פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פליפ פלופ: הקיץ של וגאס

   ימי ה-WSOP בלאס וגאס הם ימים בהם טיול של 5 דקות יביא איתו מפגש עם נגראנו או אייבי, גלפונד או דוואן. עכשיו, כשכל זה נגמר, אנחנו נשארים עם הזיכרונות - ידיים יוצאות דופן

   לפני כשבוע הסתיים קיץ הפוקר של ווגאס. כלומר, פוקר ימשיך להיות משוחק בווגאס בכל השנה, אבל מסוף יוני ועד לתחילת יולי, שחקני וחובבי פוקר מכל העולם נוהרים לווגאס לשחק ב-WSOP. מעל 70,000 שחקנים, התחלקו במעל 200,000,000 דולר בפרסים וב-62 צמידי זהב, אחד לכל זוכה באחד מהטורנירים השונים. בעצם, 61: כפי שדיווחנו בשבוע שעבר, השולחן האחרון של המיין איוונט ישוחק רק בנובמבר, עם הנציגות הישראלית ההיסטורית של אמיר להבות.

   ימי ה-WSOP הם ימים בהם טיול של 5 דקות במלון הריו יביא איתו מפגש עם פחות או יותר כל שם גדול מעולם הפוקר. נגראנו ואייבי, גלפונד ודוואן מי שלא תרצה. כולם הגיעו לעיר, כולם הגיעו לחגיגה הגדולה, הולכים כאחד האדם בין חדרי הטורנירים של ה-WSOP (או לחלופין, משחקים על מאות אלפי דולרים בחדרי הפוקר היוקרתיים של האריה והבלאג'יו). ועכשיו, המולת חגיגת הפוקר של ווגאס מתחלפת בהמולה הסטנדרטית של העיר, ואנו נשארים עם הזיכרונות. ומה הם זיכרונות הפוקר המוצלחים ביותר? ידיים יוצאות דופן.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   היד שהבאנו היום לקוחה מהפיינל טייבל של אירוע 6 מקס. מדובר במשחק נו לימיט הולד'ם, כאשר מספר השחקנים לכל שולחן הוא מקסימום שישה; מיעוט השחקנים מכריח את המשתתפים לשחק הרבה יותר ידיים, ובקיצור, לשחק פוקר הרבה יותר טוב ומתוחכם. האירוע הספציפי הוא 6 מקס היי רולר: 25,000 דולר כניסה. כראוי לאירוע יוקרתי, הוא משך פילד קשה להחריד, והביא לפיינל טייבל, לצד כמה משחקני הטורנירים המבריקים בעולם, את מי שאני מחשיב כטוב מכולם, פיל גלפונד, שמככב ביד שהבאנו היום.

   לפני שנציג את היד, אתייחס לעובדה מעוררת גאווה נוספת: אחד משני הפרשנים בשידור הוא הישראלי מתן קרקוב, שחקן 6 מקס מצוין ומעוטר, ומוח פוקר מבריק משלנו. למרות שאולי תחשדו בי בחוסר אובייקטיביות, לאלו מכם שמקשיבים לפרשנות, נסו להקשיב למילותיו של קרקוב (ישנם שני פרשנים ושדרן, מתן הוא הפרשן המדבר ראשון, אחרי הפתיחה של השדרן), כדאי לכם. היד מתחילה ברייז של ל-90,000 של סטפן צ'דוויק המצוין עם Q-10 יהלום. גלפונד, עם A-K, חוזר עליו ל -225,000. צ'דוויק משלם (בלי עמדה) והפלופ נופל 4-5-7 עם שני לבבות. צ'דוויק בצ'ק וגלפונד מחליט שלא להמר.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   הטרן מביא איתו שלוש, וסוגר ארבעה קלפים לסטרייט על הלוח. צ'דוויק בצ'ק, וגלפונד מהמר 245,000. צ'דוויק, שמבין שגלפונד לא מייצג למעשה שום דבר, חוזר עליו ל-575,000. עכשיו, העניין הוא כזה: גלפונד נראה כמו אוויר, כמו כלום ושום דבר. צ'דוויק יודע את זה, אבל גלפונד יודע שאם לצ'דוויק הייתה יד עם איזשהו שואו-דאון וואליו (כלומר זוג, או אפילו אס בגובה), הוא היה רק משלם ונותן לגלפונד לבלף את הריבר. גלפונד מבין שצ'דוויק ככל הנראה פשוט מנסה להוריד אותו מהיד, ומחליט להשוות. שוב, מדובר כאן בהשוואה עם A בגובה, על פלופ של ארבעה קלפים לסטרייט שלא קשור ליד שלו, ונמצא בדיוק בטווח הידיים איתן צ'דוויק היה משווה. העניין הוא שגלפונד יודע בדיוק מה הוא עושה.

   הריבר הוא J, צ'דוויק מוותר על היד ונותן צ'ק. שחקן אחר היה יכול לנסות להמר את הריבר, בשביל לנסות ולבלף את צ'דוויק מהיד. אבל גלפונד הגדול מבין שרוב הסיכויים שה-A שלו טוב כרגע: הוא מצ'קצ'ק מאחורה, והופך, די בגאווה, את הקלפים המנצחים כשצ'דוויק מכריז שיש לו בסך הכול Q בגובה. גלפונד גורף קופה ענקית, בדרך לסיום במקום השני ולזכות ביותר מ-740,000$ (גם על צ'דוויק אין מה לרחם, אחרי שסיים במקום הרביעי וזכה ב-355,000$). ה-WSOP של 2013 נסגר ונכנס לדפי ההיסטוריה, שם הוא נרשם גם בזכות היד הזאת, ועוד שלל ידיים מרתקות, ששוחקו בין שחקני פוקר מהרמה הגבוהה ביותר בעולם.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   עוד בוואלה! גבר:

   פליפ פלופ: מדור הפוקר שאף פארטייה לא מתחילה בלעדיו

   ספיריטס: הגאון שהפך כל זבל מוזיקלי לזהב טהור

   נשות הכדורגלנים: אשתו הטרייה של צ'אבי לא מפחדת מבר רפאלי