פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פליפ פלופ: קרב טיטאנים

   אין יד שסימנה יותר את טירוף הצמיחה של המשחק בעולם. דינמיקה מטורפת לגמרי בין תום דוואן לבארי גרינשטיין, דור ישן מול דור חדש, עם המון כסף באמצע. נוסטלגיה במיליון דולר

   זה עלול להישמע די מצחיק, כי אחרי הכול חלפו רק כמה שנים, ועדיין, עולם הפוקר שגדלנו לתוכו השתנה וחלף מהעולם. אני לא מדבר על המשחק עצמו; הוא משוחק עדיין, נגיש עדיין, ועדיין ייתן לך אפשרות להפסיד את הכסף שלך, אם רק תרצה בכך. אבל משהו עמוק מאוד השתנה. פעם היינו מחכים כל השבוע לפרק הבא של הייסטייקס פוקר, בשביל לראות מטורפים כמו דוואן ואייבי מתחרעים על מאות אלפי דולרים. היום, בגלל בלק פריידיי וביטול הפוקר באינטרנט בארה"ב, אין כמעט פוקר בטלוויזיה, פרט לטורנירים. ובכלל, הכסף בעולם הפוקר הפך לנדיר יותר, קשוח יותר: משחקי אונליין הפכו כמעט בלתי אפשריים לניצחון עבור הרוב המוחלט של השחקנים; משחקי לייב עדיין קיימים, אבל גם בהם הרמה עלתה. הדגים התמעטו והשתפרו, אתרי האינטרנט הפסיקו לממן שחקנים בחוזי פרסום יוקרתיים. בגדול, יש הרבה פחות כסף קל.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   החשיפה הגבוהה של הפוקר הביאה המון שחקנים חדשים למשחק, אבל גם שינתה אותו, ולא בטוח שלטובה, לפחות לאילו בינינו שמנסים לעשות כסף מהעניין: להיות שחקן פוקר מקצועי הפך מחלום אפשרי לסוג של גריינד אינסופי. אולי בשנים הקרובות, עם החזרה הצפויה של שחקנים אמריקאים לשוק הפוקר, ירימו רשתות הטלוויזיה האמריקאיות את הכפפה (סוג של קטליזטור חסר תחליף), יצלמו עוד כמה עונות של תכניות קאש מרגשות, אשר בעקבותיהן תזרום מסה חדשה של כבשים אל המשחק, ותיתן לו איזו זריקת החייאה. ולנו, המעריצים הכבדים, עוד כמה רגעים של הנאה מאותם ענקי קאש מופרעים שנתנו לנו את החשק לשחק. ובינתיים? נישאר בנוסטלגיה.

   אין יד יותר נוסטלגית מהיד הזו, היד שסימנה את שיא הטירוף של עקומת הצמיחה של המשחק בעולם. כמובן שתום דוואן בעסק. היד, הלקוחה מהעונה המוצלחת ביותר של הייסטייקס פוקר, הציגה דינמיקה חולה לחלוטין בין דוואן לבארי גרינשטיין: דור ישן מול דור חדש, עם המון כסף באמצע. היד מתחילה ברייז של פיטר איסטגייט החביב ל-3,500$, עם AK. בארי גרינשטיין מתעורר עם אסים מיד אחריו ומעלה ל-15,000$ (סייזינג עצום ולא מקובל היום, שמראה עד כמה המשחק השתנה). תום דוואן, בסמול בליינד, רק משווה עם K-Q עלה מיד אחריו, בקול די סביר בהתחשב בעומק של הערימות, אבל בעייתי בגלל העמדה הגרועה שלו, ובגלל שהיד שלו רצה די גרוע מול טווח הידיים של בארי ופיטר. איסטגייט גם משווה, והקופה מנופחת היטב לקראת הפלופ: 47,400$.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   הפלופ נופל Q-2-4 עם שני עלים. דוואן, עם זוג ופלאש דרו וסוג של סופר מפלצת, מוביל בהימור של 28,700$. איסטגייט כמובן פורש, ובארי, עם אסים על בורד די נוח, מפציץ ברייז ל-100,000$ (אולד סקול פוקר: הימורים גבוהים בסכומים עגולים. קלאסי). דוואן חוזר עם רי-רייז ל-244,600 (ניו סקול פוקר: הימור נמוך יחסית בסכום שלך תדע איך הוא חשב עליו. קלאסי). בארי דוחף, דוואן משווה, באמצע יש 919,600$, וכמו שניתן לראות, אנחנו בהטלת מטבע יקרה במיוחד: לשני השחקנים יש חמישים אחוז לזכות ביד. יאק.

   בארי, שמפורסם בזה שהוא לא מוכן לרוץ פעמיים, ובכן, מסרב לרוץ פעמיים; דוואן, שמפורסם בזה שהוא חולה נפש, לא מוכן לקחת כסף אחורה. אז רצים פעם אחת, ודוואן, כמו דוואן, לוקח את הטלת המטבע הסופר-לא-הגיונית הזו, כשמלכה נוספת נופלת בטרן וגרינשטיין לא משתפר בריבר. בארי, יהודי חביב, מחוויר כמעט לרמה הערפדית של דוואן, אחרי הקולר המפלצתי הזה; דוואן, כמו דוואן, נשאר די קול. בזמנו, היד הזאת הייתה ההיילייט של השבוע שלי, בין שניים מהשחקנים האהובים עלי. אז הנה, קצת נוסטלגיה, כי לא בטוח שנראה קופות כאלו, עם סכומים כאלו ואנשים כאלו, בזמן הקרוב. תיהנו, כל עוד אפשר.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   עוד בוואלה! גבר:

   פליפ פלופ: מדור הפוקר שאף פארטייה לא מתחילה בלעדיו

   ספיריטס: האיש שניצח את רוסיה הסובייטית במהפכה של קטיפה

   אשת הכדורגלן היפהפייה שהפכה אותו מלוזר סדרתי לווינר ענק