פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פליפ פלופ: סט של אסונות

   ערב שלם אתה מחכה לפעם ההיא שהזוג שיש לך ביד סוף סוף יידבק לסט ואז זה מגיע, אתה דוחף אול אין, רק כדי לקבל על הראש סט גבוה יותר. תאר לך שיש שם כמעט 300 אלף דולר

   מה הפחד הכי גדול שלך? תשאל כל שחקן קאש גיים, התשובה האינסטינקטיבית והשכיחה ביותר שתקבל תהיה "סט על סט, מהצד הלא נכון". אין, באמת שאין דברים מבאסים יותר מלהגיע לפלופ עם זוג ביד, לפגוע בסט, להכניס בשמחה עולזת את כל הכסף מול יריב כלשהו, רק בשביל לגלות שהוא מחזיק בסט יותר גבוה, ולך יש אאוט אחד לנצח את היד עם נס. הרי בסופו של דבר, שחקני קאש מחכים עשרות ידיים רק בשביל לפגוע בסט המיוחל, ולשבור למישהו זוג גבוה. ואז, כשאתה סוף סוף פוגע, הצניחה מאושר לייאוש היא חדה וחריפה במיוחד; חדה כמו המעבר הדרמטי של צ'יפים מהצד שלך של השולחן לצד השני. הציפייה, ההגשמה, הכסף שנכנס והסכין המסתובבת בבטן כשאתה מגלה שאתה דד בקופת ענק. סט על סט, הסיוט הגדול של שחקני הפוקר.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   ביד שלנו היום, הסיוט הזה כאילו הועלה בחזקה, ואז הוכפל בשער הדולר. סט על סט, מול יריב סופר אגרסיבי, עם שני שחקני על, בקופה שוברת שיאים. היד לקוחה ממשחק קאש עמוק, כאשר הבליינדים הם 300$-600$. תום דוואן מתחיל בסטראדל של 1200$, ופטריק אנטוניוס מעלה ל-4100$ עם עשיריות. דיוויד "ויפר" פיט משווה מהכפתור עם A-3 יהלום, ותום דוואן, כמו חלום, מתעורר בסטראדל עם K-K ומעלה בחזרה ל-19,800$. דוואן הוא הרי סוג של משוגע שיכול לדחוף סכום כזה בערך עם כל דבר, אז אין שום סיבה שאנטוניוס ייבהל וישתכנע שלדוואן יש יד אמיתית. פטריק בעמדה על דוואן ובוחר רק להשוות, וויפר פורש.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   הפלופ הוא Q-10-4, או כמו שאומר השדרן של "פוקר אפטר דארק" - "או בוי". אנטוניוס פגע בסט, ודוואן עמוק בבור. דוואן בוחר בצ'ק ערמומי, ואנטוניוס מהמר 27,000$. דוואן רק משווה, כנראה מתוך ההבנה שצ'ק רייז על בורד כל כך יבש (אין ריצות לצבע) יכול לגרום לאנטוניוס לזרוק את רוב הידיים שלו. חישובים כאלה ואחרים מאבדים רלבנטיות עם הטרן, כשהK שנופל מעניק לדוואן סט גבוה, ו-98% לזכות ביד. דוואן נותן צ'ק ערמומי נוסף, ואנטוניוס, אחרי מחשבה ארוכה, מהמר 59,000$ לתוך פוט של כמעט 100 אלף.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   דוואן, אחרי מחשבה ארוכה, דוחף אול אין, 231,000$ סה"כ. לאנטוניוס לוקח לא מעט זמן עד שהוא מחליט להשוות ולא במקרה: הוא יודע שיש סיכוי טוב שהוא מול סט K או סט Q, אבל מול שחקן כל כך פרוע כמו דוואן, כשכל כך הרבה כסף כבר נכנס פנימה, והוא יושב עם סט 10, אין באמת אפשרות לפולד. אנטוניוס משווה, מגלה את החדשות הרעות, מפסיד את שתי הריצות, מקיא קצת בפה, שותה שלוק מהקוקטייל שלו להעביר את הטעם וממשיך הלאה.

   משחק קאש עמוק מול יריב סופר אגרסיבי בקופת סטראדל, ואתה פוגע בסט רק כדי להפסיד 280,000$. בחילה, קבס, ייאוש ותסכול. גם השחקנים הכי טובים בעולם, בין הגדולים בהיסטוריה, לא יכולים לחמוק מההשלכות ההרסניות של סט על סט. ותום דוואן? איכשהו, בסוף הוא תמיד מחייך.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   עוד בוואלה! גבר:

   פליפ פלופ: מדור הפוקר שמכור כמוך תמיד חלם עליו

   ספיריטס: יו הפנר - האיש שהביא ציצי חשוף לכל בית בעולם

   נשות הכדורגלנים: מלכת הטראש שניתחה את עצמה לדעת