פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פליפ פלופ: המקצוענים

   אתם רגילים למקצועני פוקר שהם סלבס מוחלטים, מוכרים ומצולמים, אבל מאחורי הקלעים נמצאת שכבה דקה של שחקני על שעושים מיליונים בטורנירים ובלייב. הגיע הזמן לעשות להם כבוד

   בשבוע שעבר סיפרנו בהרחבה חסרת תקדים, ודי מדכאת, מה מרכיב את המצב הבלתי נסבל של הפוקר בארץ, מכל הבחינות. היום, נלך הכי רחוק משם, אל המקצוענים שבמקצוענים ותתפלאו, הפעם לא תמצאו שמות גדולים ונוצצים, אלא שחקני פוקר בטופ של הטופ, שלחובב הפוקר הממוצע אין מושג מי הם. מקצוענים אמיתיים, בלי קשר לאור המזויף של סלבריטאיות הפוקר. איגור קורגנוב הוא מקצוען רוסי עם רווחים של מעל 6 מיליון דולר בטורנירים. העובדה שזו הפעם הראשונה ששמעתם עליו נובעת אך ורק מזה שהוא לא היה במקום הנכון (ארה"ב) ובזמן הנכון (לפני חמש שנים), אבל הוא לגמרי אחד הגדולים.

   מולו ביד יושב אולה "ויזו-ויזו" שמיון, הוא אחת מאגדות טורנירי האונליין הגדולות ביותר, ושחקן ששנוא באופן אישי על ידי כל מקצוען ישראלי שמשחק אונליין. שמיון הגרמני מורווח רק ב3.8 מיליון דולר, קצת פחות מיריבו ביד הספציפית. אבל הספירה הזו מתייחסת רק לטורניר לייב. אונליין, שמיון הוא אולי שחקן הטורנירים המפחיד ביותר בשנים האחרונות.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   היד שהבאנו היום היא באמת יד די חולה, לקוחה מטורניר בסבב ה-EPT היוקרתי. היא מתחילה ברייז סטנדרטי של קורגנוב עם K-J אוף סוט. אחרי כמה פולדים האקשן מגיע לשמיון בכפתור, שמחזיק Q-7 אוף סוט; פולד קליל, לכאורה, אבל ילדי האינטרנט האגרסיביים והמשוגעים הם, ובכן, אגרסיביים ומשוגעים. שמיון עושה רי-רייז ל-9000, וקורגנוב משווה בלי עמדה, מתוך מחשבה ששמיון הסופר אגרסיבי יכול בקלות להיות שם עם יד די גרועה.

   הפלופ נופל A-J-6 עם שני לבבות. קורגנוב, עם זוג שני וטופ קיקר, נותן צ'ק, ושמיון ממשיך עם האגרסיביות ומהמר 8,600 לתוך קופה של 23,000. קורגנוב משווה, מתוך הבנה שמול הפסיכי הגרמני הוא מחזיק ביד הטובה ביותר ברוב המקרים. הטרן הוא 7, שמיון פוגע בזוג, קורגנוב ממשיך בצ'ק, ושמיון ממשיך להמר, הפעם 16,100. קורגנוב, בלי למצמץ, משווה בשנייה.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   בצ'ק, ושמיון ממשיך להמר, הפעם 16,100. קורגנוב, בלי למצמץ, משווה בשנייה.

   הריבר הוא 9 לב שסוגר את הפלאש, וקורגנוב שוב בוחר בצ'ק. שמיון חושב כמה שניות ודוחף אול אין לתוך הרוסי, דחיפה של 81,000 לתוך קופה של 73,000, אובר-בט סופר אגרסיבי על הקלף הכי מפחיד שאיגור יכול היה לראות. מצד שני, ההימור של שמיון מקטב אותו בין בלופים מוחלטים לבין מפלצות אמיתיות. קורגנוב, בקור רוח מרשים לחלוטין, בוחן את יריבו, ומשווה די מהר עם זוג שני, על בורד שבו פחות או יותר כל דבר מנצח אותו, ומכפיל את הערמה שלו; שמיון נשאר עם המחשבות.

   עכשיו, בוואקום ומהצד זה נראה כמו משחק פסיכי ואידיוטי מצדו של ויזו-ויזו הגרמני, והירו קול מופרע מצידו של קורגנוב. בפועל, מדובר בשני שחקנים מהטובים ביותר, שמתנגשים ראש בראש בקופת ענק: זה לא פוקר מופרע ואידיוטי, משום צד: המשחק האגרסיבי של שמיון, היכולת של קורגנוב להשוות דחיפה עם זוג שני כשהטורניר שלו על הכף, אלו הדברים שהופכים אותם לשחקני על, עם הישגי על והרבה מיליונים בחשבון הבנק. מדובר בדבר האמיתי, במקצוענים האמיתיים, גם אם לא קוראים להם פיל אייבי או דניאל נגראנו.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   עוד בוואלה! גבר:

   פליפ פלופ: מדור הפוקר שאף פארטייה לא נפתחת בלעדיו

   ספיריטס: אלוהי הפורנו שמת הומלס חסר כל

   נשות הכדורגלנים: אשתו של אנלקה מתמודדת עם השטויות שלו