פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פליפ פלופ: הרחובות כולם שלו

   בפוקר ישנו קו דק בין יעילות אגרסיבית לאובדנות אידיוטית. אחת הדרכים השכיחות לאיבוד סטק היא הטריפל בארל בלוף: לבלף, ברצף פלופ, טרן וריבר. כן, זה הכוח של אגרסיביות

   בפוקר ישנו קו דק בין יעילות אגרסיבית לאובדנות אידיוטית. למעשה, בהיסטוריית הידיים של כל שחקן טוב, ישנם די הרבה אירועים בהם השחקן זורק ארגזים של כסף אל איזה בורד רנדומלי, כשהוא מחזיק כלום ושום דבר ביד. אחת הדרכים השכיחות לאיבוד סטק היא הטריפל בארל בלוף: לבלף, ברצף, שלושה רחובות: פלופ, טרן וריבר. במקרים רבים זה מהלך הכרחי ורווחי. בגלל שהלחץ שאתה מפעיל יכול לגרום לשחקן שמולך לזרוק את היד; בגלל שאחרי שהראית בלוף שכזה, השחקן שמולך ישלם לך בפעם הבאה, כשתהיה מלא; ובגלל שברגע שאנשים רואים שאתה מסוגל לזרוק ערימה אחרי ערימה, ולשים עליהם את הלחץ בכל רחוב ורחוב, הם יחששו להיכנס איתך לידיים עם קלפים גבוליים. כן, זה הכוח של אגרסיביות.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   היד שהבאנו היום היא דוגמה מוצלחת לטריפל בארל בלוף: לחץ, לחץ ועוד קצת לחץ. ג'ייק קודי, בהדס אפ מול תיאודור קאראבה (בטורניר מסבב ה-EPT), מקצוען אנגלי ושחקן מצוין, עושה רייז מהכפתור, (אנחנו לא רואים את הקלפים שלו בתחילת היד) ל-560,000. קאראבה משווה מהביג בליינד, עם 10-K לב. עד כה הכול סטנדרטי (שימו לב לרייז הגבוה של קודי: הבליינדים הם 100,000-200,000 והוא עושה את זה 560,000. פעם הימור בגודל כזה היה מקובל, היום התיאוריות המתקדמות של הפוקר גורסות שצריך, בטורנירים, לעשות רייזים הרבה יותר קטנים לפני הפלופ). הפלופ נופל J-10-5 עם שני תלתנים. קודי ממשיך עם הימור של 580,000, וקאראבה משווה. הטרן הוא בלנק מוחלט, 6 עלה. קאראבה בצ'ק וקודי מהמר שוב, הפעם 1,320,000. קאראבה, אחרי מחשבה קצרה, מחליט להשוות גם הפעם עם זוג שני.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   הריבר הוא 9 לב, קלף שמשלים כמה סטרייטים, אבל עדיין לא הקלף הכי גרוע שיכול היה להגיע. קאראבה בצ'ק נוסף, וקודי הולך על הטריפל בארל: מהמר 2,440,000 לתוך קופה של כמעט 5,000,000. קאראבה, עם הזוג השני שלו, זורק את היד וקודי הופך 4-7 יהלום. בלוף מוחלט, בלי שום חלק מהפלופ, הטרן או הריבר. קאראבה שיחק את היד בצורה הכי פחות רווחית: הכניס ארגזים של כסף וזרק בלי לראות את היד של היריב. קודי, שהבין את חוזק היד של יריבו, הרוויח גם את הצ'יפים של קופת הענק, וגם את הזכות להראות בלוף משוגע, ולהיכנס לראש של יריבו. לא פלא שמספר ידיים לאחר מכן קאראבה, שהיה צ'יפ לידר בתחילת היד, הפסיד לקודי את ההדס אפ. בכמה כסף מדובר? ובכן, על הזכייה שלו במקום הראשון בטורניר הזה הרוויח ג'ייק קודי קצת מעל 850,000 דולר, הרבה בגלל הבלוף המיומן הזה.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   עוד בוואלה! גבר:

   פליפ פלופ: מדור הפוקר שאף פארטייה לא מושלמת בלעדיו

   ספיריטס: חייו ומותו של הישראלי ששינה את המוזיקה העולמית

   אשת הכדורגלן הלוהטת שנזרקה מריאליטי אחרי שבוע