פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פליפ פלופ: תרומה לקהילה

   קהילה היא מילת המפתח בדיון על החיבור בין האינטרנט לפוקר. האינטרנט הפיץ את הפוקר בעולם, וכונן קהילה, שפה, גיבורים, נבלים והווי. אתם לא לבד, כבשים מתים יקרים שלנו

   פוקר (GettyImages)
   (צילום: אימג’בנק, Gettyimages)

   התופעה המרכזית, או המדיום המרכזי, שבאמצעותו ובזכותו הפך הפוקר למה שהוא היום, משחק פופולארי וכמעט-לגיטימי ברוב תרבויות העולם (כשהתרבות הישראלית מפגרת מאחור), הוא האינטרנט. בלי האינטרנט, הפוקר היה נשאר בחדרי חדרים, תחום אפרפר וחסר אמינות של מהמרים דגנרטים. לכאורה מדובר באונליין פוקר: אונליין פוקר הוא המרחב שבו עשרות מיליוני חובבי פוקר יכולים לשחק, מבלי להסתכן במגע עם אותו עולם הימורים אפלולי. וכל כך קל להפיץ אותו. דרך האונליין פוקר כל מיני חנונים לבנבנים שמעולם לא נתקלו בקזינו הפכו לשחקני פוקר מיומנים, אבל יותר מכך, הפכו לקהילה.

   וקהילה היא מילת המפתח בדיון על החיבור בין האינטרנט לפוקר. האינטרנט הפיץ את הפוקר בעולם, וכונן קהילת פוקר. חלק מכריע מחובבי הפוקר נתקלו בסדרה המכוננת "היי סטייקס פוקר" רק במסגרת צפייה אונליין. גם תוכניות הפוקר האחרות, "פוקר אפטר דארק" למשל, נצרכה לרוב באופן ישיר אונליין. שידורי ה-WSOP, נניח, לא שודרו באף ערוץ ישראלי, הם נצרכו אונליין. האינטרנט שינה את העולם, זו אם כל הקלישאות הברורות מאליהן. ובמסגרת שינוי זה, הוא יצר קהילה של חובבי פוקר.

   פוקר (GettyImages)
   (צילום: אימג’בנק, Gettyimages)

   ואותה קהילה לא מסתפקת רק בצפייה פאסיבית או במשחק אקטיבי. יש לה גם תרבות, ז'רגון, גיבורים, נבלים ומרחבים מאורגנים של התכנסות. כן כן, כל מי שיש לו זיקה כלשהי לקהילות אינטרנטיות, ומתעניין בפוקר קצת מעל לרמת המום (כלומר, 20 אחוז מחובבי הפוקר, ואני מפרגן לכם, קוראים יקרים), מצא את דרכו לאיזושהי "קהילת פוקר" מקוונת.

   הקהילה הגדולה בעולם היא זו של האתר 2+2, שם מתכנסים פחות או יותר כל שחקני הפוקר הטובים בעולם, יחד עם עוד אינספור חובבים, ואוכלים את הראש על כל נושא ועניין, מטווחי פתיחה במשחק 6מקס, ועד לאונס לגיטימי. חנוני כל העולם התאחדו לשחק פוקר, ומצאו לעצמם בית בו הם יכולים לצ'טט על פוליטיקה ותורת המשחקים (בנפרד או במקביל).

   וכמו כל קהילה אינטרנטית המכבדת את עצמה, קהילת הפוקר מייצרת מוצרים תרבותיים הקשורים לאלו המצויים בתוך השיח. קחו למשל את סדרת האנימציה המייקרוז. סדרה שנכתבה על ידי שחקני פוקר, ומתארת את חייהם של מספר חברים המשחקים אונליין, עם כל העליות, הירידות והשפה הבלתי מובנת לזרים, של אותה התרחשות:

   או, לחילופין, הגרסה הפוקריסטית לז'אנר האינטרנטי המפורסם של "שיט ש-X אומרים", והפעם, "שיט ששחקני פוקר אומרים":

   כן, זו אותה שפה, הפעם עם עוד טיפה הומור עצמי וגימור קצת קלוקל. וכן, גם כאן, האינטרנט הוא המתווך הבלעדי בין חברי הקהילה, והמקום בו מתהווה עולם המושגים.

   גם לנו, בישראל הקטנה והצנועה, ישנה קהילת פוקר מכובדת, באתר pokerland-. וחברי אותה קהילה גם הם מייצרים כל מיני תוצרים תרבותיים משעשעים. כמו למשל, הקליפ הזה, שהוא הוצאה לאור של "התבכיינות" אקראית של איזה חבר פורום עלום, הגרסה המוזיקלית. לבכות על בד ביטים מעולם לא נשמע טוב יותר בעברית:

   עוד בוואלה! גבר:

   פליפ פלופ: מדור הפוקר שאף פארטייה לא שלמה בלעדיו

   נשות הכדורגלנים: החברה המסכנה של מריו באלוטלי

   ספיריטס: האיש ששינה את המוזיקה והסמים שלכם לתמיד