פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פליפ פלופ: קלאסיקה מודרנית

   כמו לכל תרבות, גם לפוקר יש את הקלאסיקות שלו. הרגעים הגדולים, הדמויות הנצחיות והידיים שאי אפשר לשכוח. אז לכבוד ה-WSOP שמתקיים ממש עכשיו בלאס וגאס, הנה אחד כזה

   בימים אלו מתרחש בווגאס ה-world series of poker. סדרת הטורנירים היקרה והיוקרתית בעולם וכמובן המפורסמת שבהן. עשרות טורנירים מתנהלים שם, נעים מסכומי כניסה של 1,000$ ועד 50,000$. הזוכה בכל טורניר מקבל, לצד הפרס הכספי, צמיד יהלומים יוקרתי. מעין תו תקן קלאסי לאיכותו של שחקן פוקר. הגיבורים של הימים הללו הם כל מיני שחקני אינטרנט צעירים ומבריקים, יחד עם כמה שמות מתקופת בום הפוקר של שנות האלפיים, כמו פיל אייבי ודניאל נגראנו. אבל איפה הכול התחיל? הטור של היום יעסוק בקלאסיקה.

   אין קלאסיקה יותר גדולה מג'וני צ'אן ואריק סיידל. שניים משחקני הפוקר הטובים בהיסטוריה. סיידל, שמשחק, כך נדמה, משהו כמו 400 שנה פוקר, הוא בסך הכול אחד משחקני הטורנירים הרווחיים ביותר בסבב כבר מעל לשלושים שנה. וצ'אן? צ'אן זכה פעמיים באירוע המרכזי של הWSOP, ויחד עם זכיות בעוד אינספור צמידים, הוא נחשב לאגדת פוקר אמיתית. ולא, לא אגדה כמו שאלירן עטר הוא אגדת כדורגל: צ'אן הוא אחד האחראים הישירים לכך שהפוקר היום הוא מה שהוא. הוא אולי גיבור הפוקר המפורסם הראשון.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   בסרט "ההימור האחרון", המשמש גם כאירוע מכונן בהיסטוריה של התפוצצות הפוקר וגם כמסמך תרבותי המתעד אותה, מופיעה יד אחת, בין צ'אן לסיידל. היד לקוחה מהמיין איוונט של הWSOP ב-1988. אנחנו נכנסים ליד בפלופ, שהוא Q-10-8. סיידל בצ'ק, וצ'אן מהמר 40,000. סיידל, חוזר אליו עם עוד 50,000 וצ'אן משלם. הטרן הוא 2 עלה, בלנק מושלם, ואנחנו מגלים את הידיים של השחקנים: לסיידל יש Q-7, טופ פייר בלי קיקר. לצ'אן יש בסך הכול את הנאטס - סטרייט עם J-9. בטרן, סיידל מצ'קצ'ק וצ'אן מצ'קצק מצדו את הסטרייט שלו. הריבר הוא עוד בלנק, 6 יהלום. סיידל דוחף אול אין, צ'אן משווה מיד עם הנאטס, ולוקח את אליפות העולם בפעם השנייה.

   גיבור הסרט "ההימור האחרון", מייק, אותו משחק מאט דיימון, בוהה בקטע הזה בהערצה. העוצמה של צ'אן, היכולת שלו לתת צ'ק עם הנאטס בטרן, מתוך ידיעה שהיריב שלו יהמר לתוכו. איך אומר מייק בסרט: "ג'וני פאקינג צ'אן". בימים אלו של אליפות העולם, בימים אלו בהם הפוקר הפך כבר מזמן למשחק פופולארי ולגיטימי ברוב חלקי העולם, כדאי להיזכר ברגע שהפך לקלאסיקה. להיזכר בג'וני פאקינג צ'אן.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   עוד בוואלה! גבר:

   פליפ פלופ: מדור הפוקר שאף פארטייה לא שווה בלעדיו

   ספיריטס: הספורטאי שניצח את הגזענות ושינה את פניה של אמריקה

   אנה לא גומרת: אשתו האלמונית של אנדרס אינייסטה