פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   אלינוריגבי: עושים סצינות

   בכל זוגיות אלינור היא קצת אחרת. הפעם, היא רואה את עצמה בו וזה מה שגורם לה להיות מישהי אחרת. כשמציבים מולה ראי היא מצמיחה תודעה מוגברת כדי לנצח בעימות. או משהו כזה

   אלינוריגבי (ספק 500 , אלינור שריקי)

   הוא ואני התחלנו לצאת קצת אחרי שהתחלתי לכתוב כאן. באחת הפעמים הראשונות שיצאנו לשתות, חזרנו לדירה שלי ואמרתי לו שהוא חייב לשמוע את קרקס הרוק של הרולינג סטונס. הוא שתק במבוכה ואני הפעלתי את הנגן וריקדתי שתויה ושמחה בכיסאי מול המחשב. לא חלמתי לרגע שהטור האחרון שכתבתי באותו זמן - על דייטים - הזדמן למחשב שלו והוא קרא שזה טריק משומש שלי, להציע לבחורים לעלות אליי "לשמוע תקליטים", וכשאני אומרת תקליטים, אני מתכוונת בדיוק לקטע הספציפי הזה של הרולינג סטונס. כשקמנו בבוקר הוא היה שקט ומכונס בעצמו וכשהחלטתי לשאול אותו אם הכל בסדר, הוא התפתל מעט ולבסוף הודה: "קראתי את הטור האחרון שלך".

   הבנתי מיד לאן זה הולך והרגשתי איך הקרביים שלי מתחילים לזלוג דרך הסומק העז בלחיים. אחרי שאלוהי המיטה לא נענה לתחינתי להתמזג עם הפוך ולהעלם כליל ואחרי התפתלויות נוספות והסברים כנים שגירדתי מתחתית הלב, הצלחתי להחזיר את האמון. אמון בזה שגם אם לקשר שלנו יש עדיין חלב על השפתיים, היה טעם להעלות את הנושא, להתעמת. לא להבליג ולשמור בבטן, כפי שהוא הודה שחשב לרגע לעשות. הרי אולי אין בכלל טעם להתעמת עם מישהי שרק הכרת.

   הצלחנו לא לוותר כל כך מהר, כמו שקורה יותר מדי בעיר הזו ששנינו חולקים בה אינסוף פיתויים, בדידות וסטוצים שקצרים יותר ממילת הפרידה "ביוש". החזרתי את האמון בנו. בסופו של דבר, זו הייתה נקודת ציון חשובה שאולי קירבה אותנו יותר. תחושה שהעימות הזה התקיים כי לשנינו היה מספיק חשוב מהדבר הזה שמתחיל להירקם. זה היה החיכוך הראשון שלנו. ואני קוראת לזה חיכוך כי עדיין לא היה לנו ריב אמיתי, טפו טפו. בעצם, ריבים הם חלק אינטגרלי מזוגיות. בולעת את הטפו שלי בחזרה.

   אלינוריגבי (ספק 500 , אלינור שריקי)

   מאז, היו לנו עוד לא מעט חיכוכים. עניין של תיאום ציפיות והיכרות מעמיקה אני מניחה. בכל זוגיות אני מישהי קצת אחרת, מסתבר. מישהי שבאופן לא רצוני ולא מודע מעצבת את עצמה בהתאם לאדם שאתו היא חולקת את ליבה. הפעם, אני רואה את עצמי בו וזה גורם לי להיות מישהי אחרת. ההסבר לזה די פשוט: שמציבים מולי ראי שאני צריכה להתמודד מולו, אני דואגת לצייד את עצמי ביכולות שלהשתקפות שלי אין, ואני מצמיחה איברים נוספים ותודעה מוגברת כדי לנצח בעימות.

   להישאר בדיוק כמו שאני, אומר להיכנס דוך עם הראש בתוך הראי. הפסד מובטח לשני הצדדים. לפעמים אני מסתכלת עליו ורואה את עצמי בסיטואציות מן העבר. רואה את עצמי ובורחת משם כמו מאש. בורחת לשריון הנון-שלאנט וקור הרוח, כי מישהו חייב לעטות אותו. אם הוא תופס את התפקיד הקבוע שלי, אז אני, באופן טבעי, נאלצת לאייש תפקיד אחר. פתאום אני, שנוהגת לאכול סרטים בלי מלח לארוחת הבוקר ומזרימה כל דבר קטן באינפוזיה ללב, מוצאת את עצמי מאיישת את חדר המיון על תקן האחות המרגיעה.

   אלינוריגבי (ספק 500 , אלינור שריקי)

   סעודות מפוארות של סרטים כיד המלך ומלחמות עצמיות הן הרבה פעמים מאפיינים של אהבה חדשה. הקרקע היציבה היחידה במערך הזה, היא המחשבה על החוסר. בעצם, יותר מדויק לומר, המחשבה על איבוד הקיים. האם אני רוצה לאבד את הרגעים האלה שבהם הוא עושה לי חיקוי של חתול רעב? לאבד את הסקס הנהדר והצפייה המשותפת בסרטונים מטופשים ביוטיוב? לאבד את אלינור הקטנה שבתוכי ומתמלאת חמימות עזה בכל חיבוק שלו? לא. גם כשהוא משאיר את המטען של הטלפון תקוע בשקע או מכריח אותי להתקלח, אני עושה את המאמץ הזה ללבן דברים כי זה שווה את זה.

   מכירה יותר מדי אנשים שהזוגיות שלהם היא משחקי כוחות שכל מטרתם היא לגרום לצד אחד בזוגיות להרגיש נעלה, חזק יותר. אני חושבת שיותר חשוב להתעמת בעבור המטרה ההפוכה. אני מתעמתת בעבור שוויון. אני יכולה לשתוק, להנהן ולהתעלם ממצוקותיו ובכך להרגיש עליונה, אבל אני מעדיפה לחשוף גם את החולשות שלי במקום. מראה לו שזה בסדר ושאנחנו באותה סירה. גם אם היא שוקעת.

   יש דבר אחד שאני מאמינה בלב שלם שיכול לשמש כתרופת פלא לכל דבר כמעט, וזה הומור. אל תהיה רק בן זוג שלי, תהיה סחבק שלי. אם מפריע לך שאני עסוקה בלעשות לייקים באינסטגרם במקום לדבר איתך פשוט תגיד לי "אלינור שחררי את האייפון או שאין סקס היום" ואז אני אעזוב את האייפון ונעשה סקס מעולה שיזכיר לנו דברים שחשובים שקל לנו לשכוח.

   אלינוריגבי (ספק 500 , אלינור שריקי)

   עוד בוואלה! גבר:

   אלינוריגבי: כשחברה שלך יותר מטונפת ממך

   חיים של אבא: תורת המשחקים שלך עם הילדים

   השאפות של פתיחת הקיץ בחופי תל אביב