פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פליפ פלופ: הפה הגדול מכה שנית

   מייק "הפה" מטסאו הוא אחד השמות הגדולים בפוקר העולמי. עוני, בעיות נפשיות והתמכרות לסמים היו חלק מהשדים שרדפו אותו בעבר ולפעמים, הפה הגדול התעורר שוב והפיוז השתחרר

   מייק "הפה" מטסאו הוא אחד השמות הגדולים בפוקר העולמי, ומשמש כדוגמה קלאסית ל-"דור הזהב" של שחקני הפוקר: סלבס שהיו יותר טובים מהפילדים הרכים של פעם ועשו מיליונים, כשבמקביל הם מתחזקים אישיות טלוויזיונית צבעונית. נגראנו, מטסאו, הלמות', אספנדיארי: כולם שחקני פוקר שהתפרסמו בגלל כישוריהם כשחקנים והצבע שהם הביאו. בניגוד לחבר'ה האחרים, דרכו לא הייתה קלה אחרי שהתפרסם (על כך אפשר לקרוא באוטוביוגרפיה המצוינת והמרגשת שלו): עוני, בעיות נפשיות והתמכרות קלה לסמים היו חלק מהשדים שרדפו את מטסאו, שתמיד נדמה היה ככן וחשוף ביותר בין כוכבי הפוקר (לצד הלמות' הספק-חצי-אוטיסט).

   מאז, שמו של מטסאו התרחק מרדאר הפוקר, בעיקר כי ברמת המשחק היום, הוא פשוט לא קרוב להיות אחד השחקנים הטובים בעולם. ועדיין, השנה האחרונה הייתה לא רעה למייק, שזכה בטורניר ההדס-אפ של NBC, והשלים סוג של מיני קאמבק למרכז הבמה, כשהוא מציג חזות רגועה ומחויכת, המנוגדת לפה המטונף והבלתי עציר אשר פרסם אותו. ועדיין, כמו שמיד תראו, בסיטואציות קיצוניות, הפה הגדול מתעורר והפיוז משתחרר.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   כך למשל בשתי הידיים שהבאנו היום. היד הראשונה היא יד סטנדרטית: גרג מולר פותח ל-425$ עם 10-8 עלה, ומטסאו רק משלם עם מלכות (במשחק קאש גיים). אחרי מספר קולים, תום שניידר, שחקן זקן וטייט, אבל עדיין מקצוען, חוזר מהביג בליינד ל-2,425$. זהו לכאורה ספוט מושלם לגניבה, ומטסאו, ש-"החביא" את המלכות שלו, דוחף את שניידר אול אין, קצת מעל 15,000$. לצערו של מייק, לשניידר יש אסים, ומטסאו מפסיד קופת ענק של 36,250$ כשהבורד רץ K-4-5-3-6. מטסאו מקבל את ההפסד יפה, וצוחק יחד עם השולחן. אחרי היד הבאה הוא כבר לא צוחק.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   מטסאו פותח ברייז ל-400 ומקבל קול משון דיב, אחד משחקני הטורנירים הטובים בעולם, בכפתור עם חמישיות. הפלופ הוא בדיחה: 5-5-10 עם שני תלתנים. מטסאו, שבאופן ברור עדיין קצת בטילט מהיד הקודמת, מהמר 1,000$ לתוך 975$. דיב חושב קצת, ובזמן שהוא מדבר עם שאר השולחן (כשלשמאלו דוד לוי, מקצוען ישראלי משלנו), רק משווה. הטרן הוא 4 תלתן, מה שלא עוצר את מייק שדוחף את שארית הכסף שלו, 4,575$. כאן העסק נהיה מגעיל. במקום להכריז "קול" ולהפוך את היד, דיב מושך את הזמן, מבקש ספירה, וקורץ לשאר השולחן, כל זאת בזמן שמייק סופר את הצ'יפים שלו. להזכירכם, דיב יושב עם רביעייה, כלומר הנאטס, וזה אחד הסלואו-רולים המגעילים והמעולים ביותר שנראו: הוא יודע שהוא מרסק את מייקי, וסתם מנסה, ובכן, להכניס אותו לטילט ולהצחיק את שאר השולחן. אחרי זמן די ארוך דיב כמובן משווה. מייק, שבטוח, באופן טבעי, שיש לו את היד הטובה ביותר, הופך את זוג הנסיכים שלו, רק כדי לגלות את החדשות הרעות.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   סלואו-רול הוא אחד הדברים הכי דוחים שאפשר לעשות בפוקר בלי לרמות; אבל סלואו-רול למישהו שהרגע הפסיד קופת ענק ביד שלא הייתה לו שום אפשרות לצאת ממנה, זה עוד יותר מגעיל. לצפות ממייק "הפה" לשתוק אחרי דבר כזה יהיה קצת טיפשי. ואכן, מטסאו מתאים את עצמו לכינוי שלו, וצועק לכיוון דיב (כששאר השולחן עדיין צוחק בסוג של הלם): "בפעם הבאה שאתה עושה דבר כזה, אני נותן לך אגרוף לפנים". קשה להאשים אותו, את מטסאו. וקשה שלא לחבב אותו. טילטיונר ככל שיהיה, דינוזאור מעידן אחר של פוקר ככל שיהיה, מגוחך ככל שיהיה, הוא עדיין נוגע ללב. ולכן, אולי, הוא עדיין נשאר רלבנטי.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   עוד בוואלה! גבר:

   פליפ פלופ: מדור הפוקר שאף פארטייה לא מתחילה בלעדיו

   ספיריטס: כאב הגרון הקטן שהרג את אבא של "החבובות"

   הפציעה של הכדורגלן הזה קרתה בגלל סקס מטורף איתה