פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   אלינוריגבי: ראש, זנב - אותה מהפכה

   אם כבר ימים נוראים, חגים וכל זה קבלו אסופת טיפים לשנה החדשה, שתחסוך מכם כמה בקשות סליחה ביום הכיפורים הבא. אותם דווקא כן מומלץ לנסות בבית

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   אתם יכולים להפסיק להתגעגע, החגים כבר כאן. חלקכם התגעגע באמת וחלקכם כנראה בחר בנימה הצינית. זה כמה שנים שכבר אין לי סנטימנטים מיוחדים לחגים. בלי להעליב את רגשותיו הדתיים של אף אחד, עבורי אלה בסך הכל מאורעות משפחתיים חביבים, עמוסים לעייפה בסעודות מושקעות מהרגיל שהמנה העיקרית בהן היא משפחה - הרבה רעש, ביקורת, לחץ, בלבולי מוח, צחוק ולפעמים גם בכי. אין לי ציפיות מרצף החודשים הבאים, להלן ייקראו "השנה החדשה", שבאמת יהיו מתוקים מדבש משום שככה כולם איחלו לי, על אף שזו בהחלט שאיפה ראויה. לא ריאלית, אבל ראויה.

   ברור שזו ברכה שגורה עם כוונות טובות, אבל בסופו של דבר היא אומרת דבר אחד: להמשיך לנסות. לנסות לשפר, לנסות לשמוח, לנסות לגדול, לנסות לחיות הכי טוב שאפשר במסגרת המציאות. ראש השנה הוא תזכורת עבורנו להמשיך לשאוף ולשפר את עצמנו ואת הסביבה שלנו בלי להתייאש או לוותר, יום כיפור אמור להזכיר לנו לשמן את הצד הסלחני והסבלני באישיות שלנו וסוכות הוא ההזדמנות שלי לבקר לפחות פעם אחת בסוכה שאבא שלי בונה בחצר כל שנה כדי שיהיה מבסוט.

   אפרופו ראש השנה, אנשים מאחלים לעצמם הרבה דברים לגיטימיים לשנה החדשה: להפסיק לבזבז את כספם ובריאותם על סיגריות, לטוס יותר לחו"ל, להרוויח עוד כסף כדי לטוס יותר לחו"ל, למצוא זוגיות ולהתחתן, להביא ילדים, שהילדים כבר יתחתנו, לקנות בית (האופטימיים בינינו), לצאת לפנסיה ארוכה (האופטימיים יותר) ובאופן כללי, נהרות של בריאות, אושר ונצנצים. את הברכות האלה אני עוד יכולה להבין, אבל את "שתהיו לראש ולא לזנב", למשל, נשגב מבינתי לפצח.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   אני באמת מנסה להבין - אם ממש סבבה לכם בזנב ואתם עושים שם חיל, אתם עדיין צריכים להתבאס שאתם לא בראש? התפקיד של הזנבות הוא לקנא באלה שמוגדרים כראש? מי הוא זה ששופט מי מקבל דימוי של ראש ומי של זנב? יש זנבות, ויש ראשים, תמיד יהיו. אי אפשר שכולם יהיו ראש (או זנב, דא) וכדאי שכולם ילמדו להיות מבסוטים ולקבל את מה שהם. אחד מהתחביבים שלי, הוא לברך את יושבי השולחן ב: "תהיו לראש או לזנב, מה שעושה לכם טוב", למורת רוחו המופגנת של אבא שלי.

   באופן טבעי, אני נאלצת להמשיך לכיוון יום כיפור, הידוע לשמצה. תשמעו, לפני הכל, יש ביום כיפור משהו נורא פולני עם כל ה"לשבת בחושך הזה". בכלל, לדעת שאתם אמורים להתנהל בסבבה ולחיות רגיל בתקופה שנקראת "הימים הנוראים" זה לא מעודד בשום צורה. לא יכלו פשוט לקרוא לזה "ימים של האבסה ואז דיאטה"?

   מאוד כיבדתי ואפילו אהבתי את יום כיפור בילדותי. יראתי ממנו, האמנתי. אני כבר מזמן לא הילדה המאמינה הזו אבל עדיין יש בי משיכה מסוימת לקונספט הזה של ניקוי וטיהור. אולי זו קריאת התיגר הזו על כוח הרצון. לא נעים להגיד אבל זה קצת כמו התערבות - בוא נראה אם אתם יכולים לשבת יומיים בחושך, בלי לשתות או לאכול, בלי לשמוע מוזיקה, כשאתם נוברים בכל הדברים המרושעים שעוללתם לבנות ובני המין השני ובלי להיכנס לפייסבוק. כמובן שאם נכנעים להפצרותיה של אמא והולכים לבית הכנסת להתפלל ולשמוע שופר זה כבר באמת קיום מלא של הציווי "ועיניתם את נפשותיכם".

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   אז אם כבר כפרה ומחילה, אני רוצה לתת לכם, גברים יקרים - כמחווה של רצון טוב וכדי להרגיש טוב עם עצמי בימים הנוראים - אסופת טיפים לשנה החדשה, שתחסוך מכם כמה בקשות סליחה בכיפור הבא:

   אם אתם יוצאים לדייט עם מישהי שמחפשת קשר רציני ואתם כבר יודעים שזה לא זה, אל תשלו אותה ותגרמו לה להרגיש הפוך רק כדי שהיא תחלוק אתכם מיטה בלילה. אל תפלרטטו עם מישהי רק כדי להשיג את הטלפון של חברה שלה. אל תלכו למרכז לאמנות הפיתוי. אם הלכתם בטעות, אל תיישמו את הטיפים שקיבלתם שם, אנחנו ממש לא אוהבות שמעליבים אותנו. אל תשקרו לנו, אנחנו מעדיפות לשמוע משהו מכאיב מאשר לגלות שיצאנו שנתיים עם ד"ר ג'קיל ומר הייד. אה, ואל תבגדו. אם זו לא מערכת יחסים פתוחה ואתה לא פרה, אין לך מה לחפש בשדות זרים. שתהיה לנו שנה מגניבה, זנבות וראשים שלי.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   עוד בוואלה! גבר:

   אלינוריגבי: הגברת הראשונה של וואלה! גבר פותחת אתכם הכל

   גיבור ישראל: האיש שאתם והמדינה חייבים לו כל כך הרבה

   חלק אחרון וחגיגי - שחקניות הפורנו הכי לוהטות בעולם