פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פליפ פלופ: הקרב על המיליון

   הסיפור בטורנירים כמו ה-PCA הוא הפער בין המקצוענים לכבשים, לרוב עשירים שמשחקים פוקר. כאן אין אמצע - אתה תותח או כבש עשיר. כשהפרס הוא 1.6 מיליון זה מעניין אפילו יותר

   השבוע נפתח באיים הקאריביים סבב הטורנירים הגדול הראשון של 2014, ה-Pokerstars Caribbean Adventure, או בקיצור, ה-PCA. סבב הטורנירים היוקרתי הזה מושך אליו את הטובים שבשחקני הפוקר בעולם, ולא רק בגלל שהוא מתרחש במלון חמישה כוכבים בטמפרטורה קיצית, בזמן שחצי העולם הצפוני קופא מקור; הוא גם מציע את אחד הטורנירים היוקרתיים והיקרים של השנה, הסופר היי רולר, שעלות הכניסה עליו היא לא פחות מ-100,000 דולר. כמו כל שנה, 56 מתותחי הפוקר העולמיים שילמו את דמי הכניסה (ושניים מהם, דניאל נגראנו וגי לה ליברטה, אף עשו ריבאיי). וכרגיל, הפיינל טייבל היה עמוס בשמות ענקיים, כשהטובים ביניהם הם מייק "טיימקס" מקדונלד ואולה "ויזו-ויזו" שמיון, אגדות האונליין, אנטוניו אספנדיארי וונסה סלבסט, מגדולי שחקני טורנירי הלייב בשנים האחרונות.

   את המקום הראשון, וסכום מאסיבי של 1.6 מיליון דולר לקח פאביאן קווס, האלמוני יחסית, מקצוען גרמני צעיר שמתמחה בטורניר היי רולר, ומחזיק בסך זכיות של כמעט 5,000,000 דולר. הסיפור בטורנירים כאלה הוא הפער בין המקצוענים (שהם לרוב הטופ שבטופ), לבין הכבשים, שהם לרוב מיליארדרים שמשחקים המון פוקר. טורנירים אחרים גוררים הרבה כבשים, הרבה מקצוענים טובים והרבה שחקנים לא רעים. כאן אין אמצע - או שאתה תותח על, או שאתה כבש עשיר. ומה שהופך טורנירים כאלה לכל כך מעניינים, היא העובדה שאותם כבשים הם לרוב אנשים די אינטליגנטיים (מה שאומר שהם צפויים לשחק טיפה יותר טוב מכבש ממוצע), ושהם בכלל, אבל בכלל לא מפחדים על הכסף (מה שאומר שהם אמורים להיות טיפה יותר אגרסיביים מכבש ממוצע).

   פוקר (צילום מסך , יוטיוב)

   היד עליה נדבר הפעם, בין ונסה סלבסט ואחד, דן שאק, היא דוגמה מושלמת לכך. שאק הוא מולטימיליונר חובב פוקר, שבאמתחתו לא מעט ריצות עמוקות בטורנירים מסוג זה. שחקנים כמוהו יוצרים אשליה מעניינת: הם מגיעים עמוק בכמה טורנירים גדולים ויקרים, ונדמה שהם שחקנים טובים. המציאות היא ששאק הוא פשוט כבש עשיר מאוד, עם קצת מושג, שמשחק כל הזמן. עכשיו, גם אם אתה כבש, יש לך סיכוי לא רע לעשות כמה ריצות עמוקות בטורנירים של 50-100 שחקנים. בשורה התחתונה שאק הוא ככל הנראה שחקן מפסיד, ובטח המטרה בשולחן. עדיין, כאמור, גם הוא רשם כמה סקורים ענקיים.

   היד (מ-3:25 בוידאו המצורף) די ממחישה את כבשיותו של שאק, את האגרסיביות שלו וכן את הצורך במזל בטורנירי פוקר (כמה מפתיע). אנחנו מקבלים את היד בפלופ, כשוונסה, שאק ואספנדיארי ביד. השלושה עם ערימות עמוקות, כשבשולחן באותו הזמן יש שני שחקנים עם פחות מביג בליינד אחד, ואנחנו על הבאבל של הטורניר: מהשחקן הבא שמודח, נכנסנו לכסף. על פלופ של J-10-6 עם שני תלתנים ונסה מהמרת 165,000 לתוך 350,000. שאק, חוזר עליה ברייז גדול ל-400,000, אספנדיארי זורק, ונסה משווה.

   פוקר (צילום מסך , יוטיוב)

   הטרן הוא 6 נוסף, ונסה נותנת צ'ק ושאק, כמעט בלי לחשוב, דוחף אול אין, הימור בגובה הקופה, 1.2 מיליון. שוב, כשאנחנו על הבאבל ויש שני שחקנים שדי בטוח עומדים לעוף מהטורניר ביד הבאה. ונסה קצת נראית כאילו היא הולכת להקיא, אבל ה6 הזה הוא בערך הקלף הכי טוב שהיא יכולה הייתה לראות, ההימור של שאק נראה יותר מהכול כמו ניסיון אגרסיבי מדי להעיף אותה מהיד, והיא לא מסכנת את חיי הטורניר שלה. צריך להדגיש כי הנטייה של מקצועני פוקר בשנים האחרונות היא להקטין גדלי הימורים, כך שהימור בגובה קופה כאן הוא לגמרי לא סטנדרטי. אבל שאק הוא לא מקצוען, וונסה, אחרי מחשבה ארוכה, לא מתקפלת: היא משווה והופכים את הידיים. לדן שאק יש 10-9 תלתן, כלומר זוגות וריצה לצבע, ולסלבסט A-J, זוגות גבוהים יותר. קופת הענק הופכת לוואחד באד ביט עבור ונסה, כש-10 נוסף מגיע בריבר ונותן לשאק את היד.

   שאק, על הבאבל של הטורניר, כשיש לו אחלה ערימה ויש מספר שחקנים עם ערימות קטנות בהרבה, החליט לצאת לבלוף חולני מול הצ'יפ לידרית של השולחן. למזלו, הוא הצליח לנצח עם 25% ולהכפיל. שאק עוד סיים את הטורניר הזה במקום השני, וגרף 1,178,000$, אבל ההתפוצצות הזו היא בדיוק מה שהופכת שחקנים כמוהו לחלום הרטוב של מקצוענים כמו ונסה. גם סלבסט, אגב, לא יצאה מהטורניר בדיכאון: היא סיימה שלישית ולקחה הביתה 760,000$, עוד תוצאה מרשימה לאגדת הפוקר הזו; ואם לא הייתה סובלת מחוסר מזל ביד הזו, יכול להיות שהיא זו שהייתה מסיימת, שוב, במקום הראשון. אבל, אם הדגים לא היו מנצחים אף פעם, הם לא היו חוזרים לשחק, לא?

   פוקר (צילום מסך , יוטיוב)

   עוד בוואלה! גבר:

   פליפ פלופ: מדור הפוקר שאף פארטייה לא מתחילה בלעדיו

   אין מנהיגים כאלה: הנשיא העני בעולם תורם את המשכורת שלו לעניים

   אשת הכדורגלן שגורמת לו לא להסתכל לצדדים כבר 12 שנה