פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פליפ פלופ: אלי מלך

   אלי אלעזרא, למי שבילה בכוכב אחר, הוא שחקן הפוקר הישראלי הטוב בעולם, בטח המפורסם והחביב ביניהם. השבוע הוא לקח את צמיד ה-WSOP השני שלו בקריירה, אז אנחנו חוגגים איתו

   מזל טוב לאלי אלעזרא. זו כנראה הדרך הכי הולמת לפתוח את הכתבה של השבוע. אלי אלעזרא, למעטים שאולי לא מכירים, הוא ככל הנראה שחקן הפוקר הישראלי הטוב בעולם, ובטוח האהוב והמפורסם ביותר. יותר מכך, אלי הוא סוג די מיוחד של שחקן פוקר: הוא שייך לדור הישן, השחקנים שגדלו על משחקים אחרים מנו לימיט טקסס הולד'ם. כל מיני וריאציות של פוקר של שבעה קלפים, או וריאציות על הפוקר חמישה קלפים המוכר. אלי גדל לתוך המשחקים האלו, ושיחק אותם שנים על גבי שנים מול השחקנים הטובים ביותר בעולם.

   אז למה מזל טוב וכיצד כל זה קשור? אלי זכה השבוע בצמיד ה-WSOP השני שלו, בטורניר 2-7 טריפל דרו. שם קצת מוזר למשחק פוקר המבוסס על חמישה קלפים: אתה מקבל חמישה קלפים, ובוחר אם להחליף אחד, שניים או שלושה. ויש שלושה סיבובי הימורים בהם מותר לך להחליף קלף. המנצח הוא השחקן עם היד החלשה ביותר. אם הנאטס בפוקר רגיל הוא רויאל פלאש, הרי הנאטס במשחק הזה הוא 2-3-4-5-7. ולכן, 2-7.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   (צילום: אתר רשמי)

   זה הצמיד השני בו אלי זוכה באותו משחק, ולא בכדי: אחרי שנים של ניסיון, ואחרי משחקים בסכומים הגבוהים ביותר בעולם מול השחקנים הטובים ביותר בעולם, אלי הוא בקלות אחד משחקני הפוקר הטובים שיש. כלומר, כמו שהוא נוהג להגיד, בנו לימיט הולד'ם יש הרבה שחקנים טובים ממנו (מן הסתם, זה המשחק שהשתלט על עולם הפוקר), אבל בשקלול של כל המשחקים, כלומר כאשר עושים רוטציה בין כל סוגי המשחקים, לאלי אין רגשי נחיתות מול אף שחקן בעולם.

   הניצחון הושג בצורה המפוארת ביותר: קרב הדס אפ מול לא פחות מדניאל נגראנו. המקצוען שלנו, המקצוען הישראלי, עשה לנגראנו בית ספר, והדס אפ שהתחיל בשיוויון בצ'יפים הפך במהרה לחד צדדי: אלי קרא את הבלופים של דניאל, שיחק בצורה מושלמת, זכה לקלפים לא רעים על הדרך, והניף את הצמיד, יחד עם קצת מעל 173,000$. הזכייה התרחשה בצורה האצילית ביותר: אלי הרים את ידיו, חייך, צעק "יש" בקול רם, והלך וחיבק את דניאל. בלי התלהבות יתר, בלי צעקות שמחה והשתפכויות. ההערכה שלי? הוא פשוט ידע שזה מגיע לו. כמו מלך אמיתי, אלי אלעזרא הביא הביתה צמיד שני, והבהיר שוב את מקומו כאחד משחקני הפוקר אול אראונד הטובים ביותר.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   (צילום: אתר רשמי)

   עוד בוואלה! גבר:

   פליפ פלופ: מדור הפוקר שאף פארטייה לא מתחילה בלעדיו

   הילד מחיפה ששכב עם 5,000 נשים ומכר 100 מיליון תקליטים

   אשת הכדורגלן שיכולה לבעוט לו בתחת אם ירגיז אותה