פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   אלינוריגבי: הולי שיט

   למיתוס שגדלנו עליו אין קשר עם המציאות. אולי צריך לנפוח ולשהק ולגהק בלי מסתורין, בדיוק כמו שאנחנו. והסקס, אין כמו סקס של שני אנשים מאוהבים שלא מתביישים מכלום

   תמונות לטור של אלינוריגבי (ספק 500 , אלינור שריקי)

   שיט, יש לי קקי. מה אני עושה? אוקיי, אין מצב לעשות את זה אצלו בבית. לא בשלב הזה. בפאב או במסעדה שיצאנו אליה – לגיטימי לגמרי, כל עוד שרירי הרגליים עובדים כראוי. אצלי – אם יש מגבונים לחים והוא לא צפוי לא להיכנס אחריי, זה אפשרי. הו, דילמות, דילמות.

   בזוגיות ותיקה, העניין הזה כל כך הרבה יותר פשוט. בדרך כלל, בכל אופן. בני זוג מתרגלים אחד לשנייה ולומדים לקבל את כל התופעות, האנושיות בסך הכל, במיוחד כשחיים יחד.
   האמת היא, שברוב מערכות היחסים שהיו לי, גם הארוכות והרציניות, הפרחת גזים למשל לא הייתה כלולה בחבילה. אני לא שוללת את העניין ולא שופטת, זה פשוט לא קרה. לי היה נוח להצניע את הפן המסוים הזה שהיה לגופי להציע ונדמה לי שכך גם לבני זוגי. שרדנו את זה כך. הצנענו ושרדנו. עם זאת, אני מכירה לא מעט זוגות שמשתעשעים עד מאד מהעניין הזה.

   תמונות לטור של אלינוריגבי (ספק 500 , אלינור שריקי)

   ייתכן וזה תורם לתחושת הפתיחות והאינטימיות. "רק לנו מותר, זו בחברת זה, לעשות את הדבר הזה שבעיני אחרים נחשב כל כך אישי וראוי להסתרה. זה מרגיש כמו בדיחה משותפת ו"אסורה", סוד נורא ונפלא ששייך רק לנו. חה!". חברה אמרה לי: "אנחנו משועשעים מפלוצים משל היינו ילדים בני 6. גם מאוד חשוב לנו להפליץ כמה שיותר, ויש פילוח והבדלים בין פוק, לנוד, לפלוץ." אני מוצאת את זה מקסים, באמת. יש בזה משהו כה כן ואמתי ונכון ואנושי. על אף שאני עצמי, כאמור, טרם עשיתי זאת ולא יודעת איך אגיב אם בן זוגי יחצה את הקו הדמיוני לשם.

   עם זאת, אפשר גם לקחת את זה למקום קצת פחות סימפטי ולנחש שזה מסמל דווקא תחילתו של הסוף, אובדן המסתורין המלהיב של הזוגיות. בזוגיות ארוכת טווח, הנטייה היא לצאת מנקודת הנחה שמה כבר נשאר להסתיר? אני אישית מקווה שכן נשארים קצת דברים שאפשר לשמור רק לעצמי. משום שבלי מסתורין בכלל, עלול להיות מעט משעמם. אני כמובן לא מדברת על להסתיר זוגיות נוספת מקבילה או השלמת הכנסה במועדון חשפנות. אני מדברת על דברים קטנים, אישיים, מחשבתיים. אפילו התלונה האחת-יותר-מידי הזו, שלא תמיד חייבים להשליך אל חלל האוויר אלא להתמודד איתה לבד. באופן כללי, מאוד חשובה ההתמודדות האישית בתוך זוגיות. ייתכן ש"מסתורין התנהגותי" הוא דווקא מה שיחזיק את הקשר טרי, רענן, מאתגר וחי ולאו דווקא זה שהרשיתי לעצמי להיות אנושית ולחשוף משהו שדי ברור מאליו שמתרחש בכל גוף אנושי גם ככה.

   תמונות לטור של אלינוריגבי (ספק 500 , אלינור שריקי)

   המיתוס הזה שגדלנו עליו, שכדאי להישאר "הדוקה" ורעננה ומוקפדת, אולי הוא סתם תופעת לוואי של צפייה ביותר מידי סרטים הוליוודיים, ואין לה קשר עם המציאות שלנו, האמתית. אולי צריך לנפוח ולשהק ולגהק ולאהוב עד מוות ככה, בלי מסתורין. בדיוק כמו ואיך שאנחנו. והסקס. אין כמו סקס של שני אנשים מאוהבים שלא מתביישים מכלום ומרגישים בנוח לומר מה הם אוהבים, מה הם לא, לצחוק תוך כדי ולתת לעצמם דרור להיות מה שהם. להיות טבעיים ונינוחים, כי הם בחברת אדם שאוהב אותם גם אם האורגזמה שלהם נשמעת כמו הקטעים הקשים לצפייה בסרט של גארי יורופסקי.

   חשוב לציין שזה לא רק הדברים האלה, הגופניים, הפיזיים. לצד שמירה על דברים שהם רק שלי ולא ניתנים לשיתוף עם איש, חשובה גם היכולת לומר מה שיש לי על הלב. לבוא ופשוט לדבר, לייצר שיחה על מה שבוער. לנסות לזהות מתי כדאי לפרוק, מתי להעיר, מתי לפרט תחושות ומועקות - ומתי לשמור דברים מסוימים לעצמי. יש אנשים שזה כל כך קשה להם, לעזאזל, וזה כה חבל. בלי תקשורת ראויה בין אנשים, אין כלום. כן, זוגיות זה שיט מורכב.

   תמונות לטור של אלינוריגבי (ספק 500 , אלינור שריקי)

   זוגיות זה לדעת לייצר קירבה אמתית ואינטימיות. זה מגע חם ומבט בעיניים שמרגישים לגמרי טבעי ובנוח ו"בבית". כשאני עם בן זוג, אני צריכה להרגיש ששילבתי בהצלחה בין תחושה של "אני רק עם עצמי בחדר", לבין תחושה של "יש לידי עוד מישהו ואכפת לי ממנו". התחשבות ומידה מסוימת של פשרה זה חלק בלתי נפרד מלהרגיש טוב ונוח בזוגיות. ואם הזוגיות לא מתקדמת לשם, לא נעים לי לומר, אבל זו חבילה שלא עשיתם לה ביטוח והולכת להתפרק.

   מעבר להתאמה בין בני זוג - ככל שהפתיחות גדולה, ולהיות יחד מרגיש נינוח ונעים - לא צריך להתפשר כל כך הרבה, מה שמשליך על סיטואציות רבות. אם, לדוגמא, הייתי נוסעת עם בן זוג לפסטיבל מוזיקה באירופה ובמשך שלושה ימים היינו נדחסים יחד באוהל קטן, מרגישים בסדר עם זה שקר לנו מידי בשביל להתקלח, שומרים אחד לשנייה בזמן הפיפי, מתגאים בגרעפס הענק שתקענו אחרי הבירה החמישית ומדסקסים על כמה חתיכה הבחורה שישנה באוהל ליד – זה בטח היה גורם לכל ההופעות להישמע טוב יותר ולמזג האוויר להרגיש בהיר יותר. פתיחות בזוגיות משמעה חברות טובה לפני הכל. סליחה, חברות טובה וסקס אלוהי. כמובן. וכשיש את שני הרכיבים הללו, ובכן, השמיים אפילו לא יהיו הגבול.

   תמונות לטור של אלינוריגבי (ספק 500 , אלינור שריקי)

   עוד בוואלה! גבר:

   אלינוריגבי: למה כולם מתחתנים רגע אחרי שנפרדתם?

   החברות של שטילוב: המתעמלות הכי לוהטות

   פליפ פלופ: הישראלי שהרוויח מיליונים בפוקר והפסיד הכל