פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פליפ פלופ: ישראל במונדיאל, לפחות בפוקר

   נבחרת ישראל, לפחות מטעם עצמה, חזרה מאליפות אסיה לאומות שנערכה בסין, סוג של מוקדמות גביע העולם. היא אמנם חזרה עם הכרטיס האחרון לברזיל, אבל כל העסק לא היה הצלחה גדולה

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   נבחרת ישראל לאליפות (צילום: יח"צ)

   לפני שבועיים סיפרנו לכם על המשלחת הישראלית למוקדמות מונדיאל הפוקר. שישה שחקנים, מתוכם חמישה מקצוענים וסמי-מקצוענים, ושחקנית חובבת אחת (כל נבחרת חויבה להביא נציגות נשית). לפני כשבוע חזרה המשלחת עם בשורה משמחת: העפלה לגמר אליפות העולם, שיתקיים בתחילת 2014 בברזיל. עד כאן העובדות היבשות. לכאורה, הצלחה גדולה. בדיעבד, מתברר שהאירוע הוא לא כל מה שחשבנו שהוא יהיה.

   בראש ובראשונה, הפרטים היבשים: ישראל שיחקה בבית האסיאתי, שבו רוב הנבחרות היו של מדינות בלי מסורת פוקר מפותחת במיוחד. עניין זה הוחמר כאשר התאחדות הפוקר העולמית לא הצליחה לגייס את שמונה הנבחרות הרצויות בשביל הפורמט, ועל כן לסין היו שתי נציגות. ההעפלה של הנבחרת הישראלית התרחשה לאחר שגברה בסך הכול על שלוש נבחרות, שהן לא בדיוק מעצמות פוקר, בלשון המעטה: ישראל סיימה במקום החמישי מתוך שמונה, כשמתחתיה רק יפן, מונגוליה והודו. ארבע נבחרות היו אמורות להעפיל לגמר גביע העולם, אך בגלל ששתי נבחרות סיניות השתתפו וסיימו במקומות המעניקים העפלה, ישראל זכתה בכרטיס הנוסף.

   האסטרטגיה של המשחק. הנציג שלנו בקליפ הוא אייל "קסיאס" אשכר, ילד הפלא של הפוקר הישראלי

   מעבר לכך, הטורניר היה רחוק מלהיות ייצוג אותנטי כלשהו של אליטת פוקר. לא הגיעו תותחים כבדים מאף אחת מהמדינות, ובאופן כללי הרמה של שחקני הנבחרות האחרות לא הייתה גבוהה במיוחד. זה לא נכתב מתוך זלזול (למרות שהשמועות סיפרו על שחקן מונגולי שדחף אול אין בכל יד), אלא מתוך ניסיון להבהיר את מקומה של אותה אליפות: זוהי אינה אליפות עולם המאגדת את המיטב של המיטב של שחקני הפוקר, אלא אפיק מסוים ביותר של המשחק, מה שנקרא match poker, המעמיד את השחקנים מול אותה סיטואציה במשחק, כאשר מי ששיחק את אותה סיטואציה (כלומר אותה יד) בצורה המוצלחת ביותר, זוכה לניקוד הגבוה ביותר (עוד הסברים על כל העניין - כאן). זהו פוקר ללא-מזל, כלומר ניסיון להפוך את משחק הפוקר ממשחק הימורים לסוג של משחק חשיבה או אפילו ספורט. ככזה, ניתן להתייחס לאליפות הזו כתחרות בווריאציה ידידותית של פוקר, ולא הרבה יותר מזה.

   קליפ המסכם את היום השני והאחרון של התחרות

   אותו אירוע די שולי יצר סערה לא קטנה בעולם הפוקר הישראלי. סכסוכים רבים נוצרו בקהילת הפוקר הישראלית בשל הסגל שנבחר, ומספר לא קטן של מקצוענים מוצלחים מחו על אופן הבחירה ואופן ההתנהלות בבחירת הסגל. בסופו של דבר, המהומה הייתה די על שום דבר: סגל הנבחרת (כלומר, אלו שבחר יו"ר האיגוד) חזר אחרי חוויה אותה ודאי לא ישכח של נסיעה ומשחק בסין הרחוקה (וגיחה קצרה לאמסטרדם בדרך חזרה). לגמר האליפות ייסע הסגל הנוכחי, כאשר לאליפויות הבאות בטח תהיינה צורות בחירה מסודרות יותר לסגל (מה שעדיין יעורר סכסוכים, ככה זה כשכולם מכירים את כולם).

   זה אולי עוד צעד משמעותי בדרך ללגליזציה של סוגים מסוימים של משחק הפוקר; החשיפה לה זכתה הנסיעה של הנבחרת בטח מעלה את האפשרות להתקבלותו של אותה גרסה ידידותית יותר, ובלי אלמנט הכסף, של משחק הפוקר (בניגוד לפוקר ה-"חברי" שאנחנו מכירים, שהוא לעולם לא באמת חברי, כשכסף מעורב). ועדיין, חשוב להדגיש, זהו בוודאי לא הישג ברמת הפוקר העולמי. עם זאת, תמיד נחמד לראות נציגים שלנו מצליחים בבמה בין לאומית.

   עוד בוואלה! גבר:

   פליפ פלופ: מדור הפוקר שאף פארטייה לא מתחילה בלעדיו

   ספיריטס: גבר שאהבנו באמת - שש שנים בלי פולי

   שחקן הכדורגל היקר בעולם הולך לישון איתה כל לילה