פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   מעושרים: משפחה בהפרעה

   גם אחרי שרוברט "וודי" ג'ונסון עזב את חברת הענק המשפחתית, המורשת רדפה אחריו: שרשרת טרגדיות, מקרי מוות וקרבות ירושה. את הנחמה מצא כבעלים של הניו יורק ג'טס, אל תדאגו לו

   וודי ג'ונסון (GettyImages)

   תעודת זהות

   רוברט ווד (וודי) ג'ונסון הרביעי, 66, הוא נצר לשושלת ג'ונסון המפוארת. סבא רבא שלו היה רוברט ווד ג'ונסון הראשון, שהקים את ג'ונסון אנד ג'ונסון, חברת התרופות והתמרוקים הענקית. וודי עבד בחברה במשך תקופה, החליט לעזוב את העסק המשפחתי ולצאת לדרך חדשה, אבל המורשת של המשפחה רדפה אחריו. כמו רבים מבני משפחתו, גם הוא סבל משרשרת ארוכה של טרגדיות, מקרי מוות וקרבות ירושה שהתחוללו לעין הציבור, ולא במקרה בספר שפורסם לאחרונה הג'ונסונים הוגדרו בתור "המשפחה הכי לא מתפקדת ב-Fortune 500". כיום "וודי" הוא הבעלים של קבוצת הפוטבול ניו יורק ג'טס, ששווה מעל למיליארד דולר.

   מצב עו"ש

   ג'ונסון אנד ג'ונסון, תאגיד בינלאומי עצום, מייצר ומשווק תרופות, תמרוקים, מכשור רפואי ועוד. החברה הוקמה ב-1887 על יד שלושה אחים למשפחת ג'ונסון, והפכה מהר מאוד להצלחה כבירה בזכות מוצרים על זמניים כמו פלסטרים, טאלק לתינוקות ושמן תינוקות. החברה, שנהנית ממכירות שנתיות של 65 מיליארד דולר ושוויה מוערך ב-221 מיליארד דולר, הייתה בבעלות המשפחה במשך דורות ארוכים, מה שהפך את וודי למיליארדר מיום היוולדו. כיום הונו האישי מוערך ב-3.5 מיליארד דולר.

   וודי ג'ונסון (GettyImages)

   מדד השקשוקה

   הוא נולד בניו ברנסוויק, ניו ג'רזי. אחרי שהשלים את לימודיו באוניברסיטת אריזונה, הצטרף ל"עסק המשפחתי" בניסיון להשתלב וללמוד את עולם העסקים, אבל עזב מהר מהצפוי, והקים קבוצת השקעות משלו. כשהוא נהנה מגב כלכלי והון עצום, הוא הצליח להרחיב את עסקיו, בעיקר בעזרת עסקאות נדל"ן בקליפורניה וחברות כבלים. החל משנות ה-80 הוא היו"ר והמנכ"ל של חברת האחזקות "Johnson Company", שמרכזת את עסקיו.

   בשנת 2000 הוא ביצע את העסקה הגדולה שלי חייו כשקנה את הג'טס ב-635 מיליון דולר, הסכום השלישי הכי גבוה ששולם אי פעם לקבוצת ספורט בארה"ב, והכי הרבה בניו יורק. ג'ונסון, אוהד מושבע של הניקס עם מנוי של כבוד על הפרקט, גבר במירוץ על צ'ארלס דולאן, הבעלים של הניקס והריינג'רס, שהציע 25 מיליון דולר פחות מיריבו למכרז. וודי ספג ביקורות קשות על ההשקעה, מאחר ששווי הקבוצה הוערך בסביבות ה-300 מיליון דולר, ולאורך השנים הושמץ על ידי הפרשנים על קבלת החלטות רעה. עם זאת, כיום הקבוצה שווה 1.3 מיליארד דולר, כפול מסכום הרכישה שלו.

   וודי ג'ונסון (GettyImages)
   הבת קייסי ז"ל

   מדד שופוני

   משפחת ג'ונסון לדורותיה תמיד נהנתה מממון גדול ומצרות גדולות לא פחות. השושלת המשפחתית ידעה לא מעט סערות, והיו שאף הגדירו אותה כ"משפחת קנדי של התמרוקים", בעקבות שרשרת האסונות, הטרגדיות והסכסוכים המשפחתיים. בחודש שעבר יצא ספר חדש על הג'ונסונים ("Crazy Rich: Power, Scandal and Tragedy Inside the Johnson & Johnson Dynasty", מאת ג'רי אופנהיימר) שמתאר בפרוטרוט את מעלליה הסוערים של המשפחה. בין השאר מסופר שם על "וודי", כיום איש עסקים מוערך, שבעבר היה פלייבוי לא קטן עם חיי חברה פרועים. הוא וחבורתו נקראו "ילדי הכסף והמסיבות", ובין השאר נחשף בספר לראשונה איך וודי השתכר יום אחד, נפל מגשר, ואושפז בבית חולים למשך ארבעה חודשים, ורק בנס לא נשאר משותק.

   כבר בהקמתה ב-1887 החברה עוררה מחלוקת, כשנטען שהיא מרסקת את יריבותיה ואף גנבה את הלוגו. אביו של "וודי" היה רוברט ווד ג'ונסון השלישי, נשיא החברה במשך ארבע שנים. הוא פוטר על ידי אבא שלו, רוברט ווד ג'ונסון השני, שכונה "הג'נרל", שחשב שבנו הוא "חסר ערך ולא יגיע לכלום", כדברי אחד מבני המשפחה. אחר כך הטלנובלה התפזרה לכל הכיוונים. בת משפחה אחרת הביכה את הג'ונסונים כשטענה שבעלה הומו ומנהל רומן עם הנהג שלו, בעוד פרשה שזכתה לכותרות גדולות. דוד שלו ניהל חיים סוערים גם הוא, ונטען שהוא איפשר לאשתו לחיות עם המאהב שלה בבית. אחר כך הוא התחתן עם המנקה שלו, מהגרת צעירה מפולין, ובניו טענו בבית המשפט שהיא גנבה מהם את הירושה, 3.6 מיליארד דולר, אחרי איומים פיזיים על אביהם (הם קיבלו רק 12 אחוז). אחותו של וודי נישאה חמש פעמים עד גיל 40, והסתכסכה עם משפחתה בצורה פומבית.

   וודי עצמו נישא ב-1979 לאשתו הראשונה סאלי, ולזוג נולדו שלושה ילדים. הם התגרשו ב-2001. ב-2009 הוא התחתן עם סוזאן, שחקנית לשעבר, ולזוג נולדו עוד שלושה ילדים. סאלי, אשתו הראשונה, נישאה אחר כך לשדר הטלוויזיה אמאד רשאד. הוא משתדל שלא לחשוף יותר מדי על חייו האישיים, בראיונות מתעקש לדבר רק על עסקיו, ואוסר על בני משפחתו לדבר עליו. רבים מבני המשפחה שלו חלו בסוכרת נעורים, ובשנות ה-80 הוא החל למקד את חייו בפעילות פילנתרופית וגיוס תרומות למלחמה במחלה. וודי מחזיק בשני בתים: פנטהאוס גדול בניו יורק בקומה ה-49 במגדל טראמפ, ועוד אחוזה גדולה בניו ג'רזי. הוא אחד התורמים הכי גדולים וידועים של המפלגה הרפובליקנית.

   וודי ג'ונסון (GettyImages)
   עם רוברט דה נירו ובן סטילר במנשחק של הג'טס

   מדד מאמא תרזה

   "וודי" עצמו היה מעורב בשערורייה פיננסית גדולה ב-2006, כשהחברה שלו הואשמה בהעלמת מס שהוערכה ב-300 מיליון דולר. הוא נאלץ להעיד בפני ועדה בסנאט, ובהתחלה הכחיש את הטענות, אך עם השנים חזר בו, והצהיר שהוא נחוש להחזיר למשלם המסים האמריקאי את החוב שלו כולל ריבית.

   לצערו, מסורת הטרגדיות של הג'ונסונים לא פסחה עליו. ב-1975 אחיו הצעיר נמצא מת בגיל 25 ממנת יתר של הרואין וקוקאין, כשהמשטרה מצאה את גופתו העירומה עם חגורה קשורה על היד. חודש לאחר מכן אחיו בן ה-22 מת מתאונת דרכים, אחרי שנפל מצוק בקליפורניה. עם זאת, הטרגדיה הכי גדולה של וודי קרתה לפני שלוש שנים, כשבתו הבכורה קייסי מתה מסיבוכים של סוכרת, כשהיא בת 30 בלבד. (אגב, בתו השנייה חולה בזאבת.) מותה של קייסי הגיע אחרי חיים פרועים, שכללו שימוש בסמים, בזבוזי ענק, מחלת נפש וסוף טרגי בלתי נמנע.

   זה התחיל בגיל צעיר, כשחלתה בסוכרת נעורים, והוריה הפכו אותה לסמל של המחלה בערבי הצדקה. אחר כך הגיע גיל הנעורים, שבהם החלה לצאת לבילויים במועדונים, לשתות אלכוהול ולקחת סמים. מהר מאוד התחברה לאליטה הניו יורקית, והייתה החברה הכי טובה של האחיות הילטון. עם הזמן החלה למשוך כספים מקרנות אישיות שהיו לה, ובזבזה מאות אלפי דולרים בחודש.

   לאורך השנים הביכה שוב ושוב את משפחתה. לתקופה עבדה כיחצנית וארגנה ערבי התרמה, אבל הייתה מגיעה אליהם שיכורה, לבושה בבגדים פרובוקטיביים. בעבר נעצרה בחשד לגניבה של תכשיטים בשווי 200 אלף דולר מחברתה הדוגמנית. עם השנים יצאה מהארון והפכה ללסבית, אימצה ילדה מקזחסטאן, והחלה מערכת יחסים סוערת עם כוכבת הריאליטי טיה טקילה. אביה דרש ממנה ללכת למכוני גמילה, אך היא סירבה. בעקבות ריב סוער עם אשתו של וודי, שבמהלכו אף הוזמנה משטרה לביתם, הוא החליט לנשל אותה ומאז סירב לדבר איתה.

   לאחרונה הגיע הפרק האחרון, לעת עתה. בספר שפורסם חשפה אמה לראשונה שקייסי סבלה ממאניה דיפרסיה, נאלצה לקחת תרופות באופן יומיומי, וסיפרה כיצד הסמים והתרופות הפסיכיאטריות סיבכו עוד יותר עוד את נזקי הסוכרת. עוד סיפרה כי בימיה האחרונים קייסי ניסתה באופן נואש ליצור קשר עם אביה, אבל הוא לא ענה לה לטלפונים והתעלם מכל המכתבים ששלחה לו.

   Bullshit Talks

   "הדבר שהכי הטריד את קייסי, בדיוק כמו את וודי, זה שנמאס לה שאומרים עליה 'הנה הבת של ג'ונסון אנד ג'ונסון'. היא חלמה להיות מישהי בפני עצמה, וכל מה שהיא ביקשה זה את התמיכה של אבא שלה" (אמה של קייסי מסכמת עוד פרק טרגי בסאגה המשפחתית)

   וודי ג'ונסון (GettyImages)

   עוד בוואלה! גבר:

   מעושרים: הסיפורים המדהימים מאחורי האנשים העשירים בעולם

   אלינוריגבי: היא רוצה לעשות את זה עם אישה - מה איתך?

   השאפות של חוף מציצים בתל אביב