פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פליפ פלופ: דונקי קונג

   כלל אצבע של מקצועני פוקר קובע כי הימור דונק של כבש לרוב יעיד על יד חלשה. זהו כמובן כלל אצבע, וכמו כל כלל אצבע בפוקר, צריך לקחת אותו בעירבון מוגבל. כמו טימושנקו למשל

   הדינמיקה של משחק הפוקר התקבעה על דפוס מסוים: שחקן פותח ברייז, נניח מהכפתור, ומקבל קול משחקן מהבליינדס. ברוב הגדול של המקרים האקשן לאחר הפלופ יתחיל בצ'ק של השחקן שהשווה אל השחקן שעשה רייז. זה מין קצב טבעי שהמשחק קיבל: רייז ואז קול, ואז צ'ק אל מי שהעלה. מה שכן, לפעמים הדינמיקה משתנה, והשחקן שהשווה יוצא בהימור אחרי הפלופ; מהלך כזה נקרא "דונק" (כלומר חמור) בעגה המקצועית; במקור, המוב קיבל את הכינוי הזה בגלל שהוא היה מהלך של שחקנים חלשים. עם הזמן, שחקנים טובים יותר התחילו לנסח טקטיקות של הימורי דונק, אבל השם נשאר. בכל מקרה, כלל אצבע של מקצועני פוקר קובע כי הימור דונק של כבש לרוב יעיד על יד חלשה. זהו כמובן כלל אצבע, וכמו כל כלל אצבע בפוקר, צריך לקחת אותו בעירבון מוגבל.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   ביד שהבאנו היום, המקצוען המעוטר יבגני טימושנקו, אחד משחקני הטורנירים הטובים בעולם, נתקל בסיטואציה כזו: הוא פותח ברייז ל-17,000 עם Q-10, ומקבל קול מ-וימי הא, בביג בליינד, שיושב עם K-J. הפלופ מפספס את הא לחלוטין: 10-2-5 עם שני תלתנים. ומה עושה הכבש, כשהוא נתקל בפלופ שמפספס אותו לגמרי? יוצא בהימור קטן של 13,000 ומנסה לגנוב את הקופה, כשהוא די מייצג כלום ושום דבר. טימושנקו, עם טופ פייר ואחלה קיקר, כמובן משווה.

   הטרן הוא 8 תלתן, ועכשיו להא יש גם פלאש דרו גבוה. הא ממשיך בהימור קטנטן של 23,000; טימושנקו, שהוא באמת ענק פוקר, מבין שזה הזמן לגבות וואליו מהיד של הא (שעדיין לא מייצג שום יד הגיונית), ומעלה בחזרה ל-65,000. הא לא נרתע, ומעלה בחזרה ל-130,000. בלוף די חולני. עכשיו הא, פחות או יותר, מייצג פלאש חזק. טימושנקו מחליט להשוות, ככל הנראה בגלל הליין הלא הגיוני של הא, ואנחנו מגיעים לריבר, שהוא 5 יהלום.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   הא מפספס את הדרו שלו, אבל זה לא מונע ממנו מלהמשיך לבלף: והפעם בגדול. הוא מהמר 200,000 לתוך קופה של 330,000, ושם די הרבה לחץ על היריב שלו. לצערו, הוא יושב מול שחקן גדול באמת; ולצערו, הליין שבחר נדמה לא כל כך הגיוני. בין הדונק הטיפשי בפלופ וההימור הקטנטן בטרן, היד של הא נראית או כמו פלאש גבוה ששיחק טריקי במיוחד, או כמו התפוצצות טיפשית של כבש אגרסיבי. טימושנקו, אחרי מחשבה קצרה, עושה קול גדול ולוקח את היד. כנראה שהוא הבין שלא מדובר בשחקן מתוחכם ומסוכן במיוחד, אלא כאמור, בכבש עם נטייה חמורה לבלופים לא הגיוניים. והא? ובכן, הוא בטח מתחרט על הדונק הטיפשי בפלופ, שהוביל אותו לזרוק ארגזים של צ'יפים עם קינג בגובה, בלי עמדה, על אחד השחקנים הטובים בעולם.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   עוד בוואלה! גבר:

   פליפ פלופ: מדור הפוקר שאף פארטייה לא נפתחת בלעדיו

   ספיריטס: הרוצח עם צלב הקרס על המצח חוגג 79 בכלא

   אשת הכדורגלן הלוהטת שמנצחת את הפציעה של לאו מסי