פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   אלינוריגבי: משוואה בשלושה נעלמים

   אלינור חלמה על דובים מציירים, הוא דווקא על שלישייה איתה ועם חברה שלה. היא פחדה שזה יעורר קנאה, הוא טען בתוקף שזה רק יכול לחזק את הזוגיות, אם היא טובה ובוטחת. חרמן

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   תמיד מגיעים לדבר על זה, איכשהו. טוב, האמת היא שהפעם זה לא קרה "איכשהו". למעשה, אני זוכרת בדיוק איך התחלנו לדבר על זה. כשהתעוררנו יחד, לפני כמה בקרים, סיפרתי לו שחלמתי על דובה ענקית ומפחידה שנכנסה דרך חלון הבית ולא הפסיקה לרדוף אחריי. זרקתי לה שניצל תירס כדי שתעזוב אותי אבל זה לא עזר. לבסוף התברר שהיא בכלל רצתה לצייר, אז צחקקתי, נתתי לה דף וצבעים ובעודי משועשעת, נזפתי בה ברכות: "דובה, בפעם הבאה פשוט תגידי שאת רוצה לצייר במקום להיות כזאת קריפית ולרדוף אחריי בכל הבית, אוקיי?".

   צחקנו על החלום שלי ואז גם הוא סיפר לי על החלום שלו: שלישייה איתי ועם חברה שלי. או עם שתי חברות שלי? אני כבר לא זוכרת בדיוק, אבל הוא אמר שבחלום, זה היה רעיון שלי. הסברתי לו שבמציאות כנראה שלא הייתי מציעה כזה דבר. לא כי זה רע או משהו, אלא כי עוד לא קרה שעשיתי את זה או הרגשתי מוכנה לזה. צריך להרגיש מאוד בוגרת ובשלה ובטוחה בתוך זוגיות כדי להציע כזה דבר ואני כנראה עוד לא הייתי במקום כזה שקיים את כל התנאים בו זמנית. משהו כמו משוואה מתמטית שאם לא ניתן לקיים את כל התנאים ההכרחיים שלה – היא תהיה שגויה או פשוט לא תתקיים.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   בנוסף, אני תמיד סברתי שאם כבר מחליטים לפתוח את דלת הזוגיות ו"לארח", צריך שהפרטנר או הפרטנרית שמצטרפים יהיו מאוד מדויקים. כלומר, אנשים שנוח בחברתם לכולם. אפילו חבר או חברה ממש קרובים, שמצחיק איתם וטבעי איתם ויש להם ריח טוב. לעומת זאת, אני יודעת בוודאות על קיומם של זוגות שהיו מעדיפים דווקא פרטנר שאינם מכירים כלל. משהו בסגנון של לצאת לפאב יחד, לסרוק את המקום ולאתר מישהו או מישהי נאים ששווה לגשת אליהם עם ההצעה המגונה, ושגם יהיו שיכורים מספיק בכדי שלא לברוח בצעקות ולהתקשר למשטרה בגין הטרדה על רקע זוג משועמם מינית. מפה לשם, שיחת הבוקר המנומנמת שלנו הגיעה לדיון ערני על הקונספט של מערכות יחסים פתוחות.

   אני, להלן אקרא התביעה, הצגתי בפניו את הסיבה העיקרית בגינה אני חושבת שלארח מישהו נוסף במיטה או לנהל זוגיות פתוחה עלול להיות בעייתי: קנאה. פשוט מאוד. קנאה היא יצר טבעי ומובן, אך כשהזוגיות לא יציבה לפחות כמו צ'אק נוריס, היא עלולה להפוך לשד נוראי ומשולח כל רסן. מטענים רגשיים מתהווים כמו אבנית בתחתית קומקום זול ואז כידוע, למים נהיה טעם ממש רע. זה משליך על כל היבט ביחסים, בלי יוצא מן הכלל.

   הוא, להלן ההגנה, הציג בפניי את הסיבה בגינה מערכת יחסים פתוחה עשויה להועיל לזוגיות: יש משהו מקרב דווקא בתחושה המשחררת שאינך כבול לנורמות. גם חברתיות וגם תוך זוגיות. כשהזוגיות טובה ומוצלחת, זה יכול רק לחזק. יצר הפלירטוט והתאהבויות קטנות ואקראיות הם דברים די טבעיים ואנושיים וכשאתה לא מרגיש כמו פושע כשהם מתרחשים - זה מרגיש טוב יותר. אתה לומד לקחת דברים כאלה בפרופורציות ולזכור שבעצם הזוגיות שלך נהדרת והיא לא משהו שכדאי לוותר עליו.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   אני חייבת להודות שלא כל כך התווכחתי עם זה. בגדול, אני מסכימה שיש משהו בתחושה הזאת של - "אם את אוהבת מישהו, שחררי אותו ואם הוא אוהב בחזרה, הוא גם ישחרר אותך ויהיה לכם מגניב ביחד", רק תוהה עד כמה זה באמת הכרחי וחשוב ומניין זה נובע. בעצם, אני חושבת שאני יודעת מניין זה נובע. אולי קנאה כובלת, רגשות פחד ונורמות חברתיות הן מה שהובילו לשם וייתכן שבלי כל התופינים הללו שבהם דאגו לפטם אותנו, לא בהכרח היה צורך כזה.

   החלטתי לצאת ולשאול גברים מה הם חושבים על העניין. אחרי שעיני כולם ברקו אליי בהתרגשות עצומה, ואחרי שכולם נבחו לעברי "וואי כן, בטח, זה אדיר!" הודו חלקם, בעיקר אלה האוחזים בזוגיות ארוכה, שאולי בעצם זה לא כזה רעיון טוב. "אני באמת לא יודע", ענה אחד מהם חלושות. "קשה לומר. זה נשמע לי כמו דבר טוב, אבל אני לא בטוח איך זה באמת יתנהל וזה קצת מפחיד. כשאתה מתחיל לדמיין את החברה שלך עם בחורים אחרים הקונספט הופך קצת פחות מלהיב ומרגש".

   אחרי מחשבה מעמיקה ורבה, הגעתי למסקנה הבלתי נמנעת שהכל טמון בדינמיקה בין בני הזוג, באופי שלהם, בטיב היחסים, בחינוך ובעוד כמה אלמנטים מהותיים. יש אנשים שזה נפלא עבורם ויש אנשים שלא, בלשון המעטה. בסך הכל, הדבר הכי חשוב שהסקתי מכל העניין, הו א שאם אוהבים מישהו, וגם אם לא, כדאי לשחרר אותו. רבאק. חנקתם.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   עוד בוואלה! גבר:

   אלינוריגבי: זהירות דביק - ואז היא קראה לך שמופי

   18 פלוס: שחקניות הפורנו הכי לוהטות בעולם

   חיים של אבא: זה שנגמרו החגים לא אומר שהתחיל החופש הגדול