פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פליפ פלופ: טעות לעולם חוזרת

   אתה משווה לפני הפלופ עם איזו יד קקה, מסיבה זו או אחרת. , הבעיה היא לא כשאתה מפספס את הפלופ ויוצא מזה בזול, אלא דווקא כשפגעת ואז כל העסק יכול להפוך יקר מאוד וכואב

   טעות נגררת. מונח די חשוב בפוקר. אתה משווה לפני הפלופ עם איזו יד קקה, מסיבה זו או אחרת: השחקן שמולך לא משהו, ואתה מרגיש שתוכל לנצל את זה אחרי הפלופ; אתה קצת בטילט אז החלטת לשלם; יש הרבה שחקנים בקופה וזה נראה לך "כלכלי" לשלם; אתה עם עמדה ויש מספיק כסף מאחור, ככה שאם תפגע תוכל לקחת קופת ענק. תירוצים כאלו ואחרים מביאים להשוואות לא טובות פרה פלופ. עכשיו, הבעיה לא מתחילה כאשר אתה מפספס ופשוט מפסיד את היד. הבעיה מתחילה כשאתה נקלע לספוטים בעיתיים, בגלל היד המחורבנת איתה בחרת לשחק.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   היד שהבאנו היום היא דוגמה טובה לכך, ולאופן שבו שחקן ההולד'ם הטוב בעולם (לדעתי), פיל גלפונד, מצליח לצמצם נזקים למרות החלטה גרועה לפני הפלופ. היד מתחילה ברייז של דיוויד בנימין, מקצוען לייב ידוע, ל-4200$ עם זוג 10. גלפונד, שמרגיש, ובצדק, כמו השחקן הטוב בשולחן, מחליט להתעלל בבנימין עם עמדה, ומעלה ל-16,000$ עם K-5, יד זבלית לחלוטין. לצערו של גלפונד, אלי אלעזרא שלנו מתעורר מאחוריו עם זוג מלכים, ומעלה ל-42,000$. עכשיו, גלפונד מגיע מעולם האונליין, בה רי-רייזים (מה שנקרא three bet, או 3בט בז'רגון הפוקרי) ורי-רי-רייזים (4בט) הם דבר נפוץ מאוד, ביחס למשחקי לייב בהם 4בט מסמן לרוב יד מפלצתית. גלפונד חושד שאלי אולי שם לב שהוא סתם מתעלל בבנימין, ושאלי יכול לעשות את ה4בט גם עם יד בינונית יחסית; בנוסף, אלי קצת בטילט, וגלפונד, עם העומק הגדול של הערימות, מרגיש שהוא יוכל לקחת לו קופה ענקית, או לבלף אותו אם לא יפגע. בקיצור, פיל משווה. קול נוראי לכל הדעות.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   ולצערו, הוא גם פוגע. הפלופ נופל K-9-9. פיל עם זוגות ואלי עם פול האוס. אלי מהמר הימור נמוך של 33,000$. גלפונד, כמובן משווה. הטרן הוא 9 נוסף, שני השחקנים עם פול האוס, והפעם אלי בוחר בצ'ק ערמומי, מנסה לפתות את פיל להמר. אבל גלפונד, שמבין שהוא כנראה לא יקבל כאן קול מיד כמו QQ או JJ, עושה צ'ק. הריבר הוא Q, ואלי מפציץ עם הימור גדול של 110,000$. עכשיו, למרות שהמלכה הפכה עכשיו QQ לפול האוס, אין כמעט שחקנים בעולם שיזרקו בסיטואציה הזאת, אחרי הצ'ק של אלי בטרן. פיל גלפונד, לתדהמת השולחן (המלווה בחוסר אמון), זורק את היד שלו, וחוסך משהו כמו 110,000$. מצד שני, הקול שלו לפני הפלופ עלה לו במשהו כמו 60,000$. משחק מצוין של גלפונד פוסט-פלופ, אבל כשאתה משחק עם ידיים נוראיות, גם אם אתה השחקן הטוב בעולם, אתה מכניס את עצמך לבור.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   עוד בוואלה! גבר:

   פליפ פלופ: בוא ללמוד משחקני הפוקר הגדולים בעולם

   ספיריטס: האיש שנולד בלי ידיים ורגליים וניצח את כולם

   אשת הכדורגלן המתוסבכת שניסתה להתאבד