פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פליפ פלופ: כוכב נופל

   פיל אייבי הוא כנראה גדול שחקני הפוקר, אבל גם כזה שיש לו קצת דליפות וחוסר איזון, אותם הוא מתקן דרך ההבנה האגדית שלו את האופן שבו היריב חושב. היד הזו שלו פשוט מביכה

   זה לא כל כך נעים לראות אגדה משחקת כמו כבש. כלומר, בשולחן הפוקר ישנן הרבה סיטואציות בהן שחקנים גדולים עושים טעויות גדולות, אם זה בבלופים מטופשים או בהירו קולים לא מוצלחים. אבל כשהשחקן שנחשב לגדול בעולם, וככל הנראה גם לגדול בהיסטוריה, משחק יד כמו כבש מן הישוב. ובכן, זה פשוט עושה קצת צמרמורת בגוף. וכן, אנחנו מדברים על פיל אייבי.

   לפני שנדבר על היד, נקדים ונאמר שאייבי תמיד היה יותר שחקן שהבין באופן אינסטינקטיבי את המשחק ואת היריב, ופחות מקצוען פוקר מאוזן. בכך הוא שונה מאגדות אנליטיות כמו אייזיק האקסטון או דניאל קייטס, שבשביל להבין את סגנון המשחק שלהם צריך תואר במתמטיקה ועשר שנות ניסיון ב"וורלד אוף וורקראפט". אייבי הוא שחקן אולד סקול, שיש לו קצת דליפות וחוסר איזון, אותם הוא מתקן דרך ההבנה האגדית והחד פעמית שלו את האופן שבו היריב חושב. ועדיין, היד שהבאנו היום פשוט מביכה.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   האקשן לקוח מטורניר היי-סטייקס שדמי הכניסה אליו היו 100,000$. אנטוניו אספנדיארי, שחקן הפוקר הלוהט בעולם בשנים האחרונות, מתחיל ברייז עם זוג 2. אייבי, בכפתור, משווה עם 5-8 ספייד. אפשר להגיד על המוב הזה הרבה דברים, אבל זה קול גרוע. בעיקר כי היד שלו גרועה, כי יש שחקנים סופר אגרסיביים בבליינדים (מייק ווטסון ודניאל אלאי, שני תותחים רציניים) שיכולים לעשות רי-רייז ואייבי פשוט יצטרך לזרוק את היד. אם אייבי מרגיש שאנטוניו עושה הרבה רייזים, הוא יכול לבודד אותו עם היד הזאת, ולשחק אותה בצורה אגרסיבית. קול, ותסלחו לי אם אני קופץ מעל הפופיק כאן מעט, הוא מהלך גרוע. ווטסון ואלאי מתנדפים להם, ואנחנו הולכים לפלופ. הפלופ הוא 2-5-K. אייבי פוגע בזוג אמצעי, ולאנטוניו יש סט.

   אנטוניו כמובן פותח בהימור המשך סטנדרטי של 14,000, קצת פחות מחצי קופה. על בורד כל כך יבש אנטוניו כמעט תמיד ייתן הימור המשך, אז קול עם זוג אמצעי בספוט הזה זה מהלך סביר. אייבי מחליט ללכת לרייז גדול של 38,000, למרות שיש לו יד שהיא היד הטובה ביותר רוב הזמן, ולמרות שאין הרבה סיכוי שאספנדיארי יזרוק שם יד טובה יותר, כמו K או אפילו זוג 8, פשוט בגלל שזה רייז שמייצג מעט מאוד. אנטוניו, עם הסט שלו, מבין לגמרי שאייבי רוב הזמן מחזיק בכלום ושום דבר, ורק משווה את הרייז.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   הטרן הוא J, אספנדיארי כמובן נותן צ'ק ואייבי, עם זוג חמש אחרי שקיבל קול מרייז בפלופ, מצ'קצ'ק מאחורה, ונראה שהוא וויתר לחלוטין על היד (ובצדק, בהינתן האקשן). הריבר הוא 9, ואספנדיארי מנסה לגבות ואליו עם הסט שלו, במקרה ואייבי עשה רייז עם קינג כלשהו בפלופ. אנטוניו מהמר הימור בריא של חצי קופה, 58,000. עכשיו, כאן אייבי חייב לזרוק את היד שלו, או להפוך אותה לבלוף חולה. למה, אתם שואלים? פשוט כי אנטוניו מהמר כאן קינג תמיד לואליו, יחד עם ידיים חזקות יותר. ויותר מכך, אין שום יד גרועה שאיתה הוא משווה את הפלופ. כלומר, אפשר להגיד אולי שאנטוניו השווה עם איזה אס בגובה בפלופ, ועכשיו מנסה לגנוב את הקופה, אבל זוהי סוג של פנטזיה. אספנדיארי תמיד יהיה כאן עם יד טובה, שמנסה לגבות ואליו בריבר.

   אם אייבי היה עושה רייז בריבר, היד הזאת הייתה הגיונית יותר בעיני: אנטוניו לא אמור להיות חזק יותר מזוג קינג, ואייבי יכול לנסות לייצג כל מיני ידיים שהגיעו בריבר, כמו קינג 9, זוג תשע ששיחק בצורה מוזרה, Q-10 שהתחבר לסטרייט או אפילו K-J ששיחק לאט את הטרן; אבל לא, אייבי בוחר בקול. יותר מכך, ושימו לב לכך, אייבי משווה וכמעט מיד זורק את הקלפים. כן כן, כמו הכבש ההוא בפארטייה שלכם, שמשווה "רק כדי לראות". זה אמנם קצת מוקדם כדי לצעוק "איך נפלו גיבורים". זה עדיין פיל אייבי, קריירת הפוקר שלו לא נגמרה, ועל פי יד אחת אי אפשר לשפוט כלום. ועדיין, זו פשוט יד מבאסת; כי כן, מבאס לראות את הכוכב הגדול מכולם משחק כמו אידיוט, במיוחד כשזה בטורניר שדמי הכניסה אליו הם כל כך אסטרונומיים.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   עוד בוואלה! גבר:

   פליפ פלופ: מדור הפוקר שאף פארטייה לא מתחילה בלעדיו

   חיים של אבא: ממרתה סטיוארט לאלק בולדווין - הגבר יוצא לשתות

   ספיריטס: האיש ששינה לגמרי את הדרך בה אנחנו חושבים