פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   אלינוריגבי: שבעה חטאים

   יום כיפור הוא זמן מצוין לענות את נפשך הסוררת ולהכות על חטאים שחטאת לפניה. כן, גם לפה היא הגיעה עם הטענות שלה, אבל לפחות אלינור מנסה לעזור. אז ככה תהיה טוב, חוטא קטן שלנו

   אלינוריגבי (ספק 500 , אלינור שריקי)

   יום כיפור הגיע ואיתו המנהג החביב והמוכר - לשבת רעבים וצמאים בחושך תוך חשיבה אינטנסיבית על חטאינו הרבים מספור. כל עניין החטאים הזה גדול ומגוון מספיק בכדי שניתן לגיטימציה להרחיב בנושא. למשל, לקחת את הסרט הגדול של דייויד פינצ'ר, "שבעה חטאים", ולתת לו אינטרפרטציה אישית למה שאתם עושים בתוך מערכת יחסים. וכשאני אומרת אתם, גברים יקרים, אני מתכוונת אליכם. אמנם מדובר בסרט אמריקאי שעוסק בחטאים לפי הברית החדשה והנצרות, אבל אל תהיו קטנוניים. זה חטא.

   גרגרנות

   אלא אם חברה שלכם עומדת לנפוח את נשמתה אל תוך קערת ספגטי, לעולם, אבל לעולם! אל תנזפו בה שהיא אוכלת יותר מדי. אתם מבינים, זה פוגע בציפור נפשנו, וציפור נפשנו לא אוהבת שאומרים לה כמה לאכול. אם היא אוהבת לנשנש מבוקר עד ערב זה לא אומר שהיא שמנמנה, זה אומר שהיא מדושנת עונג. כבדו את הציפור.

   אלינוריגבי (ספק 500 , אלינור שריקי)

   חמדנות

   לעולם אל תחמדו את חברותיה (גם אחת מהן זו אחת יותר מדי) של בת זוגכם. אפשר להבין ולקבל סיטואציה שבה אתה עלול למצוא עצמך לבד בחדר עם חברה ממש לוהטת, שבמקרה גם מאוד אינטיליגנטית, מצחיקה, בקיאה בכדורגל, חובבת מד"ב, גיימרית, מתופפת לעת מצוא ומבדילה בין סוגי וויסקי רק באמצעות הנחיר השמאלי - עליך לזכור, גם סטייק הופך מתישהו לפרוסת שוקולד (א.גולן). יש לה פגמים שאינך רואה ולפחות לאילו של חברה שלך אתה כבר רגיל. לפלרטט בקטנה ובידידות זה חמוד ולא מזיק, אבל אל תהרוס מסיבה טובה כי חמדת צ'ייסר אחד יותר מדי. או משהו כזה.

   עצלות

   אל תתעצלו לקום יותר מוקדם מאתנו בבוקר יום שבת, לשים מכונה, לעשות כלים, לנקות את החינגה מאתמול ולהביא לנו קפה טוב עם ארוחת בוקר למיטה. אל תחכו שאנחנו נעשה את זה, תנו לנו השראה ותזכו בגמילות חסדים, פדלאות.

   אלינוריגבי (ספק 500 , אלינור שריקי)

   תאוות בשרים

   אוקיי, פה זה עלול להיות קצת טריקי. אם אתם מודעים לחשיבותה של תאוות בשרים (כשהיא מופנית רק לחברה שלכם), המשיכו כך, אתם עושים עבודה יפה. אם לא, החטא הזה מתייחס אליכם, גברים משוללי יכולת להבין עד כמה זוגיות ללא ערימות של סקס עסיסי היא זוגיות שלוקה בחסר. כמובן שבכדי שהטנגו הסוער הזה יהיה מסונכרן כראוי צריך שניים עם חשק מיני דומה, הסכמה ונכונות. אם הוא לא, פשוט דברו על זה. ואז תעשו מין.

   גאוותנות

   הערכה עצמית וקצת גאווה זה חשוב וסקסי, אבל אל תהיה פוץ. וותר על התנשאות וביקורת יהירה ואם אפשר, תפסיק להצביע עליה ולהשתין מצחוק בכל פעם שהיא הוגה לא נכון שם של שחקן זר באיזה ענף ספורט שרק אתה ועוד שלושה אנשים מכירים.

   אלינוריגבי (ספק 500 , אלינור שריקי)

   קנאה

   לא לקנא, זה החטא האמתי. אין דבר יותר מרגיז מבן זוג שיהיה אדיש אלייך לחלוטין גם אם תחזרי הביתה צולעת במחוך אדום (שלא לבשת כשיצאת מהבית), מלווה שלושה חברים חדשים ועם אף "מקומח". אני ממש לא אומרת שאתם צריכים לשים לנו צמיד חשמלי עם GPS על הרגל, אבל קצת קנאה מעודנת זה תמיד חינני ומוסיף עניין. אבל לא להגזים לכיוון השני, סייקוז.

   זעם

   אנחנו זועמות לפעמים. חבקו את הזעם, לכו איתו. זה עדיף מללכת איתו ראש בראש. אם הזעם מתפרץ, כנראה שיש לנו סיבה טובה, וכן, גם מחזור זו לגמרי סיבה טובה. אל תנסו להוכיח אותנו בדברי היגיון ואל תתעלמו - זה מזעים אפילו יותר. קבלו את הזעם שלנו, נקבל את שלכם. אולי.

   בראד פיט עם מורגן פרימן בסרט "שבעה חטאים" (imdb)
   בראד פיט ומורגן פרימן, מתוך "שבעה חטאים" (צילום: IMDB)

   עוד בוואלה! גבר:

   אלינוריגבי: הגברת הראשונה של וואלה! גבר פותחת אתכם הכל