פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   אלינוריגבי: בוא נישאר יזיזים

   הדבר הזה הווא רק חלק מאשליה מתוקה, טעימה מהדבר האמיתי. את הרגע הזה צריך לקפל ולהניח בצד, מקופל עד למפגש הבא, שאולי לא יגיע. בקיצור, יזיזות זה נחמד, אבל זה רק מתאבן

   אלינוריגבי (ספק 500 , אלינור שריקי)

   אני בטח לא אפיל אתכם מהרגליים עם המסקנה הזו, אבל בכל זאת: יזיזות זה עניין טריקי. מאוד. לרוב, היא נחמדה רק לפרקי זמן קצרים. אם זה נמשך יותר מדי, זה הולך ומסתבך כמו שיר של נתן זך. עם זאת, לאחרונה, הפציעו במוחי הקט כמה תובנות שגם אני טרם חשבתי עליהם. אולי כי אף פעם לא הייתי "מומחית-יזיזות". תמיד העדפתי את הדבר האמתי. ואז פתאום, הבנתי קצת יותר לעומק מתי זה נעים ומתי פחות, למי זה מתאים ולמי פחות, ומדוע, לכל הרוחות.

   זה תלוי בכמה גורמים. קודם כל, באיזו תקופה אתם בחיים: תקופה "נידית", רגישה ותלותית שבה אתם רק כמהים שמישהו יכפת אתכם בלילה (כן, זה לקוח מהמושג "כפיות" והמצאתי את זה הרגע, תתמודדו) או שאתם בתקופה הוללת, חסרת עכבות ומעצורים, משולחי רסן וחסרי גבולות. או במילים פשוטות - סתם כיף לכם לבד ולא בא לכם להיכנס לזוגיות מחייבת. אם אתם בתקופה רגישה וזקוקים לכפיות ואהבה נצחית, אולי עדיף לוותר, כי סיכוי גדול שהכפית היחידה שתקבלו תהיה 5 דקות לפני שיזמינו לכם מונית חזרה הביתה. אם אתם בתקופה הוללת, סביר להניח שתזמינו לעצמכם מונית עוד לפני שתתחיל ההתכפתות או תהיו אלה שמזמינים אותה לצד השני.

   אלינוריגבי (ספק 500 , אלינור שריקי)

   זה תלוי גם בסוג האנשים שאתם. יזיזות מתאימה יותר לאנשים שיודעים להתמודד עם חוסר ודאות. אנשים "קלילים", אפילו אדישים, אם תרצו. אנשים שיודעים לדחות סיפוקים ורצונות. אנשים שלא דחוף להם להעביר את הערב שלהם עם מישהו או שאינם חרמנים 24/7. אנשים שבזמן מפגש יזיזות יודעים להניח בצד את ההרגשה - "וואו יכולה להיות בינינו זוגיות מדהימה!" ולהחליף אותה ב- "זה מדהים בדיוק בגלל שזה לא זוגיות". זה "פלינג", זה ארעי, זה זמני. בדיוק כמו אושר - גם יזיזות (אחת מוצלחת לפחות) היא אסופה של רגעים קטנים ושבריריים שגם אם ננסה להדביק אותם יחד לעיסה אחת, זה לא בהכרח ייתן לנו מה שאנחנו מבקשים. במיוחד כשכל אחד מהצדדים עלול לבקש לעצמו דבר אחר.

   אני בהחלט יכולה להבין אנשים שקצת מכורים לקשרי יזיזות. הם לא כבולים לשום דבר ועדיין מקבלים זמן איכות נעים שנותן מן אשליית זוגיות, ולא סתם זוגיות - ההיילייטס שלה. רגעי השיא הקטנים והמאושרים שיש בתחילת קשר. הכמיהה, ההשתוקקות, החרמנות והריגוש, בלי לקבל לצדם ריבים מעיקים של מי עושה כלים ולמה אתה לא בא איתי לחתונה של חברה שלי. קצת כמו לשחק "אמא ואבא" במטלה של שיעור כלכלה בסדרת תיכון אמריקאית מטופשת.

   יש בזה מן קסם תלוש וכבר קרה לי לא פעם שבחור שהיה בינינו קשר קצרצר ולא מחייב אמר לי שהוא אוהב אותי. לא הטלתי לרגע ספק בהצהרה ולא חשבתי שהוא משקר לי. הכל היה אמתי ונכון ונעים. עם זאת, זה גם מה שצובט. לדעת שהדבר הזה, הוא בר חלוף, חלק מאשליה מתוקה. רק טעימה מהדבר האמתי שאולי יגיע מתישהו, פעם אחרת, לא היום. את הרגע הקסום צריך הרבה פעמים לקפל ולהניח בצד כשחוזרים הביתה מהמפגש, ולהשאיר אותו מקופל עד למפגש הבא, שיש לקחת בחשבון שאולי גם לא יגיע. בקיצור, יזיזות זה נחמד, אבל זה רק מתאבן.

   אלינוריגבי (ספק 500 , אלינור שריקי)

   כמו כן, יש חוקיים סמויים. אף פעם לא לגמרי ברור מה לגיטימי להגיד או להציע. כמה פעמים מותר לסמס או ליזום שיחה. האם המחמאה או פרץ הרגשות הזה עכשיו היה בסדר או מלחיץ? זו סיטואציה שמעוררת חוסר ביטחון מסוים. וגם, מעבר לזה ששניכם כנראה מתראים עם אנשים נוספים במקביל, אי אפשר לדעת מתי מישהו מכם ימצא אהבה אמתית ופשוט ייעלם יום אחד. למדתי שהדבר החשוב ביותר הוא להגיד - זה נחמד, זה כיף. תיהני מזה עכשיו, ברגע זה, אל תחשבי קדימה ואל תתכנני כלום. כשלא יודעים להגיד את זה, נוצרים קשרי יזיזות בהם אחד הצדדים תמיד יסבול, ירגיש מנוצל, חלש, מושלה, מולך שולל ועוד כמה תיאורים דרמטיים שבאים להדגים משחקי כוח ואינטראקציה בעייתית בסיטואציה. למען האמת, קשרי יזיזות הם ברובם בעייתיים ומכאיבים יותר מאשר כיפיים.

   אם נרצה ואם לא, רובנו נולדנו לתוך תבנית מחשבתית מרובעת שאנחנו זקוקים לזוגיות אחת יציבה וקבועה. רוב האנשים חיים בציפייה למצוא את "האחד" ולהגשים את העניין הזה, עדיף שלב אחד לפני שמתחילים למלא את הבית בחתולים. זו בדרך כלל הסיבה, שאם קשר יזיזות נחשב מוצלח, צד אחד תמיד ישאף להפוך את אסופת הרגעים היפים למצב קבוע שבו הוא יכול להביא את המזמוז שלו לקידוש המשפחתי ביום שישי. כשחושבים על זה, זה לגיטימי בסך הכל, מהסיבה הפשוטה שיזיזות מהסוג המוצלח זה כמו לאכול גלידה מושלמת, רק בלי לדאוג לקלוריות ובלי תחושת השובע - אז למה לעזאזל להפסיק? להפך! הביאו לנו את כל חביות הגלידה בעולם! או אז, עלולה כמובן להיווצר בעיה חדשה: נמאס מגלידה. וכן, זו הייתה מטאפורה לזוגיות.

   אלינוריגבי (ספק 500 , אלינור שריקי)

   עוד בוואלה! גבר:

   אלינוריגבי: הגברת הראשונה של וואלה! גבר פותחת אתכם הכל

   השאפות של ערב סתווי בנמל תל אביב

   חיים של אבא: כך הופך גבר חסון לשבר כלי