פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פליפ פלופ: כבש שלי מוצלח

   מדי פעם תראו משחקנים שאינם מקצוענים, אבל גם רחוקים מלהיות כבשים, מהלכים מפתיעים בספוטים בהם רוב המקצוענים היו מפסידים את הכסף שלהם. נעים לראות מחשבה מחוץ לקופסא

   לפעמים, דווקא לשחקנים שלא עברו את מכבש מקצוענות הפוקר יש יתרון מסוים. לא, לא תשמעו פה הרצאות על "כמה קשה לשחק בשולחן שאנשים משלמים בו עם כל שני קלפים, ואז קשה לשים אותם על יד". כבשים הם כבשים הם כבשים, והם כל מה שגורם למשחק הזה להיות רווחי. אבל, כאשר אתה לומד פוקר בצורה רצינית, ובעיקר בא במגע עם מקצוענים אחרים (דרך שיחות, ספרות מקצועית וסרטוני הדרכה, למשל), אתה נידון להיכנס לתוך צורת מחשבה שהיא לפעמים סגורה מדי. ולכן, מדי פעם תראו משחקנים שאינם מקצוענים, אבל גם רחוקים מלהיות כבשים, מהלכים מפתיעים ויוצאי דופן, בספוטים בהם רוב המקצוענים היו מפסידים את הכסף שלהם. לרוב מדובר באנשים סופר אינטיליגנטים, שהפוקר הוא תחביב עבורם. מן הסתם, ברור שעדיף להיות שחקן מלומד ומיומן; לאורך זמן האדג' שלך על אותם "חובבנים חושבים" יהיה עצום. ועדיין, נעים לראות, ובעיקר מעורר השראה לראות, מחשבה מחוץ לקופסה.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   דוגמה מצוינת הבאנו ביד של היום: מדובר בטורניר ההיי רולר של ה-PCA 2013, ואנחנו בשלב ההדס אפ. מצד אחד יושבת ונסה סלבסט, סופר מקצוענית עם מיליוני דולרים ברווחים, וסגנון משחק אגרסיבי בטירוף; מולה, בצד השני, יושב ולדימיר טרויאנובסקי, מיליונר רוסי ושחקן חובב. על הכף: פרס ראשון של 1.4 מיליון דולר, ופרס שני של 800,000 דולר. הפרש של 600,000$. היד מתחילה ברייז סטנדרטי של סלבסט מהכפתור עם 4-6 תלתן, וקול של טרויאנובסקי עם A-2 אוף סוט.

   הפלופ הוא 2-3-Q עם שני יהלומים ותלתן. טרויאנובסקי בצ'ק, סלבסט מהמרת 100,000 עם גאט שוט לסטרייט וראנרים לפלאש. טרויאנובסקי, עם זוג נמוך, הולך על מהלך לא קונבנציונאלי, ועושה רייז ל-250,000. סלבסט, עם עמדה, מחליטה לשלם. הטרן הוא קלף סופר מוזר: A תלתן, שנותן לטרויאנובסקי זוגות, ומוסיף לונסה ריצה לצבע. וכאן עושה הרוסי עוד מהלך מעט מוזר, ובוחר בצ'ק עם הזוגות שלו. ונסה, שנדמה כאילו היא מעט מבולבלת מהליין המוזר של טרויאנובסקי (ולמרות שדי ברור שהוא לא יזרוק אף יד סבירה בטרן, כמו Q למשל) מהמרת הימור קטנטן של 225,000. ולדימיר משלם ואנחנו הולכים לריבר.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   הריבר הוא 5 לב, ונסה פגעה בגאט שוט שלה ויש לה את הנאטס. טרויאנובסקי שוב בוחר בליין יצירתי, ומוביל בהימור של 500,000, מתוך מחשבה שהוא יוציא כאן וואליו מהרבה ידיים שיכולות להיות לוונסה ( AQ למשל), פשוט בגלל שהליין שלו נראה מוזר לחלוטין, ונראה יותר מכל כמו פלאש דרו שפספס. לרוע מזלו של ולדימיר, לונסה אין לא A ולא Q, אלא את הנאטס. והיא דוחפת אול אין. מדובר בספוט די מובהק: לוונסה לא אמורים להיות יותר מדי ידיים עם חמש (כי היא לא בדיוק אמורה לשלם עם גאט שוט את הפלופ), היא בערך השחקנית הכי אגרסיבית ובלפנית בעולם, וולדימיר, שהשאיר לעצמו בערך 750,000, הכניס בערך שני שליש מהערימה שלו פנימה. בקיצור, זה אמור להיות קול. ברוב המקרים ברגע שהכנסת אחוז כל כך גבוה מהערימה שלך, מול יריב סופר אגרסיבי, כשאתה מייצג יד כל כך מוזרה, אתה אמור להשוות את הדחיפה הזאת. אבל טרויאנובסקי, שוב, חשב מחוץ לקופסה. אחרי מחשבה ארוכה, הוא הצליח לזרוק את הזוגות שלו, בפולד שנדמה ככמעט בלתי אפשרי. אמנם ונסה לקחה לבסוף את הטורניר ואת ה1.4 מיליון דולר, אבל טרויאנובסקי הצליח להשאיר לעצמו 15 ביג בליינדים, להמשיך להילחם, ולספק יד מעוררת השראה.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   עוד בוואלה! גבר:

   פליפ פלופ: מדור הפוקר שאף פארטייה לא נפתחת בלעדיו

   ספיריטס: האיש שהמציא את השואו הכי גדול בעולם. פעמיים

   נשות הכדורגלנים: הדוגמנית ההורסת שהפילה את הקפטן של ברצלונה