פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פליפ פלופ: בלוף של אלופים

   הבעיה עם קופות פרנדלי, כאלה שכמעט כל השולחן משלם בליינדים כדי לראות פלופ, היא שזה קורה כמעט רק אצל חובבנים. רק פיל אייבי יכול לעשות מזה ערימה של כסף גם מול אלופים

   פליפ פלופ: בלוף של אלופים
   צילום מסך

   אחד המחזות הנפוצים ביותר במשחקי קאש ישראליים (ואחד הנדירים ביותר אונליין, בטח בבליינדים שעולים על 10 סנט), הוא קופת לימפים רבת משתתפים. המחזה הידוע, שבו איזה טמבל רק משלם את הבליינדים, אחריו עוד כמה משלמים, והופ, אנחנו שישה בפלופ עם די מעט כסף באמצע, הוא סטנדרטי לפארטיה או המשחק החברי הישראלי, ודי מדגים את רמת המשחק הנמוכה במקומות כאלו. פוקר פאסיבי הנשען על המנטרה האלמותית של "לראות פלופ".

   הבעיה עם קופות כאלו, הוא שאין לך מידע. פוקר הוא משחק של מידע. אתה מנסה להבין איזה טווח של ידיים היריב יכול לשחק בצורה מסוימת. בפוט כזה, טווח הידיים של השחקנים הוא עצום; במקביל, בגלל שהימורים בפוקר (ברמה סבירה כלשהי) עומדים בפרופורציה מסוימת לקופה, הרי שעל קופות כאלו ההימור הראשוני בפלופ הוא לרוב נמוך יחסית. מה שגורר עוד קולים ספקולטיביים של שחקנים שלא באמת מבינים מה הם עושים. בגדול, קופות של לימפים הם סוג של פארסה. שחקנים שמבינים טיפה יותר עניין, מחזיקים במעין כלל ברזל: אל תפסיד את הסטק שלך בלימפד פוט. אם אין לך את הנאטס או קרוב לכך, שחק בצורה שמרנית. כי כן, אין מה לעשות, יכול להיות לך סט אסים (כי החלטת "להחביא" את היד לפני הפלופ, ונתקעת מול שישה אנשים), ויש רק קומבינציה אחת של סטרייט שמנצחת אותך, ועדיין, יש סיכוי לא רע שלדביל המרייר מולך יש אותו.

   דיפולט (מערכת וואלה! NEWS , דיפולט)

   כמובן שאפשר לנצל את הסיטואציה: בגלל הטווחים הרחבים של הידיים שמשוחקות, אתה יכול לייצג ידיים מפלצתיות ולבלף אנשים בסיטואציות בהן בקופה רגילה הן לעולם לא יזרקו. נקודת מפתח נוספת בעניין זה, היא שהיריב שלך צריך להיות מסוגל להבין מה אתה עושה, ומה אתה מייצג, בשביל לזרוק את היד. היד שהבאנו היום מדגימה איך קופת לימפים מתרחשת בין שחקנים טובים באמת, וכיצד השחקן הטוב מכולם, מי אם לא פיל אייבי, מנצל את הסיטואציה לטובתו.

   היד, הלקוחה מהמיליון דולר קאש גיים, מתחילה בלימפים של כל השולחן. טווח הידיים שמשלמות נע בין J-6 סוטד ל2-3 אוף סוט. חגיגה. הפלופ, שנופל K-K-2 עם שני יהלומים, פוגע ישירות בשני שחקנים: פטריק אנטוניוס שיושב בכפתור עם K-J, ופיל אייבי, שמחזיק ב-K-7. שניהם עם שלישייה, אייבי עם הקיקר הגרוע יותר, ועם סיכוי טוב להפסיד קופה בריאה. השולחן (שישה שחקנים, כולל תום דוואן, מייק מטסאו, אנדרו פלדמן ודיוויד בנימין) עושה צ'ק לאנטוניוס, שמהמר 3,000$. דיוויד בנימין, שמחזיק בפלאש דרו עם Q-9 יהלום, מחליט לשלם, וגם אייבי משלם עם שלישיית המלכים שלו. כן כן, שלושה מהשחקנים הטובים בעולם במסלול התנגשות ישיר.

   דיפולט (מערכת וואלה! NEWS , דיפולט)

   הטרן הוא 4 יהלום, ובנימין מחזיק ביד הטובה ביותר, עם פלאש בגובה Q. אבל, בגלל שזו קופת לימפים, והוא רחוק מאוד מהנאטס, הוא בוחר בצ'ק. אייבי מצ'קצ'ק אחריו, ואנטוניוס, שעדיין מעריך שיש סיכוי טוב שהיד שלו עדיין היד הטובה ביותר, מהמר 10,000$. בנימין שוב רק משווה, ואייבי אחריו משלם גם. הריבר הוא 5 יהלום, שמשלים 4 יהלומים על הבורד. בנימין בצ'ק, והאקשן מגיע לפיל אייבי, וכאן היד מתחילה להיות מעניינת. אייבי מבין שהיד שלו לעולם לא טובה בספוט הזה. הוא גם יכול להעריך שאנטוניוס יושב עם K, ולא עם K חזק במיוחד, אחרת היה מעלה לפני הפלופ. בנימין, אם היה לו פול האוס, כנראה לא היה מצ'קצ'ק את הריבר. ויותר מהכול, אייבי יכול לייצג כאן כל מיני ידיים שהוא לא היה משחק בדרך כלל, כמו K-4 או K-5, ולפעמים גם איזה זוג 2 או K-2 שהוא החליט לשחק לאט, או A יהלום הזוי שהגיע לריבר. אייבי מהמר 40,000$ לתוך 44,000$, מתוך הידיעה ששחקנים טובים, כמו בנימין ואנטוניוס, לא ירצו להפסיד קופה ענקית עם השוואה לא טובה בלימפד טוב.

   אנטוניוס זורק את היד שלו במהירות, והאקשן מגיע לבנימין, שיושב בסך הכול עם הסקנד נאט פלאש, על בורד עם זוג בלימפד פוט. בנימין, אחרי התלבטות ארוכה, זורק את היד שלו. אייבי מנצל את הנטייה של שחקנים טובים לשחק בצורה שמרנית בקופות לימפ, ופשוט הופך את השלישייה שלו לבלוף, וזורק את בנימין מהיד הכי טובה. לאייבי היה הרבה מזל, ואם הבורד היה רץ טיפה אחרת הוא היה מפסיד קופה גדולה לאנטוניוס. ולכן, יותר מכל, לא כדאי לשחק ידיים כמו K-7. לא בגלל הסכנה שתפספס, אלא בגלל הסכנה שתפגע ותפסיד לK עם קיקר יותר טוב. מעבר לכך, המהלך הזה עבד RE בגלל שבנימין מבין דבר או שניים בפוקר (למרות שהפולד שלו אינו פולד טוב במיוחד): לנסות את זה מול אפי מהפארטייה השכונתית שלכם ייתקל בקול מהיר. שחקן טוב יכול לזרוק יד גדולה בקופת לימפים, כבש מת לא. בלופים מתוחכמים שכאלו תנסו על שחקנים שמבינים משהו במשחק; או שפשוט תשאירו אותם לפיל אייבי.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   עוד בוואלה! גבר:

   פליפ פלופ: מדור הפוקר שכל מכור חולם עליו

   אשת הכדורגלן הלוהטת והגדולה מכולן - המלכה ויקטוריה

   ספיריטס: האיש הענק מהרדיו שעשה מיליונים מגסויות וקללות