פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   אלינוריגבי: כן, אבא שלי גנן

   הבעיה עם "משפטי פתיחה" היא שהם אף פעם לא נשמעים אינטליגנטיים. אלינוריגבי הייתה רוצה להתחיל אתכם, אבל היא חסרה את האומץ, ובדיוק כמוכם מפחדת להתרסק עם שורת מחץ שתמחץ בעיקר אותה. אז הכי טוב להתחבא מאחורי פיקסלים ולהאמין לייאוש שמפיץ לואיס סי.קיי

   אלינוריגבי (ספק 500 , אלינור שריקי)

   סביר להניח שאני לא באה לפה הרבה, אבל אם אני כבר כאן, תתחיל איתי. כן, אתה. כבר זרקתי לעברך מבטים מעפעפים וארוכי ריסים, חצאי חיוכים מביני עניין, שיחקתי בשיער ואם היו לי קצת יותר מטריליון ביציות, אולי הייתי גם מצליחה להתחיל איתך בעצמי. אין ספק שזה היה מקל על כל העניין ואפילו הייתי מעדיפה את זה ככה. להיות קצת פחות ביישנית ופשוט לגשת, לזרוק מילה, להתחיל שיחה, על מה שזה לא יהיה. הבעיה עם "משפטי פתיחה", זה שאף אחד מהם אף פעם לא נשמע טוב או מחוכם או שנון או אינטליגנטי או מפיל מהרגליים מספיק, וגם אם כן, אין לי את האומץ לטפוח לבחור על הכתף ולומר לו אותו. בכל מקרה, לא חשוב מה אני עושה, אתה לא ניגש אליי. לפיכך, אני מרשה לעצמי להסיק מספר דברים: א. אתה לא מצליח למצוא משפט פתיחה שלא מתחיל ב"אבא שלך". ב. אתה תפוס. ג. אתה מחפש משהו קצת יותר גברי. ד. אתה ביישן. ה. ה"אני מאמין" שלך לא כולל להתחיל עם בחורות. ו. אתה לא מעוניין. ז. אחר. אגב, כשאני אומרת "אתה", אני מתכוונת לרובם הגדול של הגברים שהזדמנתי לקרבתם בפאב, מסיבה או מפגש כלשהו, והצליחו לעורר רעב בתשומת ליבי.

   אלינוריגבי (ספק 500 , אלינור שריקי)

   אני חושבת שרוב הגברים שיצאתי איתם ולא מעט מכרים וחברים, סיפרו לי שהם לא נוהגים להתחיל עם בחורות. תהיה הסיבה אשר תהיה, אני יכולה להבין אותם. ראשית, למה זה צריך להיות התפקיד שלהם? ברור לי שיש המון נשים שכבר לוקחות את המושכות, אבל בואו נודה באמת - זה עדיין רחוק מלהיות תפישה רווחת, טבעית ושגרתית. שנית, עבור שני המינים יש פחד מסוים מהתגובה שהם יקבלו, בין אם זה "אני תפוסה" ובין אם זה "אר יו טוקניג טו מי?" מה שמעלה בעיה שלישית, שעלי להודות שכנראה סובלים ממנה יותר גברים: השפלה. לפחות מבחינתי, לגייס מספיק אומץ כדי לגשת למישהו שנושא חן בעיניך ולנסות לעורר בו עניין, שקול ללעלות לגובה 37 ק"מ ולקפוץ מקפסולה לתוך החלל. אם אחרי שגייסת את כל הררי האומץ האלה, אתה מקבל פרצוף מעליב או מזלזל, זה די מחרבן את מצב הרוח ואת הניסיונות הבאים. עם זאת, כשבחורה ניגשת לגבר, זה עדיין מגניב מדי מצידה ומשרה עליה הילה של "יש לי אינסוף ביציות" - מכדי לתקוע בה פרצוף מזלזל או משפיל.

   הפתרון שלי, ואני מניחה שזה עובד לעוד אנשים, הוא להסתתר מאחורי פיקסלים. נכון, זה הרבה פחות מגניב והרבה פחות אמיץ, אבל בחיי - אני מתבטאת יותר טוב ויותר רהוט, אני לא צריכה לנזוף בעצמי - "אלינור תסתכלי בעיניים!", אין מוזיקה רועשת מדי, לא שומעים אם אני מגמגמת ולא רואים אם אני מסמיקה, והכי חשוב - הולך לי הרבה יותר טוב עם פשוט לומר מה שאני רוצה. למעשה, אני גם רואה יותר אנשים בפייסבוק שבא לי להתחיל איתם מאשר בחיים האמתיים. עצוב, אך נכון. וזה גורם לי להבין לחלוטין את כל מי שבוחר למקד את הניסיונות הרומנטיים שלו באתרי היכרויות, טוויטר, פייסבוק, אינסטגרם, גוגל פלוס, מיי ספייס, מקושרים או בטוקבקים לטור הזה. אגב, גם להגניב פתק ליד זו אופציה לא רעה בכלל.

   אלינוריגבי (ספק 500 , אלינור שריקי)

   אני תמיד מקפידה להיות אדיבה וחביבה אם מתחילים איתי (כל עוד זה נעשה באותה הצורה), גם אם אני לא מעוניינת. מה שמעלה עוד סוגיה שמטרידה אותי קצת. אם אני אומרת שיש לי חבר, זה לא תמיד תירוץ מונפץ וגם אם כן, לא עדיף ככה? יש את אלה שמעקמים פרצוף ומביעים ספקות או מתחילים לתחקר אותי מתי בפעם האחרונה התנשקנו, כמה זמן אנחנו ביחד או "איפה החבר הזה שלך, שככה נותן לך להסתובב לבד?" (שזו שאלה מבחילה בפני עצמה) וזה לא ברור לי. האמת שלי לגבי הסיטואציה זה הדבר הכי פחות נחוץ לשנינו עכשיו. אתה מעדיף שאומר לך שאתה לא לטעמי ואין בך שום דבר שמצליח לעורר בי משיכה ועניין? מיותר לחלוטין. אם יום אחד יהיה לי אומץ לגשת למישהו שאינו מעוניין בי, הדבר שאני הכי רוצה שהוא יגיד לי זה שיש לו חברה. ככה האגו שלי נשאר שלם, שלו יתנפח וכולם יהיו מרוצים.

   בסופו של דבר, נדמה לי שהקושי הכי גדול הוא פשוט לקום ולעשות את הצעד הראשון. כי גם כשלא מפחדים מדחייה ויש משפט פתיחה יחסית מוצלח, רובנו כבר קצת אדישים להכול ולא מצליחים ליזום ולייצר אינטראקציה. מן תחושת חוסר משמעות או ייאוש כלליים. "אני באמת אגש אליה עכשיו? נו, מה זה ייתן". כמו שאמר לואי סי.קיי. ודומני שכבר ציטטתי אותו כאן בעניין הזה: "עשויים להיות לך כמה דייטים נחמדים, אבל אז היא תפסיק להתקשר אליך חזרה. או שתצאו הרבה זמן, ואז היא תעשה סקס עם אחד החברים שלך או אתה עם אחת החברות שלה. או שאולי תתחתנו, וזה לא יעבוד ותתגרשו ותחלקו ביניכם את הכסף והחברים שלכם וזה יהיה נורא. או שתפגוש את המושלמת, אותה תאהב עד אינסוף ותדעו אפילו להתווכח יפה ותצמחו יחד ויהיו לכם ילדים ותזדקנו יחד - ואז היא תמות. זה התרחיש הכי טוב שיכול להיות".

   אני יודעת, אנחנו קצת מפחידות. במיוחד כשאנחנו באות בלהקות וחושפות שיניים, אבל גם אתם.

   לפחות מצדי, מבטיחה שעד שאצליח לאגור מספיק אומץ להתחיל אתכם, אעשה את כל הסימנים הנכונים שיקלו עליכם לגשת אליי ולומר לי: "אז מה שותים?".

   אלינוריגבי (ספק 500 , אלינור שריקי)

   עוד בוואלה! גבר:

   אלינוריגבי: הגברת הראשונה של וואלה! גבר פותחת אתכם הכל

   חיים של אבא: החוף שמפריד בין ילדים לגברים