פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פליפ פלופ: כבש כי ימלוך

   כבש זה עסק יקר, יודע כל קצב מתחיל. בפוקר, זה יכול לעלות לך בהשוואה של אול אין מצדו כשאתה, שחקן-על כמו אייק הקסטון למשל, עם זוג אס שכבר לא בטוח מה עוד הטמבל ממול יכול לעשות

   הבעיה עם שחקנים לא טובים היא, שלפעמים, המשחק הנוראי שלהם, גורם לשחקנים הטובים לעשות טעויות גדולות. כולכם מכירים את זה: הכבש התורן משחק יד בצורה לא הגיונית לחלוטין, בלי יותר מדי הבנה של מה שהוא עושה. ואתם, איכשהו, מפסידים לו קופה ענקית. לפעמים זה נובע מהסיבה שהוא באמת לא ידע מה הוא עשה, לפעמים זו באמת סיטואציה קשה ולפעמים, או אפילו ברוב המקרים, אנחנו לא מצליחים לזרוק את היד שלנו, ולא כי אנחנו חושבים שאנחנו טובים: פשוט כי אנחנו מאמינים שהטמבל שמולנו עלול להיות בדיוק זה – סתם טמבל. כלומר, זה לא מריח כמו בלוף ולא נראה כמו בלוף, אבל הכבש הוא כזה כבש שפשוט לא יודע מה הוא עושה.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   דוגמא טובה דומה לכך מגיעה ביד שהבאנו היום. הכירו את אייזק הקסטון, כנראה שחקן הפוקר הכי טוב אי פעם, ובמאה אחוז שחקן הפוקר החכם אי פעם. אייק הוא גאון מתמטי, שמנתח את משחק הפוקר ברמה שבה הוא כבר לא משחק יד או טווח, אלא תדירויות של טווחי הימורים בתוך מסגרת חשיבה של יצירת מודל אופטימלי לפוקר, על פי תורת המשחקים. לא, גם אני לא כל כך מבין, כי זה מסובך. אבל זה מניב תוצאות, כשאייק פחות או יותר מרסק כל משחק שהוא משחק בו, לאורך זמן.

   מול אייק הקסטון יושב אליס רובן. כבש עשיר וסטנדרטי. המפגש הזה, בין המוח החריף ביותר בעולם הפוקר, לבין עוד חסר מושג מלא בכסף, מתחיל במהלך הסטנדרטי ביותר של כבש ממוצע - לימפ עם זוג 6. אייק, אחריו, מעלה ל-500 עם אסים. פיל לאק ודיוויד פיט משווים, וכך גם הכבש. הפלופ הוא בינגו מוחלט: 10-6-3. ורובן, משום מה, מחליט להמר 1,000 פאונד לתוך קופה של 2,125. הקסטון, עם האסים, ובלי שום דרו סביר על הלוח, מחליט רק להשוות, ושאר השולחן פורש.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   הטרן הוא 5, והפעם רובן מהמר גבוה, 3,000 פאונד. שוב, הקסטון לא הולך לשום מקום, אם כי ההימור הגדול הפעם של רובן אמור להראות לו חשוד. הריבר מביא קינג, ורובן דוחף אול אין, הימור של כמעט 19,000 פאונד לתוך קופה של בערך עשרת אלפים. עכשיו, ואני אומר זאת בביטחון: מול רוב הכבשים, זה פולד די קל. הבעיה היא שרוב הכבשים הם כל כך מטומטמים, שאתה משכנע את עצמך שהם עלולים להתפוצץ עליך עם איזה שטות.

   הקסטון משווה, מגלה את החדשות הרעות, ומפסיד קופה של 50,000 פאונד, כמעט 100 אלף דולר. קול גרוע שנובע, לדעתי, מהתחושה שרובן יכול להשתולל עם אין ספור ידיים, גם בסיטואציה בה די ברור שהוא מאוד מאוד חזק בה. רובן הימר לתוך שלושה אנשים, ואז הימר שוב גבוה בטרן ודחף את הריבר. ליין כזה מכבש הוא כמעט תמיד מאוד חזק. אבל הקסטון השווה, כי גם השחקן הכי טוב בעולם יכול לשחק יד אחת רע מאוד. וגם השחקן הכי כבשי שיש יכול לגרום לאנשים לטעויות גדולות. בטווח הקצר בפוקר, טיפשות יכולה איכשהו לעבוד. בטווח הארוך היא מתכון לאסון, אם זה מנחם מישהו.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   עוד בוואלה! גבר:

   פליפ פלופ: מדור הפוקר שאף פארטייה לא שלמה בלעדיו

   נשות הכדורגלנים: החברה הלוהטת של ניימאר

   מעושרים: המיליארדר שהפך את היאכטה שלו למועדון אורגיות