פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   אלינוריגבי: קיץ ערירי

   אלינור נורא רוצה להיות ליברלית ואפילו לא יודעת אם היא בכלל רוצה להתחתן אי פעם, אבל יש משהו צובט לב בללכת לחתונות רגע אחרי שהזוגיות שלך הפכה לערימת זיכרונות מדממת

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   פרידות זה דבר מבאס טוסיקים לכל הדעות, במיוחד כשזה בא בעיתוי לא סימפטי. נגיד, בדיוק ביום ההולדת, יום אחרי שהכלב מת או קצת לפני החופה. גם לעונות השנה יש השפעה בעניין הזה, לטוב ולרע. אם למשל אנסה לדוג משהו חיובי מתוך העובדה שהאקס ואני נפרדנו בקיץ - זה שירדתי בערך 5-6 קילו מחוסר התיאבון שהביא עימו הדיכאון, ולהיות רזה בקיץ זה נחמד פלוס עד אושר גדול, אבל מצד שני הייתי רווקה בקיץ - עונת החתונות. עם כמה שאני רוצה להיות נאורה, מוארת וליברלית, ואני אפילו לא יודעת אם אני בכלל רוצה להתחתן אי פעם - יש משהו צובט לב בללכת לחתונות רגע אחרי שהזוגיות שלך הפכה לערימת זיכרונות מדממת. ולא אתחיל לדבר אפילו על הצביטה בכיס. בעצם אגיד לגבי זה משהו קטן - זה נהדר להעניק לחברים טובים, אבל כשאת מוזמנת לחמש חתונות בחודשיים ואין לך מספיק מחלות להמציא - זה לא קל ולא נעים.

   מניסיון עברי הלא רחוק, לבילוי בחתונות אחרי פרידה יש כמה מאפיינים: כבר בכניסה, אני מרגישה שהדבר הכי בולט בהופעה המושקעת (יחסית) שלי זה חסרונו של בן הזוג. בחופה דואגים שאני אשתה מהיין של הכלה וברחבת הריקודים מזרימים אלי את שאר האלכוהול שנותר בחלל האולם. אין מצב לשבת, אין מצב לאכול ואין מצב לשמוט את זוויות הפה - כולם דואגים שאני אנענע על הרחבה, אמחא כפיים ואלווה את המחרוזת המרוקאית בצהלולים, ואני מצדי שותה מספיק כדי שאוכל לאבד את יכולת ההתנגדות. לעתים נדמה לי שרק ככה אפשר לצלוח חתונות שקצת צובטות בלב. כן, עם כל הפרגון והאהבה למאוהבים האהובים העומדים בפני דרך חדשה ומאתגרת, והרצון הכן שלהם שהפעם זה דווקא כן יצליח - משהו בפנים קצת נחמץ על עוד אהבה אבודה.

   תמונות לטור של אלינוריגבי (ספק 500 , צלמים זמניים, אלינור שריקי)

   יש קטע כזה בחתונות, שכל הזוגות - הטריים, המאורסים, הנשואים ואלה שכולם מחכים שיתארסו - שמים את הוויכוחים ומועקות היום-יום שלהם בצד, מתרפסים האחד על השנייה לערב אחד של חגיגת אהבה מעט "מפונטזת", ומתענגים בגאווה על היותם בזוג. חלקם מאחלים בשובבות לחבריהם הרווקים: "עזבו אתכם מחתונה, סתם כאב ראש!" ומצחקקים תוך כדי מזמוז מעושה שיהפוך לויכוח מר כבר באוטו בדרך חזרה. חלקם מאושרים באמת. אני לא מכלילה או מתמרמרת, אני באמת מאמינה שזה אפשרי. חלקם שקועים בפשרה אדישה של חוסר אמונה וחלקם (אני) הופכים רווקים בעונה בה השמש מאלצת עור חשוף וביגוד מינימלי, קליל ובהיר, וכולם מחליטים להתחתן. סופגים מבטים חומלים שלא תמיד יש להם מקום. לכי תסבירי להם באמצע רימיקס של ריהאנה והוודקה השביעית, שהפרידה הזו הייתה טובה ונכונה, על אף כל הכאב המזורגג הזה.

   מסתבר שיש משהו באוויר הקיצי שגורם לפרידות. זה כנראה סתם מיתוס לא מבוסס או איזו אגדה אורבנית ושנים של צירופי מקרים - אבל אם אינני טועה, זו תופעה די מוכרת. הרבה זוגות נפרדים בקיץ. כנראה מרגישים עקצוץ של רוח חדשה שמדגדגת באחוריהם וכמו אומרת להם - "יאללה, אם לא התחדשתם באביב, אתם חייבים את זה לעצמכם עכשיו. יש משהו נכון וטוב יותר בחוץ!" ואכן החוץ שופע פיתויים עמוסי שיכר של בילויי ליל קיץ, חשופי איברים ומחויכים, שמהווים חלופה הרבה יותר נעימה וקוסמת מאשר ההתמודדות עם הקיים, שכבר התחיל מעט לעייף, לחזור על עצמו, להיות מובן מאליו. או שמא זו הקרבה האינטנסיבית של הזוגיות, שהופכת קשה יותר בקיץ. אכילה, בילוי, סידורים ושינה לצד אותו אדם, בעונה שהופכת הכל לצפוף מידי, חם מידי, מזיע מידי, נפיץ מידי.

   תמונות לטור של אלינוריגבי (ספק 500 , אלינור שריקי)

   יש להודות, עם זאת, שלהיות רווקה בקיץ עדיף על להיות רווקה בחורף. בקיץ מנחמת השמש, ואת הדעת מסיחים הים, הגופות החשופים ומזג אוויר שמזמין יציאה תכופה לבילויים. אני, אם להודות על האמת, פורחת בקיץ באופן טוטאלי. שעות האור הנוספות מסייעות למוח שלי לייצר קצת יותר חיוכים ורצון לחיות ויש לי הרבה יותר חשק להגיח מפתח הבית, להסתובב, ליהנות ולפגוש אנשים. זאת בניגוד לחורף למשל, בו אני הופכת לגוש רוטט, שעיר ולבנבן שכל מה שהוא עושה זה להתקדר ולהתלונן במעמקי הפוך, או לחילופין, להתחרות עם המקרר מי מסוגל להכיל יותר מזון.

   עכשיו, למרות סערת הגשמים הבלתי מוסברת הזו שבחוץ, הקיץ האהוב שלי שוב בפתח ואחרי יותר משנה וחצי בגפי, לא ממש מעניינים אותי פיתויי הקיץ ההוללים. כרגע, אני יכולה לומר מאד בזהירות, שהגיח לחיי מישהו חדש. אמנם לא כתבתי את כל הטור על כמה הוא נפלא ונהדר, כפי שהוא המליץ לי בחיוך ממזרי ומתחכם, אבל אני כן יכולה לומר שהוא מביא לי את השמש ישר ללב.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   עוד בוואלה! גבר:

   אלינוריגבי: מראה שעל הקיר - מי הכי צמיגית בעיר?

   הטייגריות: שחקניות הגולף הכי לוהטות בעולם

   נשות הכדורגלנים: נערת המסיבות שאפילו ג'נה ג'יימסון רוצה לבלות איתה