פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פליפ פלופ: האדם החושב

   אחת המחלות הקשות של טורנירי פוקר היא כמות הזמן ששחקנים לוקחים על כל החלטה. ברגע שזו לוקחת לך יותר זמן ואחרת פחות, אתה נותן ליריב לקרוא אותך. הפיתרון הוא די מזעזע

   אחת המחלות הקשות ביותר של טורנירי הפוקר, היא כמות הזמן המוגזמת ששחקנים, לרוב מקצוענים, לוקחים על כל החלטה. ההיגיון של מקצועני הפוקר הוא כזה: ברגע שהחלטה מסוימת לוקחת לך יותר זמן, ואחרת פחות, אתה נותן ליריבים שלך פתח לקרוא אותך. הפיתרון הוא די מזעזע: כל החלטה, כולל הקלה ביותר, מביאה איתה הפוגה של עשרות שניות ולפעמים אפילו דקות (זה נשמע לכם מעט, זה המון בטורניר) לפני שהיא מתבצעת. כל מיני קולות מעולם הפוקר, ביניהם דניאל נגראנו, ניסו להילחם בתופעה הזאת, בהצלחה בינונית.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   העיכובים המיותרים והאיטיות המדכאת פשוט הורסים את המשחק ובמידה רבה מוציאים ממנו את הכיף; בגדול, צריך להאיץ את המשחק, אלא אם יש לך באמת החלטה קשה. ואז, קח את הזמן. ולפעמים זה כולל המון המון זמן. כמו למשל ביד שהבאנו היום, מטורניר ה-PCA של 2013. רוברט מזרחי, אח של מייקל "הגריינדר" מזרחי, ושחקן טורנירים מוצלח ביותר בעצמו, פותח ברייז ל-12,000 עם A-10 אוף סוט. ג'ייק קוד, מקצוען צעיר ואגרסיבי, עם K-J אוף סוט, מחזיר אותו ל- 26,500. מזרחי משלם בלי עמדה ואנחנו הולכים לפלופ.

   הפלופ יורד A-K-2. מזרחי בצ'ק, קודי בבט סטנדרטי ומזרחי משלם. הטרן הוא 2 נוסף, רוברט נותן צ'ק וג'ייק אחריו. הריבר הוא קלף מוזר: 10. עכשיו מזרחי מנצח את כל האסים הגדולים של קודי, פרט ל-AK; במקביל, כל A חוץ מ-AK (שככל הנראה אין למזרחי) מתחלק בקופה. מזרחי, שמנסה להוציא וואליו מה-A שלו מהמר הימור נמוך של 38,500, שמייצג בדיוק את מה שיש לו: יד די בינונית. למזרחי אין AK, AA או KK בטווח, כי איתם כנראה הוא היה חוזר פרה פלופ. למעשה, רוב הפעמים יש לו רק A, וגם עכשיו יש לו יד רק טיפה יותר טובה. קודי מרכיב את הפאזל די מהר (עד עכשיו היד טסה במהירות) ודוחף אול אין, קצת יותר מ-200,000 מעל. רייז ענק של קודי, שמנסה להוריד את מזרחי מהיד שלו, מתוך הבנה טובה של טווח הידיים שיכול להיות למזרחי.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   ומזרחי? ובכן, יש לו החלטה סופר קשה. הרייז של קודי יכול להיות פול האוס ששוחק לאט, סטרייט שהגיע בריבר, או A שמנסה להוריד אותו מצ'ופ. תוסיפו לזה כמה בלופים אקראיים, וזה באמת ספוט מאוד קשה עבור מזרחי; אם הוא משווה וצודק, יש לו אחלה סטק באחד הטורנירים החשובים של השנה; אם הוא משווה וטועה, הוא הולך להשתכר בחדר המלון, מלא בשנאה עצמית. מזרחי מתחיל לחשוב. חושב, ומדבר לעצמו; וזו הצגה מוצלחת למדי, ביחס להתבוננות באדם חושב: מזרחי מתענה, כולל פרצופים ומלמולים מדוכאים, בזמן שקודי יושב עם פרצוף פוקר מושלם.

   מזרחי חושב כל כך הרבה זמן שאחיו, מייקל, בשולחן ליד, מספיק לדחוף אול אין פעמיים בפרק הזמן שלוקח לרוברט לקבל החלטה (פעם אחת עם AK פרה פלופ, מול יריב שפורש. פעם אחת עם זוג אחרון, לבלוף, מול יריב שמשווה). בסופו של דבר, ואחרי שאכל לעצמו את הנשמה, רוברט מחליט להשוות, תודה לאל. שמונה וחצי דקות של מחשבה הביאו את ההחלטה הנכונה. בלוף מצוין של קודי שלא עבד; קול מצוין של מזרחי, שעבר שבעה מדורי גיהנום לפני שעשה אותו, ונראה מותש לחלוטין בסוף היד. גם אנחנו.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   עוד בוואלה! גבר:

   פליפ פלופ: מדור הפוקר שאף פארטייה לא מתחילה בלעדיו

   ספיריטס: הטייקון שרוצה לשדר לייב את סוף העולם כבר חוגג 75

   נשות הכדורגלנים: דוגמנית העירום שפירקה את הכדורגל האיטלקי