פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פליפ פלופ: דינמיקה של מאסטר

   מה שמבדיל בין שחקני פוקר טובים לכאלו שמתרסקים היא היכולת לנצל את הדינמיקה לטובתך: להפעיל לחץ עם כלום ביד או להפעיל לחץ עם יד מפלצת. לפעמים זה עולה חצי מיליון יורו

   הרבה פעמים אנחנו רואים ידיים מנותקות מקונטקסט, ולא מבינים איך כל כך הרבה כסף נכנס לאמצע, בלי ידיים טובות במיוחד. זו אחת הבעיות העיקריות בצפייה בידיים מבודדות, או בתוכניות פוקר ערוכות: חלק מרכזי ממשחק הפוקר נוגע לאופן שבו כל שולחן שונה, כל סשן חדש יוצר יחסים חדשים בין שחקנים: מי עשה הרבה רייזים למי, מי בילף את מי, למי שרוף הראש ומי מורווח הרבה ורק רוצה לשמור על הרווח.

   בלינגו של הפוקר זה נקרא דינמיקה, או לחילופין, גיים פלו. ולפעמים, בגלל אותם שיקולים, אנשים עושים טעויות ענקיות; ולפעמים, בגלל אותם שיקולים אנשים עושים מהלכים שנראים כטעויות ענק, אבל הם למעשה מהלכים סטנדרטיים בדינמיקה נתונה. במידה רבה אפשר להגיד שמה שמבדיל בין שחקני פוקר טובים לכאלו שמתרסקים, זו היכולת לנצל את הדינמיקה לטובתך: להפעיל לחץ עם כלום ושום דבר ביד, בסיטואציות בהם אתה יודע שהשחקן מולך יטה לקפל, ולהפעיל לחץ עם ידיים גדולות, בסיטואציות בהן השחקן שמולך כבר לא ייתן לך קרדיט ליד אמיתית, וידחוף עליך.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   אחד הגדולים בעולם בניצול דינמיקות, ואחד הגדולים בעולם באופן כללי, הוא ויקטור "איסילדור1" בלום, אולי אגדת האונליין המפוארת בהיסטוריה. היד שהבאנו היום לקוחה ממשחק שהתנהל ממש לאחרונה, במסגרת סבב ה-EPT. זהו משחק קאש שאורגן במיוחד, והוא גבוה בצורה מגוחכת: בליינדים של 1000-2000 יורו, משחק בגובה שכבר חשבנו שלא נראה אחרי המשבר שעבר על עולם הפוקר לאחר השבתת משחקי האונליין בארה"ב. כצפוי, המשחק מורכב ממספר רב של מקצוענים, כגון איסילדור, אייק הקסטון ותותחים אחרים, לצד כבשים עשירים, כגון טלאל שקרצ'י. וכצפוי, הדינמיקה בשולחן אגרסיבי שכזה היא של רייזים, רי-רייזים ועוד רי-רייזים. ההפך הגמור ממשחק הפארטיות של "נשווה חמש נראה פלופ עם Q2 תלתן".

   היד מתחילה ברייז סטנדרטי של בלום מהכפתור ל-6,000. שקרצ'י משווה מהסמול בליינד והמקצוען הגרמני ניקלס היינקר מעלה מהביג בליינד ל-27,000 יורו. זהו מהלך סטנדרטי במשחק שבו להשוות בלי עמדה הוא מהלך אותו משאירים לדגים. האקשן חוזר לבלום, שמעלה בעוד 31,000 יורו, ושם את הלחץ על הגרמני הצעיר. עכשיו, זוהי הגדולה של בלום: הוא כל כך מופרע, שכמעט אף פעם אי אפשר לתת לו קרדיט ליד. רוב הסיכויים שזו לא הפעם הראשונה, ולא הרביעית או החמישית, שהוא עשה רי-רייזים לאותו גרמני.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   הפעם, היינקר מחליט לעמוד על שלו: אחרי מחשבה ארוכה מאוד הוא דוחף אול אין, רק כדי לשמוע את בלום משווה באופן מיידי. קופה של 480,000 יורו, והופכים את הידיים: ויקטור בלום עם AK, סוג של מפלצת. ניק היינקר עם A8 עלה, סוג של כלום ושום דבר. מהצד, ובאופן מבודד, זה נראה כמו התפוצצות טיפשית. אבל בדינמיקה הנתונה סיכוי טוב מאוד שזה המהלך הנכון לעשות מול האגרסיביות של איסילדור השוודי. זו הבעיה עם שחקנים אגרסיביים במיוחד: לפעמים הם מתעוררים עם יד, ואתה צריך לשחק קופת ענק עם קלפים זבל, מול מפלצת.

   הבורד נופל כלום ושום דבר, היינקר לא משתפר ובלום גורף את הקופה המפלצתית. טעות גדולה של הגרמני, או מהלך סטנדרטי? הנקודה היא שקשה לשפוט מבלי לראות את כל רצף המשחק, את כל מספר הפעמים בהם ויקטור בלום העלה עם אוויר. ועדיין, בנקודה הזו בזמן, הרייז המתגרה של איסילדור (רק עוד 31,000 יורו) עשה את העבודה באופן מושלם, והאגדה השוודית גורפת עוד כמה מאות אלפי דולרים.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   עוד בוואלה! גבר:

   פליפ פלופ: מדור הפוקר שאף פארטייה אינה שלמה בלעדיו

   ספיריטס: האישה שהביאה את הפורנו לעולם - ויצאה נגדו

   אשת הכדורגלן והטרגדיה קורעת הלב שלה