פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פליפ פלופ: יד רודפת יד

   כל מי שיושב ליד השולחן יודע – יד אחת משפיעה על הבאה אחריה ככה שהגרועים יעשו טעויות אחרי יד מעצבנת, והטובים ישמרו על קור רוח וינצלו את הדינמיקה. זה קורה אפילו לגדולים ביותר, כמו בדו-קרב על מיליון דולר בין "דוק" סנדס לוונסה סלבסט

   כמו שכל שחקן פוקר יודע, יד אחת משפיעה באופן אוטומטי על היד שמגיעה אחריה. שחקנים גרועים יעשו טעויות אחרי ידיים מעצבנות, שחקנים טובים ישמרו על קור רוח וינצלו את הדינמיקה שנוצרה לטובתם. היום, באופן יוצא דופן, הבאנו לכם שתי ידיים רצופות, משוחקות על ידי שניים מהשחקנים הכי טובים בעולם, מתוך טורניר שדמי הכניסה אליו היו לא פחות מ-100,000$, טורניר הסופר היי רולר של ה-PCA לשנת 2013; ידיים אלו ידגימו באופן די ברור, שגם אצל הגדולים ביותר, היד הקודמת יכולה לשחק תפקיד, לטוב ולרע.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   (צילום מסך מתוך יוטיוב)

   היד מתחילה ברייז של "דוק" סנדס ל-64,000 מעמדה ראשונה. ונסה סלבסט, מתותחיות הטורנירים הגדולות בעולם, רק משווה מיד אחריו עם אס קינג. כל השולחן פורש, ואנחנו שניים לפלופ, שנופל K-J-3 עם שלושה תלתנים. סנדס, שאנחנו עוד לא רואים את הקלפים שלו, מהמר 88,000. ונסה, שמחזיקה בקינג עם אס קיקר, וכן באס תלתן, רק משווה. הטרן הוא 6 לב, בלנק מוחלט, וסנדס יורה שוב, הפעם הימור עסיסי של 244,000. ונסה, עם המפלצת שלה, שוב רק משווה. הריבר הוא 3 יהלום, שאמור לגרום לונסה להרגיש ממש טוב עם היד שלה, במיוחד כשסנדס לא אמור להיות מסוגל לשים אותה על יד כל כך טובה. וסנדס מהמר שוב, ושוב, הימור גבוה: 547,000. בנקודה זו ונסה מרגישה שיש סיכוי שהיד המפלצתית שלה היא, איכשהו, לא היד הטובה ביותר. אחרי דקה של מחשבה היא זורקת את האס-קינג שלה למאק, בפולד שמתגלה כגאוני, לאור העובדה שלסנדס היה K-J, לזוגות גבוהים יותר. פולד אדיר של ונסה, ובכלל יד די מוצלחת לרפרטואר שלה.

   הבעיה מתחילה ביד הבאה שהשניים משחקים. אחרי קצת קשקושים (סנדס, שנראה שמח למדי וסלבסט, שנראית מתוסכלת למדי), דוק מתחיל ברייז נוסף ל-64,000, הפעם עם אס-2 אוף סוט. סלבסט שוב משווה, הפעם עם יד גרועה למדי 5-7 יהלום. קול לוסי לגמרי, שמעיד ככל הנראה על מצבה המנטלי. הפלופ נופל J-4-2 עם שני תלתנים (לסנדס יש אס תלתן). סנדס מוביל בהימור של 84,000. ונסה, עם שבע בגובה, נוקטת הפעם בדרך האגרסיבית: היא חוזרת עליו ל-233,000. עכשיו, סלבסט היא שחקנית סופר אגרסיבית, וגם מחזיקה בנטייה די רצינית לטילט. סנדס יודע את זה, ומחליט להשוות, עם הזוג השלישי שלו, את ההימור.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   (צילום מסך מתוך יוטיוב)

   הטרן הוא Q תלתן ולסנדס יש עכשיו את הנאט פלאש דרו. אבל סלבסט לא סיימה את הבלוף שלה: היא מהמרת 347,000, כשהיא מנסה לייצג מפלצת; אבל עם הדרו החזק שלו, עם הזוג שלו, עם העובדה שונסה נראית כאילו היא עלולה לבלף אחרי היד הקודמת בין השניים, דוק סנדס לא הולך לשום מקום. הוא משווה את ההימור, ושמח במיוחד לראות את ה-5 תלתן שנופל בריבר, ומעניק לו את הנאטס.

   עכשיו, העניין הוא שצריך לדעת לשחק את הקלפים שלך, את הבורד ואת השחקן. סנדס מחזיק בנאטס, אבל הוא גם יודע בדיוק מה עובר על ונסה. במקום להמר את הריבר (מהפחד שוונסה תפסיק להפעיל לחץ מאחר שיש ארבעה תלתנים על הלוח), הוא נותן צ'ק ונותן לוונסה להתפוצץ עליו עם אוויר. וזה בדיוק מה שהיא עושה: עם שבע בגובה סלבסט דוחפת אול אין, מקבל קול מהיר במיוחד מסנדס, והולכת הביתה קצת לפני הכסף, אחרי שהפסידה 100,000$ ולא לפני שהיא עוד מנסה לשאול את דוק על היד בה זרקה בריבר אס-קינג. התפוצצות מיותרת לחלוטין של סלבסט, שמראה שגם הגדולים ביותר יכולים להיכנס לסופר טילט אחרי יד מעצבנת. ומשחק מצוין של דוק סנדס, שמראה בדיוק איך לנצל את המצב המנטלי של היריב שלך, כל זאת בדרך לזכייה במקום הראשון בטורניר, ובפרס של קצת מעל מיליון דולר.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   (צילום מסך מתוך יוטיוב)

   פליפ פלופ: מדור הפוקר שאף פארטייה לא מתחילה בלעדיו

   השדרן הענק ששינה את המוזיקה בעולם

   הנסיכה ששולטת בלב של כוכב באיירן מינכן