פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   אלינוריגבי: לייק לקישקעס

   כולנו מחפשים יחס ברשתות חברתיות. לייק בפייסבוק, ריטווט בטוויטר ומי יודע במה עוד אתם משתמשים. אבל אלינור מכורה לחשיפה והיא שופכת את המעיים, לא רק פה. יש לזה מחיר

   אלינוריגבי (ספק 500 , אלינור שריקי)

   נפתח בווידוי: אני מכורה לחשיפה. לא מהסוג של פרסום ותהילה, אלא חשיפה של הנפש. של הקרביים. אני פותחת טוויטר (כשאני שיכורה נורא, גם את פייסבוק) וכותבת כאילו אני מדברת לחבר הכי טוב שלי. ככה אני, שופכת את הלב בבלוג, כותבת את החיים שלי בטור אישי, מעלה תמונות של הנפש לאינסטגרם, כאילו רק אני שם. ואולי זה חלק מהעניין, לכתוב בלי מחויבות ובלי לדעת מי קורא. חכם סיני אמר, או שאולי היה זה משפט מאיזה סרט: לפעמים הכי קל לפתוח את הלב מול זר מוחלט. כנראה שלזה התמכרתי.

   הבנתי את זה רק בשנים האחרונות, כשהאינטרנט פתח בפניי את האופציה הממכרת לשתף את העולם בתחושותיי, בכל רגע נתון. מעבר לזה שהאינטרנט והרשתות החברתיות הן חלק אינטגרלי מכל היבט בחיי, גיליתי שאני חייבת לשתף. החל בתנועות מעיים וכלה ברגשות כמוסים וכאבי לב. הגילוי היותר מרעיש היה, שזה מצליח לעורר הזדהות באנשים ואפילו מצחיק אותם לפרקים. היו גם כאלה שזה לא תמיד הצחיק אותם או היה להם נוח. בני הזוג שלי, למשל.

   אני עדיין לא יודעת בדיוק מה זה גרם להם להרגיש, כי טרם הייתי בצד השני של המתרס. אני יכולה רק לנחש שרוב הזמן הם קיבלו את זה בהבנה, אולי בחלק מהזמן אפילו השתעשעו מהעניין, אבל אין לי ספק שהיו גם רגעים מביכים או מקוממים. למשל, הפעם ההיא שהחלטתי להתפייט בפייסבוק ולשפוך בליל לא ברור של רגשות בחסות שני ליטר בירה, מה שהיה די מביך עבור בן הזוג שלי באותו זמן.

   אלינוריגבי (ספק 500 , אלינור שריקי)

   בעצם הייתה גם הפעם ההיא שצייצתי בטוויטר בלהט של עצב וכעס מה אני חושבת על אחד האקסים שלי, או יותר נכון על הסקס ש(לא) היה לנו. שכחתי לעצור רגע ולחשוב אם זה עלול להגיע אליו ומה יקרה אם כן? ובכן, גיליתי תוך כמה דקות, כשנשלח אליי מייל זועם ופגוע, ובצדק. עשיתי כמה טעויות איומות, אני מודה. אני לא מנסה לייפות את זה. מחקתי את הציוץ הפוגעני (והוספתי כמה ציוצי נאצה למלשינים) והתנצלתי מעמקי נשמתי. המקרה הזה לימד אותי לסנן יותר טוב את התפרצויות הרגש הדיגיטליות שלי, אבל עדיין לא למדתי איך להפסיק להשתכר.

   אם אתם שואלים את עצמכם למה אני עושה את זה ועונים לעצמכם שאני סתם צומי, חשוב לי לציין שזה לא מדויק. כולם אוהבים יחס, במיוחד בעידן הזה של אורגיות מילוליות ואינטראקציה בלתי פוסקת, אבל אצלי העניין העיקרי היה תמיכה ברגעים בלתי נסבלים ומקום לפורקן טוטאלי. לא אגזים אם אומר שתגובות חמות ואכפתיות של אנשים, ברגעים שהייתי הכי זקוקה להן, שינו לי את החיים. ועם כמה שאני מחבבת ציניות אני אומרת את זה בלי טיפה ממנה.

   לילות שלמים העברתי בשיחות נפש עם אנשים שאני לא מכירה אבל כאלה שהזדהו עם מה שכתבתי וכאבו יחד איתי. אנשים שהיו בתהום שלי בעבר והיו מספיק אכפתיים ורגישים לזרוק לי חבל מבחוץ. חלקם אפילו הפכו לחברים טובים במציאות. חברים שמקבלים את השריטה שלי לחשוף ולשתף ולחוות סוגה עילית של אינטראקציה, כי הם מכירים את זה מקרוב. אז מסתבר שזה קצת ממכר. לא רק לכאוב עם אנשים, אלא גם להצחיק אותם ולצחוק מהם.

   אלינוריגבי (ספק 500 , אלינור שריקי)

   בדיעבד, אני חושבת שכבר הגעתי לשיא שלי די מזמן ועכשיו אני מתאזנת תוך כדי גלישה איטית למטה. אחרי הכל, כמה אפשר למתוח גבולות? כמה אפשר להקיא על המקלדת ולראות מה יקרה? כבר ניצלתי לעייפה את מלאי הטעויות שלי (אני מקווה), הבכתי בני זוג ואפילו פגעתי בהם. עדיין, אני לא מוכנה להתעלם מזה שזוגיות ברשתות חברתיות יכולה להיות גם כיף לא נורמלי. לשים לחבר שלי על הקיר בפייסבוק שיר מיוטיוב על הבוקר, שמלווה בבדיחה פרטית או להתפלפל אתו בתגובות על סטטוסים של חברים זה נהדר ומרגש ומי שיגיד לכם אחרת הוא מלפפון חמוץ.

   אבל מאחר ואני מקרה קצת מורכב זה לא נגמר שם. במסע החתחתים שלי ברשת איבדתי חברים, הטיחו בי עלבונות, הטחתי חזרה, חשפתי דברים שלא הייתי צריכה, עוררתי פרובוקציות - לא חסר אקשן בטלנובלה סוחטת הדמעות והחיוכים הזאת שנקראת רשתות חברתיות. וגם אם יש דברים שהייתי רוצה לשכוח, האינטרנט זוכר הכל.

   אם פעם לא הייתי חושבת פעמיים לפני שהנחתי את הקרביים שלי חשופים מול כולם, היום אני בודקת שזה לא מטפטף ולא מלכלך אף אחד. מצד שני, יש דבר אחד שאני מאוד מקפידה להזכיר לי לעצמי מדי יום: זאת אני. שמה עצמי על המגש שלכם, חשופה ועירומה, בלי לרטש פגמים. מצחיקה לפעמים, מעצבנת, ילדותית, מעניינת, דוחה ומרגשת, בדרך כלל. מסתבר שהרבה אנשים אוהבים אותי בדיוק ככה. ומי שזה לא בא לו טוב, שיעשה "לוג אאוט".

   אלינוריגבי (ספק 500 , אלינור שריקי)

   עוד בוואלה! גבר:

   אלינוריגבי: הגברת הראשונה של וואלה! גבר פותחת אתכם הכול

   השאפות של חוף אכדיה בהרצליה

   18 פלוס: כל החלקים של פרויקט שחקניות הפורנו הלוהטות בעולם