פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פליפ פלופ: היפה והחיה

   הנטייה של רוב שחקני הפוקר, כשהם רואים מישהי שנראית טוב בשולחן, היא לנסות לבלף אותה. זה תקף לגבי נשים בכלל ופי כמה וכמה לגבי אלו שנראות טוב. לפעמים, זה יכול לכאוב

   בין שלל המוטיבים החוזרים במשחק הפוקר, ישנה סיטואציה נשנית ונפוצה, שאפשר למצוא בכל שולחן פוקר, בכל מדינה, בכל סכום: אישה יפה מגיעה לשולחן. עכשיו, שימו בצד את המבטים, החיוכים, הפלירטוטים (אשר לעיתים קרובות מתדרדרים להטרדות פרופר); וזה גם לא עניין של עומק מחשוף. אנחנו מדבר על האופן שבו הנוכחות שלה משתקף במשחק. ובכן, ובקלות, הנטייה של רוב שחקני הפוקר, כשהם רואים מישהי שנראית טוב בשולחן היא לנסות לבלף אותה. זה תקף לגבי נשים בכלל ופי כמה וכמה לגבי אלו שנראות טוב.

   אולי זה עניין של שליטה, אולי זה פשוט כי הן נראות "עדינות" ואולי זה סתם סוג של הפגנת שרירים מ'צואיסטית מטומטמת. בכל מקרה, זו תופעה גלובלית. התוצאה המיידית שלה היא שכל בחורה עם מעט שכל וניסיון הופכת למעין קולינג סטיישן מהלך מול גברים מלאי טסטוסטרון, שבמקרים רבים מדי פשוט מנסים לדרוס אותה בבלופים טיפשיים, ולא יותר.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   קחו למשל את היד של היום, הלקוחה מטורניר ה-PCA האחרון. טטיאנה בראוסובה בסמול בליינד, היא מקצוענית רוסייה של פוקרסטארס, מה שאומר שלשחק היא יודעת, למרות חוסר ניסיון יחסי במשחקי לייב. בנוסף, היא גם בלונדינית ונראית מעולה. אחרי פולדים אליה לסמול בליינד, היא פותחת ברייז של 5000 עם A-6 יהלום. בביג יושב רוברט מזרחי, יהודי אמריקאי טוב, אח של הגריינדר, גיבורה של היד הארוכה בתבל אותה הצגנו בשבוע שעבר, וזכר אלפא, עם יד הזבל K-4 אוף, שכמובן משווה.

   הפלופ די נוח לטטיאנה: 7-6-2 ריינבו. היא, עם זוג אמצעי וסופר קיקר, ממשיכה בהימור סטנדרטי של 5,400. מזרחי שפספס את הפלופ לחלוטין, לא מתכוון לוותר על היד בהדס-אפ לבחורה, ומעלה ל-11,500 כשהוא מייצג כלום. כלומר, עם איזו יד בדיוק הוא עושה שם רייז? אין לו זוגות גבוהים בטווח, וגם כנראה שלא זוג 7 או 6. זהו בלוף של אגרסיביות טהורה. או במלים אחרות, הוא מנסה לדרוס את הבחורה. אבל הספציפית הזו לא פראיירית. טטיאנה משווה די מהר.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   הטרן הוא 3 שלא משנה המון. טטיאנה בצ'ק, מזרחי מהמר 16,500 והרוסייה משווה. הריבר הוא 7 נוסף, בערך הקלף הכי גרוע לרוברט לבלף עליו. אבל מזרחי, כמו גבר גבר אמיתי, יורה כדור נוסף, הפעם של 24,600, כשהוא עדיין מייצג טווח צר מאוד של ידי וואליו, ובערך מיליון ואחד בלופים רנדומליים. וכן, כבשי פארטיות מצויים, לפני שתתחילו לצעוק עלי בטוקבקים, לעשות רייז עם 7 בפלופ זה לגמרי מהלך לא סטנדרטי, ולגמרי לא אמור להיכנס לשיקולים שלה שרוברט, שיודע דבר או שניים על פוקר, עשה דבר כזה. טטיאנה כמובן משווה, מזרחי זורק את האוויר שלו למאק, הקופה הגדולה הולכת לשאפה מרוסיה. היפה גוברת על החיה. לפעמים פוקר הוא בסך הכול עניין של טסטוסטרון מצד אחד, ומעט שכל ישר מצד שני, לא הרבה יותר.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   עוד בוואלה! גבר:

   פליפ פלופ: מדור הפוקר שאף פארטייה לא נפתחת בלעדיו

   חיים של אבא: לך תסביר לילדה שלך מה זה אומר "שכב עם קטינות"

   ספיריטס: ברוס לי - האיש שרצה שכולנו נהיה כמו מים