פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פליפ פלופ: קיד פוקר

   דניאל נגראנו הוא בסך הכל שחקן קאש סביר, בטח לעומת סופרסטארים כמו פיל אייבי, והוא גם יכול להיות די מעצבן לפעמים. אבל השמצנו אותו מספיק, הנה יד שמוכיחה כמה הוא גדול

   השבוע זכה דניאל נגראנו בצמיד ה-WSOP החמישי שלו, סדרת הטורנירים שבעבר הלא רחוק התקיימה אך ורק בלאס ווגאס ועוברת בשנים האחרונות התרחבות. לטורנירים באירופה הצטרפו השנה טורנירים המאגדים את אסיה ואוסטרליה, בהם הזוכים מקבלים על מאמציהם לא רק סכום כסף נכבד, אלא גם צמיד WSOP יוקרתי. במיין איוונט של ה-WSOP האסייתי, שהתרחש במלבורן, אחרי שהביס מעל 400 שחקנים, זכה נגראנו במקום הראשון ובפרס הכספי הצנוע של קצת מעל מיליון דולר. כותב המדור הזה נהנה לא פעם להשמיץ את נגראנו, משחקני הפוקר הידועים בעולם, אך למרות הביקורת על משחק הקאש הבינוני שלו ואישיותו המעצבנת לעיתים, צריך לתת לו קצת כבוד. ועל כן אחרוג ממנהגי ואקדיש את הטור של היום לפרגון ל-"קיד-פוקר".

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   לשם כך הבאנו יד באמת מרשימה, ובלי הרבה רעש וצלצולים (באופן יחסי, כמובן). היד, הלקוחה מטורניר, מתחילה ברייז של אריק סיידל, שנחשב לשחקן מצוין מהצד הטייטי של הסקאלה. סיידל מחזיק ב-AA, ומעלה ל-32,000. אחריו משווה המקצוען הבריטי טלאל שקרצ'י, עם KQ. האקשן מתקפל עד לנגראנו, שמשווה עם 8J יהלום, ואנחנו שלושה לפלופ.

   הפלופ הוא A-8-7. סיידל, שפגע בסט אסים, מחליט לשחק את היד לאט ובוחר בצ'ק. שקרצ'י בצ'ק אחריו ודניאל מצ'קצ'ק עם זוג השמונה שלו. הטרן מביא נסיך, ולנגראנו יש זוגות, ולכאורה את היד הטובה ביותר. סיידל ממשיך לטמון עם האסים שלו ורק מצ'קצ'ק. שקרצ'י מנסה לגנוב את הקופה עם הימור של 60,000. נגראנו כמובן משווה מהכפתור, והאקשן חוזר לסיידל שמעלה בעוד 155,000. שקרצ'י פורש, ונגראנו, באופן די מדהים, מבין מיד שהיד שלו לא טובה וזורק אותה. הפרצוף המאוכזב של סיידל כשהוא רואה את הפולד של דניאל ממחיש את הגדולה של המהלך.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   בגדול, השוואות עם ידיים גבוליות כמו J8 הן מסוכנות. עליך להיות מסוגל לא רק להפעיל לחץ כשאתה פוגע בדרו גדול, אלא גם להיות מסוגל להבין שגם אם פגעת בזוג, זה לא אומר שהיד שלך טובה. בקיצור, כל אחד יכול להשוות עם J8, לא כל אחד יכול לשחק את היד בצורה רווחית. דניאל נגראנו, שידוע בחיבתו לידיים "ספקולטיביות", עושה בדיוק את זה: מצליח לעשות השוואה גבולית לפני הפלופ, ולשחק את היד מושלם אחריו. הוא מבין לחלוטין שסיידל לא מבלף לעולם בספוט הזה, ושהליין שהוא לקח חזק ביותר: מכאן, הזוגות של נגראנו הופכים לכלום ושום דבר. פולד מצוין של שחקן טורנירים מהגדולים בהיסטוריה.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   עוד בוואלה! גבר:

   פליפ פלופ: מדור הפוקר שאף פארטייה לא שלמה בלעדיו

   מדליקות ת'משואה: 12 הנשים הכי לוהטות בישראל

   מעושרים: האיטלקי המופרע שעושה מיליארדים מהג'ינסים שלכם