פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פליפ פלופ: למות מבושה

   לפעמים בפוקר, אתה פשוט מאבד את זה. לא בטילט, עצבים או סתם החלטות לא טובות, גם לא לבלוף חסר סיכוי או לקול טיפשי במיוחד. לפעמים, אתה עושה טעות שאין מביך ממנה

   לפעמים, במשחק הפוקר, אתה פשוט מאבד את זה. לא, הכוונה היא לא לטילט, לעצבים או להחלטות לא טובות. גם לא לבלוף שאין לו שום סיכוי להצליח או לקול שהוא כל כך טיפשי שברגע שאתה עושה אותו אתה מתחרט שעשית אותו. לפעמים, בגלל חוסר ריכוז שנובע ממתח, עייפות או סתם שחיקה מנטלית, שחקני פוקר עושים טעויות גסות שלא קשורות להבנה, אלא לעצם היכולת לקרוא את הקלפים שלהם, או אלו שעל הלוח. אין דבר יותר מביך מאשר מה שקורה לפיל אייבי ביד הזאת למשל, שבה הוא זורק למאק את היד הטובה ביותר, ועוד בפיינל טייבל של המיין איוונט. אייבי, שמחזיק זוג שמונה עם עלה אחד, זורק למאק את הקלפים שלו לאחר שיריבו חושף A-9 בלי אף עלה, על בורד עם ארבעה עלים.

   טעות כמו זו של אייבי היא בלתי נסלחת, ובטח תרדוף אותו עד סוף ימיו (אם באמת לבן אדם הזה בכלל יש נשמה, כי לפי הדרך חסרת הפחד שבה הוא משחק פוקר, והסכומים עליהם הוא משחק, זהו עניין לא בטוח בכלל), אבל היא עוד איכשהו הגיונית: הרבה פעמים כשיש לנו זוג ביד, אנחנו מסתכלים עליו פעם אחת ולאחר מכן לא זוכרים מאיזה סוט הקלפים. כן, אייבי היה חייב לבדוק את היד שלו, אבל בסופו של דבר זוהי טעות שיכולה להתרחש בתדירות מסוימת.

   פוקר (צילום מסך , יוטיוב)

   היד הבאה, שלקוחה מטורניר מסבב ה-EPT מברצלונה 2012, היא כבר סיפור אחר. נשארו שלושה שחקנים בטורניר, ומיקליי פובל, חובבן מבלרוס, פותח ברייז עם A-9 לב. הילארי "זיגמונד" שאהאמיאס פורש מהסמול בליינד והמקצוען הפיני השני בשולחן, יאני יוקמיינן, משווה מהביג עם K-9 עלה. חשוב להדגיש כי שני הפינים, שהם גם חברים טובים וגם חולי נפש ידועים, משחקים את הפיינל טייבל כשהם שתויים לגמרי. ובכן, את היד הזאת נדמה כאילו דווקא הבלרוסי שיחק שיכור.

   הפלופ נופל K-6-4 עם שני לבבות. לפובל יש את הנאט פלאש דרו וליוקמיינן טופ פייר. הפיני מתחיל בצ'ק, פובל מהמר 450,000 ויוקמיינן משלם. עד כאן האקשן ביד סטנדרטי לחלוטין. הטרן הוא 3 יהלום, ועובר בשני צ'קים. הריבר הוא 7 לב, שנותן לבלרוסי צבע נאטס, היד הטובה ביותר האפשרית. יוקימיינן בוחר שוב בצ'ק, ובאופן מוזר לחלוטין פובל נותן גם הוא צ'ק מאחורה, כשהוא עם הנאטס. יוקימיינן מתבונן בתדהמה, זיגמונד משחרר בדיחה על חשבונו. הבלרוסי קולט מה עשה, מסמיק וגורף את הצ'יפים. העונש במקרה זה הוא כפול: לא רק שפובל נתן צ'ק עם הנאטס, ופספס הזדמנות להרוויח עוד צ'יפים מיריבו, אלא גם שלצ'קצ'ק מאחורה את הנאטס זו עבירה על חוקי הטורנירים: פובל נענש וצריך לשבת בצד סיבוב דילר, בזמן שהוא משלם בליינדים. טעות כזו נובעת מחוסר ריכוז מוחלט, ברגע קריטי, ופובל משלם עליה מחיר כבד. מה שכן, כנראה שלאחר אותו מקרה הוא החזיר לעצמו לחלוטין את הריכוז בטורניר: פובל סיים את הפיינל טייבל במקום הראשון, וזכה במעל 1.2 מיליון דולר. בוא נגיד שאם הוא לא היה לוקח את הטורניר, אותה יד אידיוטית הייתה מופיעה לו בסיוטים עוד כמה שנים טובות.

   פוקר (צילום מסך , יוטיוב)

   עוד בוואלה! גבר:

   פליפ פלופ: מדור הפוקר שאף פארטייה לא מתחילה בלעדיו

   חיים של אבא: כשהילדה שלך קוראת לך כמו פקאצה

   ספיריטס: המלאך מהרחובות שהציל עשרות אלפי חיים