פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פליפ פלופ: טעות של ילד

   כששחקן פוקר טירון, או אפילו כזה עם קצת פז"ם על השולחן, מתחילים לשפוט את המשחק ביד מסוימת על פי התוצאה הסופית, כדאי שתכינו את הגריל כי תיכף יש כבש על האש. זה מה שקרה אפילו למשופשף כמו טוני ג'י

   אחת הטעויות הנפוצות ביותר של שחקני פוקר מתחילים, שחקני פוקר מתקדמים אך גרועים (וטוקבקיסטים באשר הם), הוא הניסיון לשפוט את טיב המשחק ביד מסוימת, על פי התוצאה הסופית. בעגה המקצועית קוראים לכך להיות "ריזולט אוריינטד": כלומר, להתייחס לתוצאה הסופית של היד ולא לתהליך קבלת ההחלטות אשר דרכו התנהלה היד. פוקר הוא משחק עם אלמנט של שונות או מזל (איך שנבחר לקרוא לכך). אתה יכול לשחק יד מסוימת בצורה מזעזעת ולזכות בקופה, ולהפך. במקרים קיצוניים ברור כי מדובר במהלך רע, גם אם ניצחת למשל: לדוגמה, אם מישהו ישווה אול אין עם 2-7 וינצח מישהו עם אסים, ברור לחלוטין שהוא שיחק לא טוב. ישנם מקרים קרובים יותר, בהם הטעות לא ברורה לחלוטין, והתוצאה הסופית יכולה להיות מעוורת.

   אין תמונה (מערכת וואלה! , צילום מסך)

   דוגמה מוצלחת לכך מצויה ביד הבאה, הלקוחה מטורניר של שישה שחקנים בהשתתפות כל מיני כוכבי פוקר, כמו פיטר איסטגייט, יונה הלפי, טוני ג'י ותום דוואן הגדול. הבליינדים הם 2,000-4,000, וטוני ג'י פותח ברייז ל-11,000 עם 10-9 אוף סוט. אחרי מספר פולדים, דוואן, מהסמול בליינד, חוזר עליו ל-32,000 עם Q-4 תלתן. עכשיו, לטוני ג'י יש חרא של יד, אבל הוא מרגיש שדוואן מתעלל בו; וכמו כבש טוב, הוא בוחר בדרך הרעה ביותר לשחק מול שחקן אגרסיבי ומיומן: הוא משווה עם חרא של יד, בלי שום תוכנית לפלופ, כשהוא נשאר עם בערך 180,000 והקופה כבר בגובה של 66,000.

   ואכן, הפלופ משפר את היד של טוני: 10-J-4 עם שני תלתנים. לרוע מזלו, גם לדוואן יש מפלצת, עם זוג ופלאש דרו. דוואן מהמר 43,000, וג'י, עם הזוג האמצעי שלו, דוחף אול אין. לכאורה, זהו מהלך טוב, מול היד שיש לדוואן במקרה. למעשה, טוני ג'י פשוט פגע בזוג וקיווה שלדוואן אין כלום. הוא יודע שאם דוואן משווה אותו הוא כנראה לא טוב; במקביל, אם דוואן פורש אז כנראה שג'י הוריד אותו מכלום ושום דבר, והיה עדיף לו רק להשוות ולתת לדוואן להמשיך לבלף. למזלו של טוני ג'י, הוא פגע בפלופ. לרוב היד הזאת מסתיימת בפלופ שמפספס את היד של טוני, ופולד מבאס שלו; למזלו הטוב יותר, הוא גם נמצא מול יד שהוא במצב די סביר מולה. דוואן משווה את הדחיפה, כמובן, אך טוני מנצח את היד, כשהטרן מביא 3 והריבר K.

   אין תמונה (מערכת וואלה! , צילום מסך)

   טוני ג'י מנצח את היד, עם המשחק הפאסיבי שלו פרה פלופ, והמהלך הדי מיואש של הדחיפה שלו פוסט. שחקנים לא מנוסים יתייחסו ליד הזאת כיד טובה של האוסטרלי המופרע. אני קורא אותה כתגובה גרועה למשחק האגרסיבי והמצוין של דוואן: טוני השווה עם יד גרועה, קיווה לפגוע בפלופ, פגע ועדיין לא ידע מה לעשות מול האגרסיביות של דוואן. הוא דחף בחוסר אונים, כשהוא למעשה הופך את הזוג השני שלו לבלוף (הרי הוא לא קיווה לקבל קול), וניצח את היד כשהוא מול אחת הידיים היחידות בטווח ההשוואה של דוואן שהוא רץ טוב מולן. אם לדוואן יש שם "יד אמיתית" כמו קינגים או אסים, משחק כזה לא יוביל את טוני ג'י לשום מקום, והוא היה מכניס את הכסף כאנדרדוג ענק. גם מול האוויר שיכול להיות לדוואן ביד הרבה פעמים, טוני ג'י שיחק גרוע. התוצאה אמנם מעידה על "קריאה מצוינת", אבל בחינה של הליך קבלת ההחלטות מבלי להיות ריזולט אוריינטד, מול טווח הידיים המשוער של היריב, ומול חוזקת היד של טוני, מראה שזו פשוט יד כבשית ממעלה ראשונה. וכמובן, בפוקר כמו בפוקר, מזל או שונות או איך שלא נקרא לזה, הרבה פעמים הכבש הוא זה שייקח את הכסף; למזלם של המעטים שכן יודעים לשחק, לאורך זמן, הוא פשוט יתרום אותו בחזרה.

   אין תמונה (מערכת וואלה! , צילום מסך)

   עוד בוואלה! גבר:

   פליפ פלופ: מדור הפוקר שאף פארטייה לא מתחילה בלעדיו

   ספיריטס: הגיבור הקולנועי שהיה גיבור גדול גם בחיים

   נשות הכדורגלנים: הבלונדה שסובבה את האליל של נבחרת יוון