פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פליפ פלופ: הקלף הנכון

   בשביל בלוף מוצלח צריך הבנה של הסיטואציה ואת הקלף הנכון. בלוף מוצלח נשען על קלף אותו אתה יכול לייצג, לספר סיפור אמין, ולעמוד מאחוריו. זה בדיוק מה שסם טריקט עשה

   הנה האמת הפשוטה, למי שעוד לא הפנים – בפוקר העניין הוא לא הקלפים שיש לנו ביד, אלו הקלפים שאנחנו יכולים לייצג, ומה שאנחנו חושבים שיש ליריב שלנו. בפוקר צריך לבלף. הסיבה היא כפולה: כדי שלא יחשבו שאתה שחקן נאטס מושלם, ויפרשו כל פעם שתזרוק שקל לתוך הקופה והסיבה הפשוטה יותר - כדי לאסוף כסף בנקודות בהם היריבים שלך פשוט לא יכולים להשוות.

   בשביל בלוף מוצלח צריך לרוב שני אלמנטים: הבנה של הסיטואציה מחד, והקלף הנכון מנגד. בלוף מוצלח הוא בלוף שנשען על קלף סביר אותו אתה יכול לייצג; כלומר, לא סתם לירות ארגז בפלופ, טרן וריבר ולקוות שהיריב שלך לא ישווה אותך עם זוג, אלא לספר סיפור אמין, ולעמוד מאחוריו. וזה בדיוק מה שסם טריקט עשה ביד הבאה.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   היד לקוחה ממשחק קאש גיים גבוה. היא מתחילה ברייז של איש העסקים הסיני ריצ'ארד יאנג, שמעלה ל-3600$ עם AQ. סם טריקט, אחד משחקני ההיי סטייקס פוקר המצליחים בעולם, משווה מהכפתור עם Q8 לב. בבליינדים, ג'ייסון מרסייר מתעורר עם שני אסים, ועושה רירייז ל-11,100$. יאנג משווה, וטריקט, עם הכפתור, משווה גם הוא עם היד המעפנה שלו.

   הפלופ פוגע בכולם: Q-K-4, עם לב אחד. מרסייר מהמר 15,300, יאנג פורש וטריקט משווה. הקול של טריקט לא מגיע רק מהמחשבה שהמלכה שלו טובה עכשיו: עם עמדה, ועם הקלף הנכון שייצא בטרן, הוא יודע שהוא יכול להפעיל המון לחץ על מרסייר. ואכן, כמו חמאה, הטרן הוא מלך נוסף.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   מרסייר בוחר בצ'ק הפעם וטריקט, שמבין שבחלק גדול מהמקרים היד שלו לא טובה כאן, הופך את הזוג השני שלו לבלוף ומהמר הימור קטנטן של 15,300$. הריבר הוא תשע, גם הוא קלף מצוין שאותו הוא יכול לייצג: 10-J הפך הרגע לסטרייט, ולמעשה אין הרבה ידיים בטווח של טריקט שמרסייר מנצח.

   ואיך נוריד את מרסייר מהאסים שלו? נהמר הימור שנראה כאילו הוא מתחנן לקול: טריקט מהמר 43,000$, קצת מעל חצי קופה. אחרי התפתלות מייסרת קצרה, מרסייר, עושה את המהלך הסביר וזורק את היד שלו. הבלוף הוא בלוף נהדר בגלל גובה ההימור של טריקט, בגלל ההבנה שהיד שלו לא מספיק טובה כרגע ויותר מכל, בגלל היכולת שלו לנצל את העמדה, ואת הקלפים שיצאו, בשביל לייצג מספר ידיים אותן מרסייר לא יכול לנצח. הפרס? קופה של מעל 80,000$.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   עוד בוואלה! גבר:

   פליפ פלופ: מדור הפוקר שאף פארטייה לא שלמה בלעדיו

   אשת הכדורגלן שעשתה קריירה מדוגמנות עירום

   מעושרים: המיליארדר היהודי שהרים את אימפריית החזיות