פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   מעושרים: בעל בעל לב

   דמיטרי ריבולובלב הוא אוליגרך שאוהב נדל"ן: הוא קנה אחוזה מדונלד טראמפ ב-95 מיליון דולר ופנטהאוז לבת שלו ב-88 מיליון. עכשיו הוא עומד בפני תביעת הגירושין היקרה אי פעם

   דמיטרי ריבולובלב (AP)
   שווה 9.1 מיליארד דולר. דמיטרי ריבולובלב

   תעודת זהות

   דמיטרי ריבולובלב, 46, הוא אוליגרך רוסי ומיליארדר, שעשה את הונו מעסקי הכרייה. הוא ידוע ברכישות נדל"ן מטורפות, כולל אחוזות בכל העולם ודירה שקנה לבתו ב-88 מיליון דולר. הוא הבעלים של קבוצת הכדורגל מונאקו, חוגג על יאכטות ומטוסים פרטיים, ומחזיק באוסף אמנות עצום. הוא קשור לצמרת הממשל ברוסיה, ישב בעבר במעצר על חשד לרצח, ועלול לשלם את אחד מהסכמי הגירושים הגדולים בהיסטוריה. הוא פרוד, עם שתי ילדות.

   דמיטרי ריבולובלב (AP)
   Maison de L'Amitie, האחוזה בפאלם ביץ'שקנה ריבולובלב בכמעט 100 מיליון דולר

   מצב עו"ש

   בשבועות האחרונים שמו של ריבולובלב הוזכר במדורי הכלכלה בעיקר בזכות נפילת הכלכלה בקפריסין, שעלולה הייתה לסכן חלק גדול מהונו האישי. המיליארדר הצעיר, כמו לא מעט אוליגרכים, העדיף להוציא את הכסף שלו מרוסיה הלא יציבה, השקיע את מירב כספו באי השכן, ובין השאר רכש 9.7 אחוז מ"בנק אוף סייפרוס" הוותיק. אחרי חששות גדולים ולא מעט ספקולציות, ההערכות הן כי תוכנית הסיוע לקפריסין תמנע ממנו הפסדי ענק. עם זאת, "דר שפיגל" הגרמני דיווח השבוע שסכומים גדולים הוברחו מהבנק בקפריסין שעות לפני הסכם החילוץ. כך או כך, נכון לחודש מארס השנה, "פורבס" העריך את הונו ב-9.1 מיליארד דולר. הוא מדורג במקום ה-119 ברשימת עשירי העולם.

   דמיטרי ריבולובלב (splash)
   דמיטרי ואילנה בזמנים יפים יותר, ביציע הכבוד של מונאקו

   מדד השקשוקה

   ריבולובלב נולד למשפחה של רופאים. שני הוריו היו פיזיקאים ידועים, וכך גם דמיטרי הצעיר השלים בהצטיינות את לימודי הרפואה שלו ב-1990. הוא הכיר את אשתו במהלך הלימודים, השניים נישאו ונולדה להם בת, אך דמיטרי לא היה מוכן להשלים עם משכורת הרופא הצנועה, נטש את המקצוע ועבר לעסקים. הוא פתח עם אביו חברה לשירותי רפואה, המבוססת על גלים מגנטיים. לאחר מכן סיפר כי בעקבות נפילת הגוש הסובייטי, הוא קיבל תגמולים לא בכסף, אלא במניות שונות ובמוצרים, מה שהכריח אותו לטבול בעולם העסקים. בעקבות זאת הוא החליט לעבור למוסקבה, ועבר קורסים בלימודי כלכלה ושוק ההון. אט אט התגלה לו, כמו רוב האוליגרכים, שהוא היה במקום הנכון, בזמן הנכון, עם הקשרים הנכונים.

   ב-1992, ימי ההפרטה הגדולה של ברית המועצות, הוא התחבר לקצין צבא מקושר, שהיה אחראי על ההפרטה באזור פרם. הם הקימו יחד 17 מפעלים, וייסדו בנק. ב-1995 הוא השתלט על מערות אשלג בברזינקי, והפך ליו"ר מועצת המנהלים של חברת "אוראלקאלי". ב-2010, אחרי שורה ארוכה של פרשיות שנויות במחלוקת, הוא מכר את חלקו בחברה ב-6.5 מיליארד דולר.

   דמיטרי ריבולובלב (AP)
   הכניסה לבניין במנהטן בו נמצאת הדירה שקנה דמיטרי לבתו ב-88 מיליון דולר

   מדד שופוני

   ריבולובלב התפרסם בעולם בעיקר בזכות השקעותיו הנדל"ניות. ב-2008 הוא קנה מדונאלד טראמפ את האחוזה שלו בפאלם ביץ', "Maison de L'Amitie", ב-95 מיליון דולר. הוא שילם מחיר כפול מזה שטראמפ שילם כשקנה אותה כמה שנים קודם לכן. האחוזה משתרעת על 30 דונם, וכוללת חוף פרטי.

   ב-2011 הוא קנה לבתו אקטרינה "דירה" במנהטן, עליה שילם 88 מיליון דולר. הדירה כוללת עשרה חדרי שינה, ארבעה חדרי אמבטיה, ומשתרעת על 600 מ"ר, לא כולל המרפסת הענקית שמשקיפה על סנטרל פארק. נמסר שהדירה נרכשה למגורים של בתו בזמן לימודיה.

   הוא עצמו מתגורר באחוזה העצומה שהייתה שייכת לאדמונד ספרא, "La Belle Epoque" המשתרעת כל 2,000 מ"ר, אותה קנה ב-300 מיליון דולר. ב-2011 הוא קנה מהשחקן וויל סמית את הווילה שלו בהוואי ב-20 מילין דולר. יש לו גם בתים בלונדון ובסינגפור, ועוד שני בתי קיט מפוארים בגשטאד, שערכם כ-162 מיליון יורו. הוא השקיע 17.5 מיליון יורו בשיפוץ של מנזר אורתודוקסי במוסקבה, ובתמורה הובטח לו להיקבר במקום.

   ריבולובלב גם קנה את קבוצת הכדורגל מונאקו מהליגה הצרפתית, השקיע כבר לא מעט מיליונים, אבל באירופה טענו השבוע שזו רק ההתחלה, עם דיווחים על כך שהציע 200 מיליון יורו למאמן רוברטו מאנצ'יני, וצ'ק פתוח לרכש. הוא השקיע 500 מיליון דולרים ברכישת יצירות אמנות, ובין השאר האוסף שלו כולל ציורים של פיקאסו, ואן גוך, גוגן ומונה. יש לו שני מטוסים פרטיים (פלקון ואיירבוס), עשרות מכוניות יוקרה, והוא הבעלים של יאכטה עצומה, "My Anna" שמה, אורכה 67 מטר וערכה 111 מיליון דולר, שאשתו טענה שבילה עליה חודשים ארוכים וניהל שם רומנים עם עשרות נשים.

   המיליארדר דונלד טראמפ (GettyImages , John Shearer)
   מכר לריבלובלב את האחוזה שלו במחיר כפול - 95 מיליון דולר

   מדד מאמא תרזה

   ההשתלטות של ריבולובלב על עסקי האשלג הייתה מלווה בלא מעט מאבקים אלימים. הוא עצמו תמיד הוקף בשומרי ראש, לבוש אפוד מגן, קשור לאנשי עולם תחתון, ונאמר עליו שהוא מפר הבטחות ומשתמש באיומים בהשתלטויות שלו על עסקים ומפעלים. ב-1996 הוא הואשם בהזמנת רצח של מנהל חברה יריבה, שלאחר מכן עברה לבעלותו. אחרי 11 חודשים במעצר, הוא זוכה מחוסר הוכחות, ושוחרר.

   הוא תמיד היה מקושר לאנשים בחלונות הגבוהים. הוא מימן לחברו הטוב יורי טרוטונוב מסע בחירות, ולאחר מכן, כשהאחרון מונה לשר המופקד על משאבי הטבע ברוסיה, ועדת חקירה מטעם הממשלה קבעה שנזק עצום שנגרם למכרות של ריבולובלב היה כתוצאה של "אסון טבע", החלטה ששווה סכומי עתק. בעקבות איומים על חקירת הפרשה, הוא אולץ למכור את חלקו בחברה בהפסד גדול, אך עדיין קיבל יותר מ-6 מיליארד דולר.

   כאמור, אחרי 23 שנות נישואים, אשתו החליטה להתגרש ממנו, לאחר שטענה שהוא "בוגד סדרתי". כשהתהליך יושלם, היא צפויה לקבל את אחד מהסכומים הגבוהים בהיסטוריה, אבל זה לא פשוט. למשל, היא טענה שה"דירה" שנרכשה לבתה במנהטן נרשמה על שמה רק כדי להסתיר את ההון שלו. בעקבות זאת הדירה, אחת הרכישות היקרות בתולדות ניו יורק, עמדה ריקה כמעט שנה. כמו כן טענה שהוא לא דיווח לה על מיליארדי דולרים שמוסתרים בקפריסין.

   היא טוענת שהמאבק שלה הוא לא רק כדי להשיג מיליארדים בהסכם גירושים, אלא מאבק עקרוני, נגד "מיליארדרים שחושבים שהם יכולים להשיג הכל בכסף". בגלל זה גם סירבה בעבר לאפשר לבתה בת ה-11 לטוס ללוס אנג'לס על חשבון אביה כדי לפגוש את ליידי גאגא ובריטני ספירס. "היא חייבת להבין שהזמרות האלה לא יבואו לפגישה בשבילה, אלא רק כי אבא שלה שילם להן מאות אלפי דולרים", הסבירה.

   Bullshit Talks

   "אם אי פעם יקרה לי משהו, יש לחשוד בבעלי" (אלנה ריבולובלבה, במכתב לתובע הכללי בז'נבה, לקראת הליך הגירושין שלה)

   דמיטרי ריבולובלב (AP)
   תביעת הגירושין הגבוהה אי פעם תהיה רשומה על שמו?

   עוד בוואלה! גבר:

   מעושרים: הסיפורים המדהימים שמאחורי האנשים העשירים בתבל

   אלינוריגבי: תראו מה זה, אפשר למצוא אהבה גם מחוץ למחשב

   שעון קיץ: השחייניות הכי לוהטות בעולם