פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   אלינוריגבי: גברים ממאדים נשים מוודסטוק

   אלינור לא לגמרי בטוחה איפה עובר הגבול בין אדם מעניין ושונה שאפשר ללמוד ממנו אך עדיין לחוות את החיים ביחד, לבין גברים ממאדים שאת הזוגיות איתם תעביר כשהיא לבד בנוגה

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   זה היה קצת אחרי שהתחלנו לצאת. רק הכרנו אחד את השנייה, גיששנו זה בנבכי זו, למדנו הבעות, מחוות גוף, צלילים והרגלים מגונים. למשל זה שאני לא ישנה טוב כי הוא נוחר וזה שאני אוהבת סקס יותר ממנו. למדנו מה הדברים שמציתים זיק בעיני שנינו ומה מעורר מחלוקת.

   באחד מאותם ימי גילוי ולמידה, הצעתי לו בהתרגשות שנצפה בסרט התיעודי של "וודסטוק - גרסת הבמאי", DVD שקניתי באיזה מבצע היסטרי בתחנה המרכזית בראשון כשהייתי חיילת קצת היפית וחזרתי משבועיים בבקעה, ובו הייתי גאה משל היה ילדי הקט שזה עתה שרך את שרוכיו. הקונספט הוודסטוקי של מוסיקה ואהבה היה תמצית המהות שלי אז ונשארה לו פינה מאד חמה בליבי עד היום. אז החלטתי לחלוק את זה איתו.

   הדחקתי את העובדה שהוא לא מביע התלהבות עצומה מהרעיון (ייתכן והייתי מעט שתויה) והפעלתי את הסרט בחדווה. בסוף ההופעה הבלתי נשכחת של סנטנה, עמדו דמעות של התרגשות בעיני. הסתכלתי אליו כדי שנחליף ניצוצות בעיניים, ואז ראיתי שהוא נרדם. הוא פשוט ישן שם, לצדי. אני לא יכולה להתחיל לתאר את תחושת האכזבה שפילחה את ליבי. צפיתי עוד מעט וכיביתי את הסרט. אני יודעת שזה טיפשי מצדי, אבל התבאסתי עליו.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   כעסתי, התאכזבתי. הדבר הזה שריגש אותי במקום שכל כך מזוהה איתי, שיעמם אותו עד תנומה. שאלתי את עצמי אם אנחנו מתאימים בכלל. אם הגיוני שאני בוכה מהתרגשות ורוצה לחלוק והוא ישן. זה השלב שבו אתם מתרעמים וקוראים לי היפסטרית תל אביבית קטנה ומפונקת. צודקים, באמת התבגרתי מאז והבנתי שהחיים זה לא סרט של מנחם גולן, ומעבר לזה, הבנתי ששוני בזוגיות הוא לא רק הגיוני ומקובל, הוא אף מועיל. כשהוא במידה הנכונה כמובן.

   במקרה הזה, גיליתי שצדקתי (אחרי הרבה זמן ובדרך הקשה) - באמת לא התאמנו. השוני היה רב מדי. הוא היה מעמקי הים ואני הייתי הקצף שמתרסק לסלעים. על אף שהוא לא רצה מעולם ללכת איתי לים ולא עזר לי גם שביצעתי את כל שלושת השלבים בתמרון הידוע שלי: פרצופים חמדמדים-שרשרת איומים-שתיקה כועסת. הוא נשאר לעבוד מול המחשב שלו, אהבתו האמיתית. הוא גם לא אהב לצאת לשתות ולא אהב במיוחד לאכול ועוד כמה דברים שלי היה חשוב ששנינו נאהב לעשות. גם ביחד וגם לבד.

   פתאום שמתי לב שרק אני הייתי פתוחה לקבל ממנו. למדתי לאהוב הרבה דברים שהוא אהב ואני לא, סיגלתי לעצמי מהתכונות וההרגלים שלו, הקפדתי לטייל בעולם שלו ולספוג כל מה שהיה בו, להפנים, ללמוד ובסוף גם לאהוב, אבל זה לא היה הדדי במיוחד. הבנתי שפשוט לא היו לי מספיק אהבות ועניין בעולם שלי, אז פלשתי לשלו וניכסתי לעצמי כל מה שראיתי. לא עצרתי לחשוב מה יקרה כשהוא ילך וייקח את כל העולם שלו אתו.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   לא הבנתי שהייתי צריכה אהבה אמיתית שהיא לא הוא. איזה תחביב או עיסוק שיהיו רק שלי, שאני המצאתי, שיותר חשובים מהכול, גם ממנו, שלו אין בהכרח קשר אליהם. אילוף אלפקות, השתתפות בטורניר חביצת חמאה או התחלת מחקר לגבי מיקומה של נקודת הג'י. משהו כזה.

   שוני בין בני זוג הוא תנאי חשוב לצמיחה וזוגיות טובה. למדתי הרבה דברים חדשים מבני זוג שהיו שונים ממני והתפתחתי כי הייתי נכונה לזה. חיפשתי ללמוד מהם ולקחת מהם דברים חדשים לעצמי ולא לדשדש איתם באותה ביצה. סמכו עלי, זה אמנם כיף בהתחלה, אך כשמשתכשכים יחד יותר מידי זמן באותם מים רדודים, הם נהיים עכורים ומבאישים. כשיש לבני זוג מה לחדש זה לזו זה הדבר הכי טוב שיש. בריכת הגומי הדלוחה שכל פיפי קטן מורגש בה הופכת לבריכה אולימפית, אבל כדי לחדש אחד לשנייה חשוב לדעת לצמוח לבד ולא לוותר על להגשים חלומות.

   מצד שני, אני אף פעם לא לגמרי בטוחה איפה עובר הגבול הזה שבין אדם מעניין ושונה ממני שאפשר ללמוד ממנו אך עדיין ליהנות מהרבה תחומי עניין משותפים ולחוות את החיים ביחד (בכל זאת, בשביל זה יש פרטנר), לבין גברים ממאדים שאת הזוגיות איתם כנראה אעביר כשאני לומדת המון ומחכימה לגבי שלל מנהגי הכוכב – אבל כשאני לבדי בנוגה.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   עוד בוואלה! גבר:

   אלינוריגבי: ואז היא הפליצה באמצע סקס

   קאבר אפ: נערות השער הכי לוהטות של ספורטס אילוסטרייטד

   חיים של אבא: הילדים שלך עושים ממך סמרטוט