פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פליפ פלופ: אל אל ישראל

   נבחרת ישראל בפוקר (כן, יש דבר כזה) יצאה למוקדמות אליפות העולם בסין עם הרכב שחקנים מעניין במיוחד. אף אחד לא מממן אותם, הכל על חשבונם, הכל כדי לייצא את המדינה ואת המשחק

   היום (חמישי) נסעה נבחרת ישראל למוקדמות אליפות העולם בפוקר. כן, מה שאתם שומעים. כל הדרך עד למחוז סאן-יה שבסין הרחוקה, בשביל להתחרות מול 12 נבחרות אחרות על הזכות להעפיל לגמר אליפות העולם, שתיערך בנובמבר בברזיל. ראש איגוד הפוקר הישראלי, מר סטס טישקביץ', מקצוען קאש אונליין רווחי, אחד ממנהיגי המאבק לדה-קרימיניליזציה של פוקר (יענו, לא להפוך את המשחק לחוקי, בתור התחלה, אבל להסדיר אותו כך ששחקן פוקר לא ייחשב כפושע), חלוץ משלמי המיסים מבין אוכלוסיית שחקני הפוקר בארץ, אחד שהתראיין פה בעבר וזה שאוכל את הראש לקוראי "בלייזר", משמש כקפטן הנבחרת.

   סטס, יושב ראש האיגוד, הרכיב נבחרת המורכבת משחקני פוקר רווחיים במיוחד, אבל מתוך שימת דגש על ייצוגיות. כמו שאתם יכולים לתאר, ויכוחים בתוך קהילת הפוקר הקטנה שלנו עלו בעקבות הבחירות שלו, אך למרות זאת, ויחד עם מספר שחקנים בולטים שלא יכלו להגיע, זו עדיין נבחרת חזקה ביותר, במיוחד בחוד החנית שלה.

   אין תמונה (מערכת וואלה! , צילום מסך)
   סטס טישקביץ, יו"ר איגוד הפוקר הישראלי

   את אותו חוד מובילים שניים: אייל "קסיאס" אשכר, ילד-חייל שמשחק פוקר למחייתו, ועושה חייל במשחקי לייב בכל העולם, הן בטורנירים והן בקאש, עם מעל מיליון שקל בזכיות בטורנירים בלבד. קסיאס הוא ילד פלא אמיתי, ואחד שמלחיץ בצורה רצינית לשבת איתו בשולחן, מניסיון. לצידו, ומי שלדעתי (ולדעת רבים) הוא שחקן האונליין הטוב בארץ, הוא גאני "גאנה" וייס בן ה-30. לגאנה רקורד מרשים במיוחד בטורנירי לייב, ומוח פוקר מהמבריקים והחדים ביותר.

   לצידם עומד אסי משה, שחקן טורנירים רווחי שמשחק פוקר בחצי משרה אך בהצלחה רבה. פסגת ההישגים שלו היא סקור של מעל 140,000$ ב-WSOP האחרון. עוד בנבחרת, שחף הדיה, מקצוען טורנירי לייב עם זכיות של מעל חצי מיליון שקל והדס וילף, שחקנית חובבת עם הרבה ניסיון, המשמשת כנציגה הנשית בנבחרת הטסטוסטרון. משלים את הנבחרת הקפטן, סטס עצמו.

   פוקר טקסס הולדם (ShutterStock)

   המשחק שישחקו שם אינו פוקר רגיל, כי אם ווריאציה שנקראת Match Poker. מדובר במשחק פוקר שבו מרוויחים נקודות, ולא צ'יפים או כסף. כל משחק מתנהל במספר שולחנות במקביל, כאשר בכל השולחנות משוחקות אותן ידיים בדיוק: כל שחקן בעמדה המתאימה מקבל את היד הזהה לשחקן בעמדה שלו בשולחנות האחרים. כך ניתן ללמוד בדיוק מי משחק את היד בצורה הטובה ביותר: הרעיון הוא לא אם הרווחת או הפסדת, אלא מי שיחק את היד שלו בצורה הטובה ביותר. כך, אם בשולחן אחד שחקן הפסיד אול-אין עם מלכות מול אסים, בעוד השחקן בשולחן המקביל הצליח לחמוק מהפסד של כל הסטק שלו, והפסיד רק חצי ערימה, הוא הרוויח נקודות; הרעיון של Match Poker הוא למדוד מי משחק בצורה הרווחית ביותר את הסיטואציות אליהן הוא נקלע, וכך להפוך את הפוקר לספורט הישגי שבו ניתן למדוד יכולת, ולא סתם למשחק שבו עליך פשוט להרוויח כמה שיותר כסף.

   אם לא הבנתם, הנה סרטון המדגים את האופן שבו משוחק המשחק:

   אחרי 400 ידיים כאלה, ארבע הנבחרות עם הניקוד הגבוה ביותר עולות לגמר אליפות העולם. חשוב להדגיש שלא מדובר באירוע יוקרתי במיוחד, אלא בסוג של צעד ראשון: שחקני הנבחרת לא מוכרים על ידי גוף ישראלי רשמי כלשהו, ואפילו משלמים על כרטיסי הטיסה; באירוע עצמו אין פרסים כספיים, אלא רק אפשרות להעלאת קרנו של הפוקר הישראלי. ועדיין, עם כל הלבטים, החיכוכים והתותחים שנשארו בחוץ, זוהי נבחרת של שחקנים ישראלים מצוינים, אשר נוסעים לייצג את המדינה באירוע בין לאומי. ויותר מכך, זהו צעד משמעותי בניסיון להפוך את הפוקר ממשחק שמטרתו היחידה היא רווח כספי, לספורט הישגי לגיטימי. שיהיה בהצלחה.

   שחקני הנבחרת, מימין לשמאל: אייל "קסיאס" אשכר, אסי משה, סטס טישקביץ', שחף הדיה, הדס ווילף וגאני "גאנה" וייס.

   דיפולט (מערכת וואלה! , דיפולט)

   עוד בוואלה! גבר:

   פליפ פלופ: מדור הפוקר שאף פארטייה לא נפתחת בלעדיו

   ספיריטס: האיש שאמריקה לא יכלה לעמוד בפניו 30 שנים רצופות

   אשת הכדורגלן שהיא הפרחה הבריטית האולטימטיבית