פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פליפ פלופ: הירו פאקינג קול

   לכולם יש סיפורי הירו קול סטנדרטיים, אבל יש הירו קולים מדהימים באמת, כאלה שרק שומעים עליהם באגדות. השוואות כאלו לא קורות כל יום, אבל היום הבאנו לכם משהו מיוחד

   יש הירו קול ויש הירו קול. יש להשוות פלופ, טרן וריבר עם זוג אמצעי ולקחת ליריב שלך קופת ענק; יש להשוות רייז בריבר עם זוגות כשיש צבע על הלוח ולגלות שצדקת. אלו הירו קולים סטנדרטיים, אבל ההירו קולים המדהימים באמת הם אלו שרק שומעים עליהם בסיפורים. סטו אונגר האגדי, אחד משחקני הפוקר הטובים אי פעם (ונרקומן בקנה מידה בינלאומי), התפרסם אחרי שהשווה בטורניר WSOP עם 10 בגובה, ולקח קופת ענק (מדובר בטרום עידן הטלוויזיה, כך שקליפ של היד הזאת אין בנמצא בשום מקום). השוואות כאלו לא קורות כל יום, אבל היום, ובכן, הבאנו לכם משהו מיוחד. באמת מיוחד.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   (צילום מסך: מתוך יוטיוב)

   היד לקוחה מטורניר מסבב ה-EPT. השולחן מתקפל עד לג'וזפה פנטלאו, מקצוען גרמני. פנטאלו עושה רייז ל-165,000 (כשהבליינדים 40,000-80,000) עם J-8 אוף סוט. הסמול בליינד פורש, ומהביג בליינד חזוס ליזאנו משווה עם J-10 לב. הפלופ מפספס את שני השחקנים: Q-6-2 עם שני תלתנים. ליזאנו נותן צ'ק, ופנטלאו מוותר על הימור המשך, ומצ'קצ'ק מאחורה. הטרן הוא Q תלתן, וליזאנו, שמבין שלפנטלאו אין יד חזקה במיוחד (אחרת היה מהמר את הפלופ), מהמר 230,000. פנטאלו, שלא מתכנן לוותר על היד, משווה מתוך מחשבה לקחת את היד בריבר.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   (צילום מסך: מתוך יוטיוב)

   הריבר הוא 2 לב., ולשני השחקנים יש את אותה היד, זוגות Q-2 עם קיקר J. ליזאנו מהמר די מהר ולא גבוה במיוחד, 330,000. פנטלאו לא מהסס וממשיך עם התוכנית שלו: הוא עושה רייז מהיר ל-790,000. במצב כזה ליזאנו אמור לזרוק את היד שלו: הוא עומד מול רייז בריבר, כשיש לו רק ילד בגובה. העניין הוא שפנטלאו לא מייצג יותר מדי: אם הייתה לו ריצה לצבע או מלכה, הוא כנראה היה מהמר את הפלופ או עושה רייז בטרן. למעשה, היד היחידה האפשרית שיכולה להיות לפנטלאו ומנצחת את ליזאנו, היא מלך בגובה שפנטלאו מבלף איתה, למרות שזו היד הכי טובה. אך אלו הנחות מוצלחות מול המקלדת: במבחן המציאות, זהו פולד אוטומטי ברוב המוחלט של המקרים.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   (צילום מסך: מתוך יוטיוב)

   אבל זה לא הרוב המוחלט של המקרים, אלא היוצא מהכלל. ליזאנו משווה, וזוכה למתנה משמיים: פנטלאו, שלא יכול לדמיין שקיבל עכשיו השוואה מ-J בגובה, זורק את היד למאק, וליזאנו מנצח את הקופה. שתי פנטזיות פוקר המוגשמות ביד אחת: גם השוואה חולנית לחלוטין וגאונית לגמרי עם J בגובה אחרי רייז בריבר; וגם יד שבה היריב זורק למאק את היד (חצי) המנצחת. המהירות שבה ליזאנו השווה את הרייז של פנטאלו בריבר מעידה כל כך שהוא ידע בדיוק מה הוא עושה. גאונות פוקר אמיתית, ויד נדירה לחלוטין.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   (צילום מסך: מתוך יוטיוב)

   עוד בוואלה! גבר:

   פליפ פלופ: מדור הפוקר שאף פארטייה לא מתחילה בלעדיו