פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פליפ פלופ: אל תנסו את זה בבית

   כשנראה שהכבש שמולכם מבלף אתכם בריבר והוא מייצג פול האוס או כלום בפיתה, תזרקו את היד. יש לו פול האוס. את ההירו קולז, תשאירו למקצוענים הגדולים באמת, כמו אנטוניוס

   אל תנסו את זה בבית. זאת האמת. אחרי שנים של פוקר, המסקנה היא ברורה: תשאירו את ההירו קולים למקצוענים האמיתיים, ופשוט תזרקו. כשנראה שהכבש שמולכם מבלף אתכם בריבר, ומייצג או פול האוס משוגע או כלום בפיתה, תזרקו את היד. יש לו את הפול האוס. כל מיני מילות קוד תיאורטיות כמו "מקוטב" (כלומר, או שהוא חזק מאוד או שהוא חלש מאוד, ויש הרבה יותר ידיים חלשות מאשר ידיים חזקות מאוד בסיטואציית פוקר ממוצעת) או "טלים" פיזיים (הוריד שבצוואר שלו דופק, הוא בטוח חלש), כל אלו אמורים לתת אינפורמציה לשחקן הפוקר מתי כן לעשות את אותו הירו קול: אותו קול גאוני, שיחשוף את הבלוף של היריב ויגרור את הקופה לכיוונך. האמת העגומה היא שלרוב, במשחקי לייב חלשים מול כבשים, השחקנים שמולך כמעט תמיד מחזיקים ביד אמיתית. כן, זה או פול האוס משוגע או בלוף חולני. אבל זה פשוט לרוב יהיה הפול האוס המשוגע, ולרוב ההשוואות האמיצות עם A בגובה, או זוג חמישי, יפסידו לכם כסף.

   דיפולט (מערכת וואלה! NEWS , דיפולט)

   הבעיה היא התחושה. כשאתה עושה השוואה מהסוג הזה, משווה שלושה הימורים של היריב שלך עם A בגובה, וגורף קופת ענק עם יד חלשה, אתה מרגיש כמו מקצוען אמיתי. יותר מכך, אתה מביך אותו, וזוכה לכבוד השולחן. למעשה, שני הדברים שנותנים לך הכי הרבה "קרדיט" כמקצוען בשולחן פוקר לייב ממוצע הם בלופים משוגעים וקולים משוגעים. אף אחד לא שם לב להימורי וואליו מצוינים, או לבחירת ידיים לפני הפלופ (דברים שאשכרה מרוויחים כסף לשחקני פוקר טובים), אלו המהלכים האקסטרווגנטיים שאנחנו מעוניינים לראות, אלו המהלכים שינתנו לכם "כבוד" בשולחן. ואלו גם המהלכים שיפסידו לכם כסף לאורך זמן. אלא אם, כמובן, אתם פטריק אנטוניוס.

   היד שלפנינו לקוחה ממשחק קאש גיים, ומתחילה ברייז של אלן קאנינגהם עם 6-8 לב. אנטוניוס משווה מהכפתור עם Q-9, וסיריל מולי, הדג של השולחן, משווה עם 10-3 לב מהבליינדס. הפלופ מפספס את כולם: A-J-2 עם שני תלתנים. מולי בצ'ק, קאנינגהם בצ'ק (ולמעשה מוותר על היד) ואנטוניוס בכפתור נותן גם הוא צ'ק. הטרן לא משנה כלום, 5 יהלום, ושלושת השחקנים נותנים צ'ק שוב. הריבר הוא 6, שנותן לקאנינגהם זוג, אך סיריל מולי, איש העסקים העשיר והמטרה של השולחן, מחליט לבלף את הקופה. ובגדול.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   מולי מהמר 9,000$ לתוך קופה של 6,900$, כשיש לו 10 בגובה בלבד. קאנינגהם זורק את הזוג שלו מיד, והאקשן מגיע לאנטוניוס. סכום ההימור הגבוה של מולי הוא די מפוקפק: איזו יד יכולה להיות לו שהוא יהמר כל כך חזק? פרט ל3-4 שנותן סטרייט, אין שום יד הגיונית שאיתה הוא יוכל להמר ולרצות לקבל קול. יותר מכך, גם עם 3-4 הוא אמור להבין שאין אף יד שיכולה להשוות אותו, עם האקשן הפאסיבי שהיה בפלופ ובטרן. אנטוניוס מבין שהמהלך של מולי חסר היגיון לחלוטין. אנטוניוס, כמו אחד השחקנים הגדולים בהיסטוריה, משווה. עם Q בגובה ולוקח קופה של מעל 15,000$. קול מדהים. הנזק שנוצר לצופים מקול כזה הוא רציני: אנחנו מנסים לחקות את גיבורי הפוקר שלנו, ומפסידים כסף בתהליך. עצה לכולנו: מול כבשי ישראל, כשהם מהמרים ארגז בריבר, פשוט תדחיקו את קיומם של אנטוניוס וגיבורים אחרים. זרקו את היד, הירואיות טובה אמנם לטלוויזיה, אבל לא לחשבון הבנק שלכם.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   עוד בוואלה! גבר:

   פליפ פלופ: מדור הפוקר שאף פארטייה אינה שלמה בלעדיו

   בוב פייזלי: האלכס פרגוסון של ליברפול

   אשת הכדורגלן הלוהטת שנזרקה אפילו מריאליטי