פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פרשת השבוע

   השבוע האחרון החזיר את אלה ברדק שלנו לכל הכוויות והשריטות שחטפה בגלל שהעזה להיות אישה בגיל חוקי סביר ולא נערה על גבול החוק הפלילי, כמו שחארות כמוכם אוהבים. אז היא עצבנית

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   לכאורה וזה. דני ביטון ואייל גולן (צילום: אלוני מור, יח"צ)

   "תגידי, בת כמה את?" שואל אותי נהג המונית. הוא חושב שלא שמתי לב איך הוא סקר אותי במראה שלו. תהיתי מתי יהיה לו האומץ לפצוח בשאלה. כמה שאני מתה על המשחק הזה. "נחש" אני עונה לו בחיוך ממזרי משהו, מחכה לשמוע את המספר שיקפיץ את האגו שלי לשחקים.

   עוד לא התאוששתי מהאוסטרי הארור, צרכתי סוכרים ופחמימות בכמויות שיביישו מפעל של עלית, כך שעכשיו לא רק שאני מרגישה כונפה, אלא גם שובה. השובה, אם תהיתם היא יצור כלאיים, שילוב קטלני בין שמנה לדובה כולל עיבוד מחודש למחזמר שיער על הרגליים שלי. אז אנא ממך יקום אכזר, אני ממש זקוקה למחמאה הזו. תן לי להתנחם בגנים הטובים של משפחת ברדק אשר עשו שאראה צעירה מכפי שאני.

   הנהג זורק את המספר הכי רחוק ששמעתי עד כה. ממלמל משהו על צבא. לא נעים לי לקלקל ולהודות שהתגייסתי לפני עשור. מצד שני, אני פשוט חייבת שהוא יגיד לי כמה טוב אני נראית לגילי. אחרי שסיימתי את ציד המחמאות היומי שלי, אני פונה חזרה לאוזניות, אלא שהנהג המשולהב מתעקש להמשיך בשיחה הכפויה: "על הזמר שמעת?".

   כן, חמוד. שמעתי. ברגעים אלו ממש יש רועה צאן בצצ'ניה שחושב פעמיים לפני שהוא זומם לבצע אי אילו מעשים בכבשתו הקטנה, רק בגלל פרשיית הזמר. על אף שהנושא רחוק מלמצות את עצמו, אין לי כח לדון בו מחדש עם הנהג הנמרץ. אפשר בבקשה לחזור לרפד אותי במחמאות שקריות? מר טקסי דרייבר לא מסכים, הוא חייב לחתום בפאנץ': "אחת כמוך כבר זקנה בשבילו". אמר ותלה בי מבט סתום. למזלי הגעתי הביתה, שם אוכל לבכות חרישית על מר גורלי עם, או בעצם בלי, הזמר.

   זוג צעיר עם בעיות בזוגיות (ShutterStock)
   (צילום אילוסטרציה: ShutterStock)

   ואז מגיע פייסבוק, שתמיד מבשר טובות בזמן וברגע המתאים ביותר, ת'נק יו מיסטר צוקרברג. שוב הוחלפתי בדגם צעיר. נכון שעברו מספר חודשים מאז שאני והארטיסט נפרדנו, ובכל זאת, העובדה שיש לו פרגית בקנה לא ממש משמחת אותי. לא שניה אחרי העקיצה של נהג המונית וחודשיים לפני יום ההולדת שלי.

   אם לומר את האמת, לפני שאני נובחת, ואני הו-כה-אנבח כאן חברים, במקרה של הארטיסט זה לא ממש מפתיע. מדובר באמן קומיקס ידוע שכל מערכת היחסים שלנו התבססה על סקס ממש טוב ועל נושא השיחה המרתק והחביב עליו במיוחד - הוא. מי יותר מתאימה לאיוש עמדת הגרופית שתבהה בו כמו עגל בזמן שהוא לא סותם לדקה? ילדה בת 22. למספרים של הזמר, למזלי, האקסים שלי עוד לא הגיעו, אבל איכשהו, אחרי שהיו איתי, כולם הרגישו צורך לשכשך בבריכת הילדים.

   מילא הארטיסט, אבל גם המיתולוגי מתפנק כעת בזרועותיה של משוחררת טרייה. אלה ברדק קטנה, יחידה ותמה עמדה ושאלה: למה? ברצינות. גילי אינו כה מופלג, אני מסיימת את שנות העשרים שלי, כוחי במותניי, תנופה בשדיי, עורי מתוח ואני קופצנית כאיילה על ספידים. טוב, כל זה לא נכון, אולי חוץ מעניין התנופה, אבל למה להיות קטנוניים? ההיגיון אומר שדווקא בגלל שאתם ילדים מגודלים בעצמכם אולי תעדיפו שבת הזוג שלכם תהיה הגננת ולא ההפך. אופס, שילבתי את המילה "היגיון" בהקשר למין הגברי. מצבי חמור משחשבתי.

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   (צילום אילוסטרציה: ShutterStock)

   יצא לי לרפרף השבוע על תמונות ישנות. עיניי נחתו על אחת מגיל 15, באיזה פסטיבל מוזיקה דלוח. שיער סגול, פירסינג בכל חלקה פנויה, חולצה של נירוונה וגשר, ככל הנראה רק כי את שארית המתכת שלא הייתה לי אפשרות לדחוף לגוף תקעתי על השיניים. ממש לא חומר למסיבות חשק. מאידך, בגיל 22 הייתי בשיאי. הייאוש עוד לא נתן בי את אותותיו והסוכרים עוד לא נתנו אותותיהם בתחת שלי, אלו היו ימים. במה שנהיה ממני אחר כך, שיהיה ברור, אני מאשימה אך ורק אתכם.

   כשאני נזכרת בימים שקדמו להפיכתי לבוגרת מצטיינת של בית הספר לעולב, פתאום מכה בי העובדה שלעולם לא אוכל להתחרות בהן, בילדות האלה שאתם אוהבים כל כך. שעם כל השכל וההומור והניסיון, אולי מגיע גם מחיר כבד של שחיקה וחוסר ברק שאתם פשוט יכולים להריח עליי מקילומטרים. לא, אני לא יכולה להתחרות בהן. אני גם לא צריכה.

   הגברים במקום העבודה שלי הסכימו פה אחד שהמקרה של גולן, באם ימצא אשם, "בעייתי". כן, זו המילה הכי חריפה שיכולתי להוציא מהם בנושא. מאידך, רובם, בגילאי ה-35+ מתרועעים עם עלמות צעירות ממני ומבסוטים עד הגג שקצת בא לי שיקרוס עליהם. "ולא יהרוג אותך לחייך קצת", הם מוסיפים, כי המרמור שלי, כך מסתבר, הוא תירוץ לכך שנתקעתי עם חטיארים בני 50 שעבורם אני בשר רך ומשובח.

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   (צילום אילוסטרציה: ShutterStock)

   פרשיית הקטינות הנוכחית או אפילו פרשיות עבר דומות כדוגמת "החלף את אלה במעריצה אקראית של ג'סטין ביבר", שפקדה את האקסים שלי, גורמת לי לפקפק במשפט הקלישאתי ההוא על כך שמאחורי כל גבר מצליח נמצאת אישה חזקה. נדמה שאתם פשוט מעדיפים שיהיה מאחוריכם צל, רצוי שלכם, כדי שתוכלו להתמוגג עוד קצת מכמה שאתם נפלאים.

   אין לי תמרור אזהרה להציב לכם. כיף להרגיש נערץ, מוערך ולהשוויץ בפני חבריכם הסתומים בתכשיט החדש והצעיר. לא אני אשכנע אתכם להפסיק לשדוד עריסות ולנסות להתמודד איתי ודומותיי, כשברור למדי שכמו תמיד תבחרו באופציה שלעת עתה, מאפשרת לכם חיים נוחים וקלים יותר. אני רק מקווה שביום שתזכרו שאני קיימת עוד יעמדו לי הציצים.

   זוג ישן (ShutterStock)
   (צילום אילוסטרציה: ShutterStock)

   עוד בוואלה! גבר:

   אלה ברדק עשתה את זה עם אוסטרי ונשארה בחיים. בערך

   השאפות של מופע הארנבות של ד"ר קספר

   חיים של אבא: הן אמנם קטינות, אבל גם לילדים אסור להסתכל?