תזכרו את זה.

   "אני צריך לחשוב"

   הפייבוריט הפרטי שלי. ממש אין צורך שתנקטו בפעולה הזו, שכל כך קשה לכם לבצע. אל תחשבו, הנה, אני קמה והולכת. לבד. תפסיקו לעשות לנו את זה. בניגוד לדעתכם הרווחת שככה מסיימים, הצד הנשי יחפש דווקא שביבי תקווה. הוא גם יצפה שיחזרו אליו, עם תשובה כלשהי, אחרי הטיול בארץ המחשבות. ואז אתם תענו שחשבתם שזה היה ברור. זה לא. נפרדים? אחלה. תגידו ביי, תגידו לא. שלא תעזו להשאיר אותי, או אף אחת אחרת על אש קטנה, התבשיל הזה יקדיח מהר מאוד. חסלו כל סיכוי לתקשורת אפשרית. תפסיקו לפחד מהצל שלנו. אנחנו לא נחתוך ורידים, אנחנו לא נציק, לא נתחנן. גם אם ייקח לנו זמן להתגבר אנחנו יכולות לבד, לגמרי. רק תפסיקו להשאיר אחריכם את התקווה הקטנה והמעופשת הזו, מגיע לי, לכולנו, כל כך הרבה יותר מזה. החלטתם שדי? תגידו. תודה וביוש.

   אילוסטרציה (ShutterStock)

   עוד בוואלה! גבר:

   אלה ברדק קרעה את התחת, הם הסתכלו לה על החזה

   פושעות פסיכופטיות: הדקסטריות שלא הייתם רוצים לפגוש. טוב, אולי כן

   אינעל אבוש: גבר, הבת שלך הפכה פקאצה