פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   אלינוריגבי: שלושה וחצי בדירה אחת

   יש כמה דברים שמפריעים בהתנגשות בין דירת שותפים ל"אורח קבוע": קודם כל סקס, כלומר קירות קרטון דקים במיוחד, העניין הזה שצריך להתלבש לכל מקום ושותפה חברותית מדי

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   אני בת 31 וגרה עם עוד שתי שותפות. נכון, זה קצת עלוב, וחרף העובדה שנשבעתי לא לגור עוד לעולם עם שותפות (או שותפים), לא הייתה לי הרבה ברירה ועשיתי את זה. קודם לכן, גרתי באותו בית עם מי שהחליט לפרק את הזוגיות ומאותו הרגע הטראומתי של "אנחנו צריכים לדבר" כבר חלפו שבועיים והייתי נחושה להימלט משם בעור שיניי. כך קרה שכנגד כל העקרונות שלי, עברתי לגור עם עוד שתי בנות - תורנויות ניקוי, מדפים נפרדים במקרר, המון שיערות באמבטיה, אינסוף כלים בכיור (כולם שלי) וכל היוצא בזה. מעבר לחוסר הפרטיות, יש גם תחושה תמידית כזו שזה לא באמת שלך. לא לגמרי בית. לכל אחת יש כאן את הטריטוריה שלה שאותה היא קישטה ואכלסה בחפצים אישיים והשאר מאוד מעורפל ולא ברור. ואם שלוש בנות בבית לא נשמע לכם מספיק, בן הזוג שלי הצטרף לא מזמן כחצי דייר נוסף - רבע על זה שהוא מגיע לישון אצלי כמעט כל לילה ועוד רבע על זה שהוא דואג לאיכות החיים והניקון בבית יותר משלושתנו ביחד. סוג של מבוגר אחראי.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   במקרה שלי, הדברים די זורמים על מי מנוחות, אבל בדרך כלל זו סיטואציה קטסטרופלית. דמיינו את המצב ההפוך: אתם שלושה גברים בדירה אחת, ולפתע מצטרפת אורחת קבועה. אחד השותפים החליט למצוא אהבה ללא התראה ובמסגרת הסטטוס החדש, גם אתם צריכים לראות את "גברת חברה" כל ערב, שלא לומר, כל הזמן. בבוקר בדרך למקלחת, בערב אחרי העבודה, בסופי השבוע - לאורך כל סוף השבוע ולפעמים, היא שם גם כשאתה לא. למעשה, אתה הוא זה שכבר לא לגמרי בטוח אם הבית הזה שלו. להימעך חצי עירום ולגרבץ בהנאה בסלון כבר מתחיל להרגיש פחות בנוח, מדף האמבטיה נתפס כולו על ידי מגוון תמרוקים ובקבוקים צבעוניים לא מזוהים, אתם יוצאים מהמקלחת כשאתם מריחים כמו סלט פירות ובבוקר, אחרי שחיכיתם שעה שהאמבטיה תתפנה, אתם מגלים שצחצחתם שיניים במברשת הלא נכונה מתוך החמש שפתאום צצו שם. זה במקרה הטוב, במקרה הרע אתם מתייאשים והולכים לעבודה עטורים בשרידי שינה ובבושת פנים.

   יש כמה דברים שמפריעים לי בהתנגשות שבין דירת שותפים לבין האוקסימורון הזה – "אורח קבוע". נתחיל עם סקס. הו, קירות קרטון דקים שאפשר לשמוע דרכם מחשבות, ושמאלצים אותי לגנוח בשפת הסימנים, ארורים תהיו. מה לעשות, טרם ניחנתי ביכולת לשתף את תרחישי חדר המיטות שלי עם שותפות לדירה או עם יתר השכונה ולהרגיש עם זה סבבה.

   שנית, בהמשך ישיר לסעיף הראשון, זה העניין הזה שצריך להתלבש לכל מקום, למען השם. להביא מים, ללכת לשירותים, להביא משהו לנשנש, להתקלח. בין החדר שלי לכל הדברים שאני צריכה מפריד מסדרון כה ארוך ואינסופי שלא היה מופרך לשכור עבורו קלנועית. ללכת חצי עירומה לאורכו אומר להסתכן בהיתקלות עם השותפות או אנשים שנמצאים בבית באותו רגע באופן כללי.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   בעיה נוספת ואחרונה, גם בהמשך ישיר לסעיפים הקודמים, היא שותפה חברותית מדי. להיות חברותי מדי, מעורב וצמא לאינטראקציה זה טוב, בתרבויות מסוימות (שאיני מכירה), אבל כשהשותפה שלי פותחת את דלת החדר שלי במפתיע ומנהלת שיחה עם שני אנשים עירומים זו כבר עבירה פלילית שדינה עשר מלקות עם תרבד במטבח.

   כל הרשימה הנ"ל, ועוד לא הגענו אפילו לדברים שבטח מבאסים את בן הזוג בזה שחברה שלו גרה במיני קומונה. למשל, הייתה את הפעם ההיא, עוד לפני שעלינו לשלב "קבלת המפתח" ביחסים, שהשותפה נעלה אותו בבית לתקופה של יום, בערך. זה היה ממש מצחיק בעשר השניות הראשונות.

   אם חייתם אי פעם בדירות שותפים אין ספק שלפחות חלק מהדברים הללו מוכרים לכם עד כאב, וגם אתם תסכימו שיותר מרגיז להיות השותף הרווק היחיד בכל הסיפור הזה. זה שהשקיע והביא לדירה את כל הנדוניה שאמא דחפה לו בארגזים, רק כדי שאת כלי החרסינה המעוטרים, הוא ימצא כשהם מטונפים בכיור, בתום ארוחת הערב הזוגית של השותף וזוגתו החדשה.

   העניין הוא, שהדינמיקה משתנה מאוד מדירת שותפים אחת לאחרת. יש דירות שתמצאו בהן אנשים שקפצו להגיד היי ונשארו שבוע, דירות של שלושה שותפים שמאכלסות דרך קבע חמישה, דירות של שני שותפים שכמישהו נשאר ללילה מבקשים ממנו השתתפות בשכר דירה ובחשבון החשמל ודירות שעושים בהן סקס בשפת הסימנים. מקווה שבגיל 32 כבר יהיה לי בית.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   עוד בוואלה! גבר:

   אלינוריגבי: הפירסט ליידי של וואלה! גבר פותחת איתכם הכל

   חיים של אבא: פתאום יש לך גבר-גבר בבית וזה לא אתה

   שחקניות הפורנו הכי לוהטות בעולם - חלק 8