פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פליפ פלופ: סיפורו של אלוף

   בפוקר יש אבחנה ברורה: אנחנו והם. הדגים והשחקנים הרציניים. כשאיזה כבש רנדומלי לוקח אליפות עולם, ברור שזה מקרה, אבל כשמקצוען זוכה, מגיעה הביקורת. כמו למשל, ג'ו קאדה

   הנה זה מגיע, כמו כל שנה. תוך כמה ימים יתחיל בווגאס המיין איוונט של ה-WSOP. 10,000$ דמי כניסה, אלפים על אלפים של משתתפים, ואלוף עולם אחד. תשאירו לאמריקאים לקרוא לכל אירוע תחרותי גדול שמתרחש אצלם בחצר האחורית "אלוף עולם", אבל זה עניין אחר. כי אלוף העולם של הוורלד סיריס אוף פוקר מקבל, לצד התהילה, גם כמה מיליונים טובים. מקום בהיסטוריה וחיים של עושר אינסופי? בואו רק נגיד שהתואר מושך איתו גם לא מעט עיניים צרות.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   בפוקר, אצל אלו המגדירים עצמם מקצוענים, ישנה אבחנה ברורה: אנחנו והם. הדגים והשחקנים הרציניים. כאשר איזה כבש רנדומלי, כמו ג'רי יאנג או ג'יימי גולד, זוכה באליפות עולם, ברור לכולם שזה מקרה, וקשור לשונות של המשחק יותר מאשר לאיכות של השחקן. אבל כאשר מקצוען זוכה, הוא כבר נתון לביקורת. כך יצא, וזה עניין מדהים, שאלוף העולם המושמץ ביותר בשנים האחרונות הוא דווקא המקצוען הצעיר ג'ו קאדה. ולמה? בגלל שהיה לו די הרבה מזל בדי הרבה סיטואציות.

   כך למשל היד שהבאנו היום, משולחן הגמר בשנה שבא קאדה זכה באליפות, שנת 2009. היד מתחילה בפולדים עד הסמול בליינד. קאדה, עם זוג 2, מעלה ל-2.55 מיליון בצ'יפים. אנטואן סאוט, בביג בליינד, מתעורר עם מלכות ומעלה בחזרה ל-5.75 מיליון. האקשן חוזר לקאדה, שאחרי מחשבה קצרה דוחף אול אין, 33.35 מיליון. סאוט משווה את הדחיפה, וקאדה בצרה. הפרשן אף מטעים איזה משהו על מבוכה בפניו של קאדה. אותה מבוכה כביכול, הופכת לאושר: הפלופ הוא 2-9-7, קאדה פוגע בסט. הטרן והריבר לא משנים כלום, ג'ו קאדה מכפיל בדרך לניצחון ולפרס ראשון של 8.5 מיליון דולר.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   בגלל רגעים כאלו, של מזל עילאי, נוצר לקאדה דימוי של שחקן בינוני או חלש, במסווה של מקצוען אינטרנט משופשף. ובכן, הדימוי הזה, לפחות מפרספקטיבה מאוזנת יותר (אחרי שנים של הישגים לא רעים של קאדה בטורנירים), ומתוך בחינה של האקשן בידיים עצמן, הוא די לא מדויק. קחו למשל את היד שהבאנו היום: הרייז של קאדה הוא סטנדרטי; סאוט, גם הוא שחקן אגרסיבי, חוזר עליו עם טווח רחב של ידיים. זוג שתיים היא יד מצוינת לדחיפה בסיטואציות כאלו. תשאלו שחקני טורנירים מנוסים על היד, והם יגידו שקאדה שיחק אותה מצוין. הבעיה היא שהוא נתקל במלכות, ולא סתם גרם לסאוט לזרוק איזה בלוף רנדומלי. מה אפשר לעשות, דימויים נשארים. ג'ו קאדה, שחקן מצוין, התקבע בקהילת חובבי הפוקר, דרך שורה של ידיים שנראו לא כל כך טוב, למרות שלא באמת היו רעות, כאלוף עולם כושל. אולי הצלחה נוספת השנה תשנה את הדימוי. ואולי, לקאדה לא כל כך אכפת. עם מעל שמונה מיליון דולר בחשבון הבנק, לכם היה אכפת?

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   עוד בוואלה! גבר:

   פליפ פלופ: מדור הפוקר שאף פארטייה לא מתחילה בלעדיו

   ספיריטס: הטרגדיה של כוכב הפורנו הגדול מכולם

   נשות הכדורגלנים: החצי היפה של זוג השנה בספרד